Спеціальні потреби

Актуально

Верховний суд США не погодився з адміністрацією Буша

Верховний суд Сполучених Штатів постановив, що президент Буш перевищив свої повноваження, створюючи спеціальні трибунали на американській базі Гвантанамо, де утримують запідозрених у тероризмі.

Трибунали є серед найбільш суперечливих ініціатив в адміністрації у війні з тероризмом.

Рішення було прийняте співвідношенням п'ять - за і троє - проти. Верховний суд розглядав справу за позовом адвоката одного з утримуваних на військовій базі - Саліма Ахмеда Гамдана, який працював особистим охоронцем і водієм Осами Бін Ладена.

Білий дім переконував, що як головнокомандувач у воєнний час, президент має право створювати трибунали. Адвокати адміністрації сказали, що Гамдан та інші утримувані на базі Гвантанамо розглядаються як ''ворожi бойовики'', і повинні судитися як воєнні злочинці. Однак Верховний суд постановив, що в'язні підпадають під сферу дії законів Сполучених Штатів та Женевських конвенцій.

Це уже друге негативне рішення Верховного суду щодо американської в'язниці у Гвантанамо. Два роки тому суд відхилив вимогу президента Буша дати згоду на безстрокове утримування ув'язнених, не чинячи над ними суду і не надаючи їм адвоката.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG