Спеціальні потреби

Актуально

Організація США рятує дітей з України

Львів’янину Павлові Суслику, що страждав від вродженої вади серця, українські лікарі пропонували вшити штучний клапан. Після операції він мав би все життя приймати ліки, що перешкоджають відторгненню чужорідного тіла, та дотримуватись купи обмежень, включно із забороною бігати й піднімати важке. Проте у Львівському хірургічному центрі йому запропонували альтернативу: операція в Сполучених Штатах; замість протеза – пластика його власних тканин.

«Вони дали нам надію, вони сказали – все буде добре, твоє життя наладиться. Ви можете поїхати на лікування до Америки. В нас на той момент не було таких коштів, але він сказав – це все буде оплачено, ніяких проблем».

На час операції, проведеної в Нью-Йорку, Павлові було 17; зараз йому 19, він має вже власну донечку і забув, що колись хворів:

«Якість мого життя дуже висока... Повернувшись назад, я одружився, маю дитину, і це благодаря Українському дару життя».

Випадок із Павлом для “Українського дару життя” нетиповий: зазвичай, ця благодійна організація везе до Сполучених Штатів найменших пацієнтів з України. І водночас типова, бо операції на серці в США роблять тим, кому не спроможна допомогти вітчизняна медицина. Як каже доктор Юрій Іванів з Львівського хірургічного центру, діти, яких успішно прооперували в американських клініках, не мали шансів на життя в Україні:

«Діти, прооперовані в США, це, звичайно, діти, яким була не одна, не дві, а по кілька відмов у хірургічному лікуванні їхніх пороків серця. Ті вади серця були дуже складними, і часом виглядало так, що вага ведичної документації і вага дитини була однакова. І в тій медичній документації були переважно висновки: не підлягає операції, занадто складна операція...»

Американська благодійна організація, що рятує українських дітей з вродженою вадою серця, виникла 10 років тому, невдовзі по Незалежності. Тоді її засновники з української діаспори не мали сьогоднішніх амбіцій:

«Ми не думали, що організація виросте до таких масштабів. Нам ішлося про те, щоб врятувати одну-дві, ну, може, три дитини...», - каже Президент “Українського дару життя” Юрій Кузьма. Як додає його дружина, скарбник організації Катерина Кузьма, за ці 10 років в Сполучених Штатах проведено 106 найскладніших операцій на серці українським дітям:

«І ми щасливі повідомити, що 96% цих дітей сьогодні живі і здорові».

Як кажуть засновники, вони могли б допомогти далеко більшій кількості дітей з вадами серця, якби про можливість безплатної операції у США більше знали в Україні. І радять батькам, від лікування яких відмовились лікарі в Україні, звертатися до Львівського хірургічного центру. Як вони кажуть, в Україні та Америці є люди, яким не байдуже майбутнє ваших дітей, і які готові допомогти.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG