Спеціальні потреби

Організація США рятує дітей з України


Львів’янину Павлові Суслику, що страждав від вродженої вади серця, українські лікарі пропонували вшити штучний клапан. Після операції він мав би все життя приймати ліки, що перешкоджають відторгненню чужорідного тіла, та дотримуватись купи обмежень, включно із забороною бігати й піднімати важке. Проте у Львівському хірургічному центрі йому запропонували альтернативу: операція в Сполучених Штатах; замість протеза – пластика його власних тканин.

«Вони дали нам надію, вони сказали – все буде добре, твоє життя наладиться. Ви можете поїхати на лікування до Америки. В нас на той момент не було таких коштів, але він сказав – це все буде оплачено, ніяких проблем».

На час операції, проведеної в Нью-Йорку, Павлові було 17; зараз йому 19, він має вже власну донечку і забув, що колись хворів:

«Якість мого життя дуже висока... Повернувшись назад, я одружився, маю дитину, і це благодаря Українському дару життя».

Випадок із Павлом для “Українського дару життя” нетиповий: зазвичай, ця благодійна організація везе до Сполучених Штатів найменших пацієнтів з України. І водночас типова, бо операції на серці в США роблять тим, кому не спроможна допомогти вітчизняна медицина. Як каже доктор Юрій Іванів з Львівського хірургічного центру, діти, яких успішно прооперували в американських клініках, не мали шансів на життя в Україні:

«Діти, прооперовані в США, це, звичайно, діти, яким була не одна, не дві, а по кілька відмов у хірургічному лікуванні їхніх пороків серця. Ті вади серця були дуже складними, і часом виглядало так, що вага ведичної документації і вага дитини була однакова. І в тій медичній документації були переважно висновки: не підлягає операції, занадто складна операція...»

Американська благодійна організація, що рятує українських дітей з вродженою вадою серця, виникла 10 років тому, невдовзі по Незалежності. Тоді її засновники з української діаспори не мали сьогоднішніх амбіцій:

«Ми не думали, що організація виросте до таких масштабів. Нам ішлося про те, щоб врятувати одну-дві, ну, може, три дитини...», - каже Президент “Українського дару життя” Юрій Кузьма. Як додає його дружина, скарбник організації Катерина Кузьма, за ці 10 років в Сполучених Штатах проведено 106 найскладніших операцій на серці українським дітям:

«І ми щасливі повідомити, що 96% цих дітей сьогодні живі і здорові».

Як кажуть засновники, вони могли б допомогти далеко більшій кількості дітей з вадами серця, якби про можливість безплатної операції у США більше знали в Україні. І радять батькам, від лікування яких відмовились лікарі в Україні, звертатися до Львівського хірургічного центру. Як вони кажуть, в Україні та Америці є люди, яким не байдуже майбутнє ваших дітей, і які готові допомогти.

XS
SM
MD
LG