Спеціальні потреби

Помаранчеві домовляються про угоду


Для проведення перемовин про головні камені спотикання на шляху до укладання коаліційної угоди помаранчеві обрали офіс Нашої України. Там говорили переважно про найбільш суперечливі моменти поміж учасниками коаліції. Серед них два ідеологічних питання – це вступ до НАТО, за який Наша Україна і проти якого соціалісти, та продаж землі, противником чого знову є соціалісти та БЮТ. Всі інші непорозуміння можна віднести до інструментарію влади – чи існуватимуть урядові секретарі, чи звітуватиме уряд перед коаліцією. Ну і найбільш дискусійне питання – кадрове. Для успішного завершення переговорів необхідно все це виписати в спільній угоді, сказав один з лідерів БЮТ Олександр Турчинов: "Ні кадрові питання, ні якісь програмні речі не можна висмикувати з угод".

Зараз кадрове питання на етапі узгодження кандидатури спікера; з прем’єром, схоже, вже визначилися. За посаду голови парламенту сперечається Наша Україна, яка апелює до свого другого місця з коаліції на виборах, та соціалісти, які кажуть, що нашоукраїнці перші порушили такий підхід, спробувавши боротися за прем’єрське крісло.

“Зрозуміло, що ми там займаємо відповідне місце - очевидно третє в цій групі - але ми погоджувалися на те, що давайте ми відразу цей принцип берем основоположним. Наша Україна, спочатку погодивши цей принцип, потім відмовилася від нього”,-- зазначив Олександр Мороз.

Ця позиція далека від остаточного погодження, і саме тому політики домовилися не коментувати хід переговорів. Єдине, що відомо, вони триватимуть до ночі і продовжаться в п’ятницю. Наступне засідання парламенту скличуть лише 14 червня, а Конституція дозволяє творити коаліцію ще три тижні. З цього приводу соціалісти вже заявляють, що у разі глухого куту, вони - за перевибори.

XS
SM
MD
LG