Спеціальні потреби

Конфронтація в парламенті триває


Цілий тиждень так і не приніс жодного поступу у справах українських парламентарів, окрім обрання першого віце-спікера – комуніста Мартинюка. Далі на заваді роботі, за версією більшості, стали сирени опозиції, а за версією опозиції – неконституційні дії регіоналів, соціалістів та комуністів. Наша Україна каже, що вона ще має час для ведення переговорів і порятунку попередньої коаліції, чим і збирається займатися в наступні дні:

«Це питання буде обговорюватися в нас в понеділок-вівторок. Я думаю, що у вівторок буде заява відносно нашої позиції щодо участі в опозиційній діяльності, або участі в коаліційній діяльності. Справа в тому, що до 17 числа діє коаліція демократичних сил. Я думаю, що ми ще маємо пошукати партнерів серед тих соціалістів, яких заставили прийняти рішення увійти в коаліцію з регіонами та соціалістами», - зазначив Микола Катеринчук.

Натомість у БЮТ вважають, що факт порушення законів є абсолютно очевидним, а відтак, вкотре закликають Президента до розпуску:

«Президенту треба найближчим часом прийняти себе рішення: або виконати Конституцію і розпустити парламент, або він буде легалізовувати те утворення, яке поза законом було сформоване у Верховній Раді», - заявив Олександр Турчинов.

Свою думку з приводу легітимності нової більшості нарешті оприлюднив Президент через свого радника з правових питань Миколу Полудьоного. Пан Полудьоний переконаний – антикризова коаліція – це нонсенс з правової точки зору:

«Фактично і юридично демократична коаліція, створена фракціями БЮТ, Наша Україна та СПУ, на даний час існує. З цього можна зробити висновок, що не може існувати в парламенті двох більшостей, оскільки, якщо є одна більшість, іншої більшості не існує. В даному випадку, для того, щоб реалізувати можливість створення іншої коаліції, парламенту треба спочатку припинити існування попередньої коаліції. Цього зроблено не було».

Натомість, ці аргументи регіонали не сприймають, вони кажуть, що почуваються впевнено і не мають наміру поступатися Нашій Україні у принциповому питанні – прем’єром має бути Янукович. За словами Миколи Азарова, раніше Партія Регіонів готова була віддати це крісло Юрію Єханурова, якби коаліція була між регіоналами та нашоукраїнцями.

Однак, зараз регіонали віддані своїм новим союзникам – вони не збираються виганяти комуністів та соціалістів, і вважають прем’єрське крісло своїм по праву. Новій опозиції вони дають час до вівторка для того, аби визначитися, в яких комітетах хочуть працювати її члени.

XS
SM
MD
LG