Спеціальні потреби

Актуально

Інвестори коментують останнi подiї в Українi

За останніми подiями в Українi, звичайно, стежать також інвестори i бізнесмени – серед них Морґан Вільямс - представник компанії Сіґма-Блейзер, яка є одним з найбільших інвесторів в українську економіку. Ми записали з ним інтерв'ю, в якому обговорили питання, як нинішня політична криза в Україні та створення нової коаліції, впливають на інвестиційний клімат і, відповідно, на економіку країни. З ним розмовляв Зореслав Байдюк.

ЗБ: Вже багато років ви активно працюєте в Україні. Яка була ваша перша реакція на новину про створення коаліції між Партією регіонів, соціалістами i комунiстами?

МВ: Я мушу сказати, що я i багато інших представників ділових кіл були дуже здивовані, навiть шокованi, бо як Ви знаєте, Мороз очолював рух проти Кучми, вiн говорив, що вiн проти олігархів, проти людей, яких вiн звинувачував у розкраданні державного майна, проти тих, яким вiн інкримінував причетність до корупції. I вiн говорив, що вiн нiколи не входитиме в союзи з такими людьми. Вiн це говорив останні два-три-чотири роки. Отож було несподiванкою, що вiн створив умови для сформування такої коаліції.

ЗБ: Ви співпрацюєте з багатьма бізнесменами. Що ви чуєте від людей, які або вже ведуть бізнес в Україні або планували це робити?

МВ: Багато iз цих бiзнесменiв працюють в Українi, розраховуючи на тривалу присутнiсть. Вони трохи розчаровані, вони запитують себе – чому українці не можуть вирiшити свої проблеми, щоб могти приступити до розв`язання важливіших проблем, таких як входження до Світової організації торгiвлi, удосконалення законодавчої бази, верховенства закону. Так, вони розчаровані, втомленi, вони запитують, чому ці люди не можуть навести лад у своєму домi, щоб могти йти вперед.

ЗБ: Що ситуація в Україні означає для інвестиційних компаній таких як Сіґма-Блейзер, яку ви представляєте?

МВ: Це лише невелика перепона на нашому шляху. Сіґма-Блейзер та деякi інші компанiї працюють в Українi на далеку перспективу, i ми залишаємося великими оптимiстами щодо України. У нас є новий фонд, який ми в скорому часi запустимо в дію, i ми плануємо далi інвестувати в Україну i вважаємо, що Україна – на далеку перспективу – залишається привабливою для iнвесторiв країною.

ЗБ: А чи не втомилися від цього всього захiднi бізнесмени?

МВ: Так, усi бізнесмени уже втомленi від цих проблем – цих проблем мабуть уже було надто багато. Як вам відомо, дуже важливо, щоб Україна схвалила закони, необхiднi для входження у СОТ, оскiльки Росiя дуже швидко посуваєтиься на цьому шляху – до речі, домовленість у цiй справi мiж Росією i Сполученими Штатами ми, можливо, побачимо уже протягом наступних вихiдних. Також треба, щоб Україна провела необхiднi реформи, бо у неї величезний економічний потенціал i всi ці політичні перипетії не сприяють створенню більшої кiлькостi робочих місць чи матерiальному добробуту населення України.

ЗБ: Члени Партії регiонів характеризують себе як прихильників бізнесу. Чому тоді виникають занепокоєння на Заході?

МВ: Я думаю, що занепокоєння викликанi тим, що дуже часто вони багато говорять i мало роблять. Як Ви знаєте, вони працюють на монопольно-олiгархiчних засадах, вони не люблять, коли сторонні люди мiшаються в їхнi справи, у них немає прозорості. Багато занепокоєнь викликає сам спосіб, яким вони ведуть бізнес – вiн несумісний з мiжнародними стандартами i часто вони блокували закони, необхiднi для входження України в СОТ, а також деякi з інших реформ, якi потрібні Українi для впровадження в себе мiжнародних стандартiв для ведення бiзнесу. Єдине, чого хочуть бізнесмени – це нормального верховенства закону i нормальних умов для ведення бiзнесу, якi iснують в бiльшостi розвинутих країн.

Коментуючи нещодавню статтю Вiктора Пiнчука в газетi Iнтернешенел Геральд Трiбьюн, Морґан Вiлямс погодився з тезою, що Україна не мусить вибирати мiж Заходом i Сходом, мiж Європейським Союзом та СНД. З геополiтичної точки зору, сказав вiн, Україна сама по собi дуже важливий гравець, який може розвивати стосунки як з однiєю стороною, так i з другою. Все ж вiн пiдкреслив, що їй необхiдно насамперед увiйти у Свiтову органiзацiю торгiвлi, оскільки понад дев'яносто відсотків світового бізнесу роблять члени СОТу. Питання, каже Вільямс, не у тому, куди піде Україна, а чи стане вона державою, яка може вести бізнес відповідно до сучасних стандартів. Це було б добре для бізнесу з будь-якими країнами, зазначив Морґан Вільямс. На думку бізнесмена, Україна повинна розв'язати політичну кризу, позбутися радянської спадщини і навчитися використовувати переваги свого географічного положення аби рухатися у майбутнє, підсумував під час нашої розмови представник інвестиційної компанії Сіґма-Блейзер Морґан Вiльямс.

Всі новини дня

Що казали про російську війну в Україні лідери коаліції Джорджії Мелоні?

Джорджія Мелоні і Маттео Сальвіні під час виборчого мітингу у Римі 22 вересня 2022 р.

Очільниця партії Брати Італії Брати Італії (Fratelli d'Italia) Джорджія Мелоні заявила про готовність формувати новий уряд після виборів 25 вересня, на які вона йшла в коаліції з партією Ліга (Lega per Salvini Premier) на чолі з Маттео Сальвіні і партією Вперед Італіє (Forza Italia) очолюваною Сильвіо Берлусконі.

Кілька нещодавніх і давніших висловлювань цих італійських політиків можуть допомогти складати уявлення про їхню позицію в одному з ключових питань для наступного уряду Італії: Що робити у відповідь на російську війну проти України?

Джорджія Мелоні 22 вересня 2022: «Ми хочемо міцної Італії, шанованої у світі і впевненої у собі Європи, високо піднятих голів у Європі і на Заході; вартої довіри, вірної, серйозної, починаючи з захисту українського народу від російської агресії, що буде для нас пріоритетом разом з можливістю твердіше вимагати розподілу тягаря санкцій».

Джорджія Мелоні 18 березня 2018: «Вітаємо Володимира Путіна з четвертим обранням на посаду президента Російської Федерації. Воля народу на цих російських виборах виглядає однозначною».

Маттео Сальвіні у Москві 2014 р.
Маттео Сальвіні у Москві 2014 р.

Маттео Сальвіні у Польщі 8 березня 2022: «Я засуджую війну. Я засуджую бомби. Я засуджую напади. Я засуджую ракети, як і всі. (Додаткове запитання: Чи можете ви засудити Путіна, а не лише війну) Так, звичайно, нумо засудимо Путіна, засудимо російську агресію».

Маттео Сальвіні у Москві 16 липня 2018: «На моє особисте переконання санкції загалом не вирішують проблеми. І це однаково стосується навіть найекстремістськіших режимів на Далекому Сході. Зустрічі і діалог завжди продуктивніші ніж санкції. Це однаково і у випадку Росії, і Ірану, і інших країн».

Сильвіо Берлусконі в гостях у президента Путіна 3 лютого 2003 року.
Сильвіо Берлусконі в гостях у президента Путіна 3 лютого 2003 року.

Сильвіо Берлусконі 22 вересня 2022: «Путін опинився у важкому становищі. Тоді до нього пішла делегація (з Донецька) і сказала йому, що Зеленський активізував напади військ на наші кордони, у нас 16 000 загиблих; будь ласка захистіть нас, бо якщо ні, то ми не знаємо, що з нами буде. На початку це називалося спеціальною операцією і війська з Росії мали увійти в Київ за тиждень, замінити уряд Зеленського на уряд порядних людей і наступного тижня вийти».

Сильвіо Берлусконі 23 вересня 2022: «Мої слова, мою думку і нашу позицію повністю перекрутили. Скільки разів нам проголошувати, що я і ми, Forza Italia, на боці теперішнього уряду і ми голосували за дуже багато рішень включно з наданням зброї Україні?»

Дивіться також:

Голос Америки в Ізюмі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00

Зеленський: Україна отримала від США системи протиповітряної оборони NASAMS

Зенітно-ракетний комплекс середньої дальності NASAMS, фото надане повітряними силами США, Tech. Sgt. Daniel Asselta. 01.07.2022

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна отримала від США зенітно-ракетні комплекси NASAMS, які забезпечать додаткову протиповітряну оборону.

"Я хочу подякувати президенту Байдену за позитивне рішення, яке вже було ухвалене. І Конгресу США – ми отримали NASAMS. Це системи ППО. Але, повірте, цього навіть близько не вистачає, щоб покрити цивільну інфраструктуру, школи, лікарні, університети, домівки українців", – сказав Зеленський в інтерв’ю американському телеканалу CBS 25 вересня. Скільки комплексів передали Україні – він не уточнив.

Зеленський також подякував США за HIMARS й інші реактивні системи залпового вогню. Влада США передачу Україні комплексів NASAMS поки не коментувала.

Раніше "Голос Америки" повідомляв, що Вашингтон анонсував доставку для України двох комплексів NASAM, при цьому у серпні Міністерство оборони США повідомило, що анонсований того місяця президентом Джо Байденом пакет військової допомоги України на три мільярди доларів передбачає поставку шести додаткових ракетних систем NASAMS із додатковими боєприпасами.

NASAMS складається з передових ракет класу «повітря-повітря» середньої дальності AMRAAM, радара Sentinel і модуля центру розподілу вогню, розробленого норвезькою компанією Kongsberg Defense & Aerospace.

Як сказав в інтерв’ю ЗМІ президент Raytheon Land Warfare & Air Defence Том Ліберті, завдяки поєднанню цих технологій українські військові можуть максимально підвищити працездатність NASAMS у класифікації та застосуванні сучасних і нових поколінь літаків, безпілотників і крилатих ракет.

Наприкінці серпня американська оборонна компанія Raytheon отримала замовлення від Пентагону на виробництво зенітних ракетних комплексів NASAMS на 182 мільйони доларів, кошти були виділені в рамках Ініціативи США з безпекової допомоги Україні.

У статті використано матеріали "Радіо Свобода"

Росія може примусово мобілізувати українських військовополонених після примушення їх до голосування на "рефедендумах" - оглядачі

Проведення фіктивного "референдуму" про приєднання до Росії, Маріуполь, Україна, 24 вересня 2022 REUTERS/Alexander Ermochenko

Росія може готуватись примусово мобілізувати українських військовополонених для того, щоб воювати на боці РФ. Про це повідомляють експерти вашингтонського Інституту дослідження війни, посилаючись на повідомлення у російських медіа, що начебто українські військовополонені усно звернулись із проханням до угруповання ДНР із закликом дозволити їм воювати на стороні РФ у "козачому батальйоні" імені Богдана Хмельницького.

Якщо російські чи проросійські війська примушуватимуть українських військовополонених до бою, це стане порушенням Женевської конвенції про поводження із військовополоненими, яка передбачає, що "жоден військовополонений не може бути в будь-який час відправлений або утримуватись у місцях, де він може бути потрапити під вогонь у зоні бойових дій" і не повинний бути "залучений до робіт, які є шкідливими для здоров’я або небезпечними".

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко у Telegram повідомив, що таким чином сили РФ готують "інформаційно-психологічну операцію (ІПСО) з подальшою кривавою провокацією". За його словами, мета цієї операції - показати, що українські полонені начебто хочуть отримати так зване "громадянство" угруповання ДНР і вступити до батальону російських військ, а після того Кремль планує "ліквідувати всіх цих, начебто добровольців, щоб звинуватити в цьому ЗСУ".

Тим часом, російські медіа пишуть, що 57 військовополонених в Оленівці із паспортами України, "в яких поставлена відмітка про прописку" в самопроголошеній ДНР, начебто прийняли участь у псевдореферендумі "з питання про вступ регіону в склад Росії".

Український Центр протидії дезінформації повідомляє, що військовополонених з пропискою у Донецькій області примусили проголосувати. Зааяви про те, що "11 чоловіків і 23 жінок-військовослужбовців ЗСУ звернулись до бойовиків з проханням отримати паспорти терористичного утворення "ДНР"", там назвали - черговою маніпуляцією просування наративу, що начебто "серед полонених українських військових багато хто хоче приєднання до РФ".

Раніше світова спільнота, зокрема, США, ЄС та Україна, рішуче засудила проведення фіктивних "референдумів" і відмовились визнавати їхні результати.

У статті використано матеріали Інститут дослідження війни, "Новое время"

Канада розширить транспортний хаб, через який доставляється допомога Україні 

міністерка оборони Канади Аніта Ананд

Канада підсилює свої потужності свого транспортного хабу в Шотландії для того, щоб полегшити доставку в Україну та інші країни Східної Європи зброї та іншого устаткувння. Про це в інтерв’ю канадійському каналу CBC News міністерка оборони країни Аніта Ананд.

У планах – додати до арсеналу третій літак CC-130 та 55 військовослужбовців повітряних сил.

«Ми розширяємось таким чином, щоб допомогти Україні, щоб доставити військову допомогу Україні, збільшуючи поставки», - сказала посадовиця в неділю.

Ананд додала, що країни-члени НАТО всі намагаються балансувати між наданням України допомоги зброєю та забезпеченням поставками своїх власних військ. «Це у центрі моєї уваги», - запевнила міністерка.

Раніше цього тижня ЗМІ повідомили, що Україна звернулась до канадського уряду з проханням надіслати бронетехніку, гаубиці та зимовий одяг. Канада пообіцяла 39 бронетранспортерів. Ананд заявила, що зустрічатиметься з виробниками в Канаді, щоб обговорити питання поставок.

В матеріалі використані джерела CBC News

Застосування ядерної зброї в Україні матиме для Росії катастрофічні наслідки - Салліван

Радник президента з національної безпеки Джейк Салліван

Радник президента з національної безпеки Джейк Салліван заявив у неділю, що Москва зіткнеться з «катастрофічними наслідками», якщо застосує ядерну зброю проти України, оскільки США готові рішуче відповісти на такий крок, повідомляє агентство Рейтер.

Висловлювання Саллівана прозвучали після того, як минулої середи президент Росії Володимир Путін оголосив про мобілізацію 300 тисяч військовослужбовців, погрожуючи при цьому використовувати «всі наявні засоби» для захисту Росії.

«Якщо Росія перейде цю межу, то наслідки для неї будуть катастрофічними. США дадуть відповідь рішучим чином», – сказав Салліван в інтерв'ю каналу NBC.

Салліван не описав характеру «рішучої відповіді», але сказав, що США в закритому порядку повідомили Москві «докладніше, що саме це означатиме».

Салліван підкреслив, що США часто підтримують прямі контакти з Росією, зокрема протягом останніх кількох днів, щоб обговорити ситуацію в Україні, дії та погрози Путіна.

«Путін, як і раніше, має намір... стерти з лиця землі народ України, який, на його думку, не має права на існування. Тому він продовжуватиме наступати, а ми маємо продовжувати надавати зброю, боєприпаси, розвіддані та всю підтримку, яку ми можемо надати», – сказав Салліван.

Президент Джо Байден у своєму виступі на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку в середу звинуватив Путіна в «неприкритих ядерних погрозах на адресу Європи» та у безрозсудному зневаженні обов'язків щодо нерозповсюдження ядерної зброї.

В матеріалі використані джерела Рейтер.

Більше

Відео - найголовніше

Голос Америки в Ізюмі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00
XS
SM
MD
LG