Спеціальні потреби

Актуально

Організація США рятує дітей з України

Львів’янину Павлові Суслику, що страждав від вродженої вади серця, українські лікарі пропонували вшити штучний клапан. Після операції він мав би все життя приймати ліки, що перешкоджають відторгненню чужорідного тіла, та дотримуватись купи обмежень, включно із забороною бігати й піднімати важке. Проте у Львівському хірургічному центрі йому запропонували альтернативу: операція в Сполучених Штатах; замість протеза – пластика його власних тканин.

«Вони дали нам надію, вони сказали – все буде добре, твоє життя наладиться. Ви можете поїхати на лікування до Америки. В нас на той момент не було таких коштів, але він сказав – це все буде оплачено, ніяких проблем».

На час операції, проведеної в Нью-Йорку, Павлові було 17; зараз йому 19, він має вже власну донечку і забув, що колись хворів:

«Якість мого життя дуже висока... Повернувшись назад, я одружився, маю дитину, і це благодаря Українському дару життя».

Випадок із Павлом для “Українського дару життя” нетиповий: зазвичай, ця благодійна організація везе до Сполучених Штатів найменших пацієнтів з України. І водночас типова, бо операції на серці в США роблять тим, кому не спроможна допомогти вітчизняна медицина. Як каже доктор Юрій Іванів з Львівського хірургічного центру, діти, яких успішно прооперували в американських клініках, не мали шансів на життя в Україні:

«Діти, прооперовані в США, це, звичайно, діти, яким була не одна, не дві, а по кілька відмов у хірургічному лікуванні їхніх пороків серця. Ті вади серця були дуже складними, і часом виглядало так, що вага ведичної документації і вага дитини була однакова. І в тій медичній документації були переважно висновки: не підлягає операції, занадто складна операція...»

Американська благодійна організація, що рятує українських дітей з вродженою вадою серця, виникла 10 років тому, невдовзі по Незалежності. Тоді її засновники з української діаспори не мали сьогоднішніх амбіцій:

«Ми не думали, що організація виросте до таких масштабів. Нам ішлося про те, щоб врятувати одну-дві, ну, може, три дитини...», - каже Президент “Українського дару життя” Юрій Кузьма. Як додає його дружина, скарбник організації Катерина Кузьма, за ці 10 років в Сполучених Штатах проведено 106 найскладніших операцій на серці українським дітям:

«І ми щасливі повідомити, що 96% цих дітей сьогодні живі і здорові».

Як кажуть засновники, вони могли б допомогти далеко більшій кількості дітей з вадами серця, якби про можливість безплатної операції у США більше знали в Україні. І радять батькам, від лікування яких відмовились лікарі в Україні, звертатися до Львівського хірургічного центру. Як вони кажуть, в Україні та Америці є люди, яким не байдуже майбутнє ваших дітей, і які готові допомогти.

Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG