Спеціальні потреби

Лівія і США знову потоваришують


Адміністрація президента Буша вирішила відновити дипломатичні стосунки з Лівією. Рішенню передувала згода Тріполі 3 роки тому знешкодити свою зброю масового знищення. Американський уряд закликає наслідувати приклад Лівії такі країни як Іран та Північну Корею.

Чверть століття лівійський лідер Муамар Кадафі був для американського уряду скалкою в оці. Кадафі та очолений ним уряд звинувачують у причетності до ряду терористичних атак у країнах Заходу, включно з підкладенням бомби на борту літака компанії ‘‘Пан Амерікен’’. Тоді, в результаті вибуху над містечком Локербі, в Шотландії у 1988 році, загинуло 270 людей. Однак після очоленого США вторгнення до Іраку 3 роки тому полковник Карафі, судячи з усього, вирішив змінити тактику. У грудні 2003 очолений ним уряд оприлюднив свої секретні програми ядерної та ракетної зброї та пообіцяв тісно співпрацювати з міжнародними слідчими. Від того часу адміністрація Буша називає Лівію взірцем для наслідування країнам, ласим до ядерної зброї. Зокрема Дейвид Велш, помічник Державного Секретаря США сказав таке: «Коли країни вирішують дотримуватися міжнародних норм поведінки, вони отримають конкретну користь. Лівія стала важливою моделлю в час, коли ми наполягаємо на зміні політичних напрямків таких країн як Іран та Північна Корея».

А Пола ДеСатер - помічниця Держсекретаря США з питань перевірки, підпорядкування та імплементації міжнародних угод каже, що Лівія своєю поведінкою явно дає знати Іранові, що змінити політику ніколи не пізно. «Це демонструє, що країна, з якою наші відносини були навіть гірші від теперішніх з Іраном, може відмовитися від зброї масового знищення та вдатися без зміни режиму до інших змін, щоб поліпшити з нами стосунки», - додає вона. У додаток до відновлення повних дипломатичних відносин адміністрація президента Буша також викреслила Лівію зі списку держав, які спонсорують тероризм.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG