Спеціальні потреби

Актуально

Участь України у космiчнiй конференції в США

Днями у Вашингтоні проходила конференція НАСА, присвячена дослідженням Місяця. Серед дванадцяти країн, представлених на конференції, була і делегація Управління космічних програм та досліджень Національного космічного агентства України. Керівник управління Олег Федоров, який очолював українську делегацію, був гостем нашої студiї. З ним розмовляла Мирослава Ґонґадзе.


МҐ: Дякую, що завітали до нас у студію. Мушу визнати, що ви перший представник космічної сфери у нашій програмі, хоча про космос ми розповідаємо досить часто. I перше запитання: отже якими є інтереси України у космосі?

ОФ: Я повинен сказати, що наразi Україна розробляє нову космічну програму з дорученням президента на майбутні п`ять років. Ми розробляємо нову програму, нову стратегію України в космосi. Це дуже важливе завдання i серед основних моментiв я повинен зазначити, що мiжнародне спiвробiтництво з такими країнами як Сполучені Штати, Росiя, країни Європи – це є прiоритетом космічної програми. А серед проектiв слiд назвати наукові проекти, проекти застосування космічних технологій. Перш за все, це – спостереження Землі з космосу. Це є дуже важливим для України, для її економічного, наукового розвитку.

МҐ: Скажiть, будь-ласка, чому сьогоднi можуть повчитись фахiвцi двох країн – я маю на увазi Сполучених Штатiв i України – однi в одних.

ОФ: З точки зору нової стратегії, яку розробляють Сполучені Штати зi світовою спiльнотою, так знавою стратегією «Exploration», тобто «Дослiдження», дослiдження навколоземного простору, Місяця, Марса i далi – i це є дуже важлива річ для України i ми можемо щось сказати в цiй стратегії. Наразi вiдбувається погодження того, що ми маємо зробити в космосi, вивчаючи планети сонячної системи. Тому Україна має певний досвід – i технологічний i науковий – для того, щоб запропонувати в цю стратегію свiй вагомий внесок. Слiд згадати i про мiсячний модуль, який розроблявся в Дніпропетровську за минулих часiв, i дослiдження Місяця, якi роблять нашi вчені, нашої Академії Наук. Ми обговорювали з науковою спiльнотою декілька можливостей того, що ми маємо зробити i зараз це дуже надихаюча перспектива для нас, оскiльки американські колеги i європейські колеги зацiкавленi у залученні українських фахiвцiв до цієї програми.

МҐ: Які на сьогоднi iснують спільні проекти у дослідженні космосу?

ОФ: Ну, усім вiдомий комерцiйний проект «Sea Launch» -- «Морський старт». Це – дуже важливе комерцiйне використання українських технологій. Усi знають, що українська ракета-носiй «Зеніт» використовується для комерцiйних запускiв. Це – здебільшого запуски американських телекомунiкацiйних супутників. Це дуже великий i найбiльш успiшний комерцiйний проект сучасності, я б сказав. Ми співробітничаємо у багатьох сферах. На жаль зараз закiнчилася дія угоди мiж Сполученими Штатами i Україною, i ми розробили уже нову угоду, в якiй ми передбачаємо дуже великий спектр спiвробiтництва. Будемо співробітничати i в наукових дослiдженнях i в застосуваннях космічний технологій, але мені здається, що цю тема – тема «Exloration» -- тобто дослiдження планет сонячної системи, яка є прiоритетом для Сполучених Штатiв, це буде головним пунктом наших переговорiв i у виробленні спільної стратегії.

МҐ: Ми говорили про спiвпрацю зi Сполученими Штатами. Чи є спiвпраця i з іншими країнами?

ОФ: Зрозумiло, традицiйним важливим партнером для нас є Росiя. Декілька мiсяцiв тому ми пiдготували вiдповiдну угоду. Одним з прiоритетiв є спiвробiтництво з європейськими країнами i ми теж маємо працювати спільно i ми пiдготували вiдповiднi пропозицiї для Європейського космічного агентства i дуже сподiваємося, що в першу, так звану першу європейську космічну програму, увiйдуть i українські проекти або проекти за участю українських вчених i фахiвцiв.

Всі новини дня

Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео

Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео

"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні 

Поліція Німеччини. Фото: AP/Michael Probst 

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.

У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.

За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.

Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.

Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.

Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.

Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".

У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".

Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.

Більше

XS
SM
MD
LG