Актуально
Кондолiза Райс про членство України в НАТО
ЗАЯВА ДЕРЖСЕКРЕТАРЯ США КОНДОЛІЗИ РАЙС ЩОДО ПЕРСПЕКТИВ ЧЛЕНСТВА УКРАЇНИ В НАТО, оголошена в Софії, Болгарія, 27 квітня 2007 року.
(Переклад Посольства США в Києвi)
Політика НАТО була і залишається політикою відкритих дверей для європейських демократій, які бажають приєднатися до НАТО, а також визнаються придатними для вступу до НАТО. Альянс НАТО є членською організацією, котра має численні вимоги і зобов’язання щодо безпеки. Отже коли НАТО приймає до свого складу нових членів, то приймає тих, хто здатні виконати такі зобов’язання.
І коли мова йдеться про цю політику відкритих дверей, то ми також говоримо про держави, яким треба готуватися, про відповідність стандартам, які чітко визначені. Але, я вважаю, що НАТО довела, що тримає двері відкритими, і, справді, коли держави досягали відповідності зазначеним стандартам, їх приймали до Альянсу. Ось чому НАТО продовжувала розширюватися останнього десятиліття.
Українській уряд і український народ мають вирішити, чи це те, чого вони прагнуть, чи ні, і їм треба буде також докласти великих зусиль, на мою думку, щоби відповідати стандартам членства. Ми вже маємо з Україною Раду “Україна –НАТО”. Завтра відбудеться засідання цієї ради. Я думаю, що люди очікують на промову міністра закордонних справ Тарасюка про наміри України. Але, я вважаю, що всередині Альянсу залишається міцним принцип, що НАТО є відкритою організацією для тих, хто здатен відповідати її вимогам, а отже й здатен виконувати зобов’язання, які настають з набуттям членства в НАТО.
Всі новини дня
"Танкісти ЗСУ швидко освоюють керування могутнім Challenger 2" - Міноборони Великої Британії

Міноборони Великої Британії повідомило, що українські танкісти дуже швидко засвоюють керування важкими танками “Челленджер 2”.
«Танкісти Збройних Сил України швидко освоюють керування могутнім Challenger 2 цього тижня. Велика Британія надає Україні танки Challenger 2, щоб допомогти їй захистити свою Батьківщину та повернути свою територію”, - написало у Твіттері Міністерство оборони Великої Британії й оприлюднило фотографії із тренувань українських екіпажів.
На сайті Кабінету міністрів Великої Британії повідомляють, що в суботу, 4 лютого, британський прем’єр Ріші Сунак провів телефонну розмову із президентом України Володимиром Зеленським.
“Прем’єр-міністр сказав, що минулого тижня зустрічався з українськими військовими, що тренуються у Великій Британії, його надихнула їхня мужність та історії про їхніх близьких вдома”, - мовиться у повідомленні британського уряду.
"Його увага зосереджена на тому, щоб забезпечити якнайшвидше надходження оборонної військової техніки Великої Британії на лінію фронту", - йдеться у повідомленні Офісу глави британського уряду.
Президент України Володимир Зеленський під час розмови подякував прем’єр-міністру Сунаку за танки та за навчання українських військових.
«У розмові з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком подякував за старт тренувань українських екіпажів на «Челленджерах». Також говорили про подальше розширення спроможностей української армії, різнобічну підтримку України на коротку та довгу перспективу», - написав президент Зеленський у Телеграмі.
Як повідомляв Голос Америки, Україна сподівається, що українські військові зможуть застосувати західні танки на полі бою уже навесні. "Я не думаю, що ми будемо чекати до літа. У нас немає часу чекати", - заявив у коментарі Голосу Америки аташе з питань оборони посольства України у США Борис Кременецький.
Які країни могли б потенційно надати Україні F-16 та додаткову кількість винищувачів МІГ? Відео
Військові аналітики вважають, що винищувачі можуть зіграти вирішальну роль для того, щоб допомогти Україні відбити ймовірний наступ Росії. За словами аналітика з CEPA, ці літаки, якщо вони надійдуть від союзників, зможуть змінити ситуацію на полі бою в Україні.
- Голос Америки
Іран не дотримується своїх зобов'язань в ядерній сфері – спільна заява США та союзників

Сполучені Штати та провідні європейські країни заявили, що новий звіт агентства ООН з атомної енергетики свідчить про те, що Іран порушує свої ядерні зобов’язання.
У спільній заяві США, Велика Британія, Франція та Німеччина заявили у п’ятницю, що звіт Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), яке є спостережним органом ООН, свідчить про те, що Іран непослідовно виконує свої ядерні зобов’язання.
МАГАТЕ розкритикувало Іран у середу за те, що він не повідомив про технологічні зміни на заводі, в результаті яких він зміг збагачувати уран до чистоти, близької до збройної.
"Ми, уряди Франції, Німеччини, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів, беремо до відома звіт Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) про те, що Іран вніс суттєві зміни в конфігурацію деяких своїх центрифуг без попереднього інформування Агентства. Ці центрифуги виробляють високозбагачений уран до 60% і розташовані на збагачувальному заводі у Фордо", – мовиться у заяві.
Як заявило агентство, ця зміна суперечить зобов’язанням Ірану, які він взяв на себе, згідно з Угодою про непоширення ядерної зброї.
«Нещодавно повідомлена зміна конфігурації каскадів центрифуг, які використовуються для виробництва урану, майже збройного рівня, підкреслює необхідність виконання Іраном усіх своїх зобов’язань щодо звітності й прийняття будь-яких гарантій, моніторинг яких МАГАТЕ вважає необхідним у світлі виробництва Іраном такого високозбагаченого урану», – мовиться далі у заяві.
Очільник ядерної програми Ірану Мохаммад Есламі відкинув висновки звіту у четвер, назвавши їх «невірними», і стверджуючи, що інспектор агентства зробив помилку. Але США та союзники відкинули його заву.
«Заяви Ірану про те, що ця дія була здійснена помилково, є неадекватними. Ми оцінюємо дії Ірану на основі неупереджених і об’єктивних звітів МАГАТЕ, а не на основі імовірних намірів Ірану», – заявили західні країни.
У заяві також мовиться, що виробництво високозбагаченого урану на заводі у Фордо «несе значні ризики, пов’язані з розповсюдженням, і не має жодного надійного цивільного обґрунтування».
Згідно з ядерною угодою від 2015 року між Іраном і великими західними державами, що називається Спільний всеосяжний план дій (JCPOA), збагачення урану заборонене на цьому об’єкті. Після того, як Сполучені Штати вийшли з угоди у 2018 році та відновили санкції проти Ірану, Ісламська Республіка поступово відмовилася від будь-яких обмежень, встановлених в цій ядерній угоді.
Протоієрей Православної Церкви України о. Андрій Дудченко - про релігійні виклики у час війни. Інтерв'ю
Напередодні у Конгресі США відбувся Український молитовний сніданок. У складі української делегації, що прибула до Вашингтона був й Протоієрей Православної Церкви України о. Андрій Дудченко. Про свої враження від події та релігійні виклики у час війни ми поговорили із отцем у студії Час-Тайм.
Інтервʼю з пастором Мохненком: «Маріуполя більше немає, його знищила Росія». Відео
«Найстрашніший сон, який я бачу після 24-ого, – сон про те, що я не встиг вивезти дітей», – розповідає Голосу Америки відомий релігійний діяч із Маріуполя Геннадій Мохненко. Разом із однодумцями з «Капеланського батальйону Маріуполь» він працює на лінії фронту. На фронті й 11 його синів.
Форум