Спеціальні потреби

Коаліцію формуватимуть з чистого листа?


Новий розвиток отримав сьогодні скандал, що розгорівся поміж потенційними учасниками помаранчевої революції у суботу. Новини надходили у хронологічному порядку і часто суперечили одна одній. Спочатку, після засідання погоджувальної ради парламенту, представник Нашої України Роман Зварич заявив, що коаліційний процес з БЮТ та СПУ є безперспективним, як і тактика шантажу:

“Переговорний процес зайшов у глухий кут. Це спричинене тим, що ми постійно чуємо мову ультиматумів з боку наших партнерів. Ми не сприймали і не будемо сприймати таку мову ультиматумів. І у зв’язку з тим, ми вважаємо, що переговорний процес в контексті трійки зараз є безперспективним.”

Натомість представники соціалістів та БЮТу активно закликали нашоукраїнців повернутися до переговорів. “В той час, коли Наша Україна в самий такий критичний момент виходить із переговорного процесу, ми сподіваємось, що будь-яке порозуміння можна досягнути тільки під час саме переговорів. І не шантаж, ні погрози тут не повинні діяти. Тому ми пропонуємо все ж таки повернутися до переговорного процесу”, - заявляє Олександр Турчинов.

Вдень, Наша Україна скликала політраду аби обговорити ситуацію, що склалася. В результаті зборів з’явилася заява, що НСНУ хоче почати переговори з початку. Як сказано в заяві, сісти за спільний стіл мають всі переможці парламентських виборів, що означає участь у переговорах комуністів та регіоналів. Однак, далі українські медіа повідомили, що переговори продовжилися саме у рамках помаранчевої трійки.

Натомість, найцікавіші події назріватимуть в парламенті у середу . Не виключено, що Партія Регіонів спільно з комуністами та депутатами з помаранчевих фракцій спробують обрати спікера, адже в Конституції записано, що спікера обирає парламент, а не коаліція. Комуністи ж кажуть, що перерви не буде, і що вони хочуть працювати.

“Я запропонував під час переговорів і зараз на погоджувальній раді, щоб ми створили антикризову коаліцію. Тобто визначилися у тих першочергових проблемах, які хвилюють суспільство, і відповідно до цього об’єдналися народні депутати”, - зазначив Петро Симоненко.

Соціалісти, у свою чергу, запевняють, що завтра парламент лише заслухає заяви фракцій і розгляне питання кількості комітетів. Однак, відомо, що засідання вестиме Адам Мартинюк, відтак цілком можливі відхилення від запланованого помаранчевими графіку.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG