Спеціальні потреби

Актуально

В Іраку та Афганістані загалом було поранено 20 тисяч солдатів США

Список американських солдатів, які воюючи в Іраку та Афганістані отримали поранення, досягнув 20 тисяч осіб. Повернення багатьох цих людей до світського життя може стати дуже болючим, особливо у випадку, коли на війні втрачено одну з кінцівок.

Втім, є багато шляхів, якими американці намагаються допомогти потерпілим солдатам. Дін Швартс ніколи не зможе забути того, що з ним зробила війна в Іраку. «Ми засипали воронку від вибуху придорожньої бомби, від якої загинули 2 солдати і трохи забарилися. Звідкіля не візьмись, з'явився чоловік з реактивно-протитанковою гранатою та влучив у мою автомашину. Так я втратив ногу», - згадує він. Однак вважати себе неповносправним Шварц категорично відмовляється. Бодай не тут, у акваторії нью-йоркської гавані, і не під час спортивного фестивалю, який організували установи на кшталт: Проекту поранених бійців, міського відділу поліції, пожежного управління Нью-Йорку і спортивної фундації «Адаптив», де працює Кім Сіверс: «Замість того, щоб ставитися до ампутації як неповносправності, ми демонструємо, на що ці люди спроможні, намагаємося допомогти їм досягнути в чомусь успіху. Фактично кожна людина може знайти для себе улюблену справу», - говорить Кім.

Більшість ветеранів бажають одного - жити після війни нормальним життям. Це робити важче, коли немає кінцівки. Тому участь у фестивалі водних видів спорту - настільки важливий крок у житті тих, хто, втративши життєво важливу частину тіла, щойно намагається пристосуватися до нових умов. Для Діна Шварца життя без ноги - це війна, яка ніколи не припиняється. Навіть під час літнього відпочинку від коледжу, в якому він навчається нині, через 2 роки після того, як його комісували з війська. «Моя філософія така: якщо я розпущу рюмси, то це - його перемога. Повстанця, який вистрелив у мене з РПГ. Отже я намагаюся нормально жити та не втрачати бадьорості», - говорить Дін. А Кім Сіверс додає: «Багатьох хлопців, які тут змагаються, щойно виписали з армійського медичного центру. І це їх перша нагода побачити, на що вони здатні. Щиро переконаний - це для них добрий початок життя за нових умов».

Великим життєвим перемогам передує успіх, досягнутий тут у водних видах змагання. Кім Сіверс каже так: «Побачити людину, яка досягла тут успіху, побачити радість, яку хтось виявляє, переконуючись що спроможний знову стати на водні лижі. Дійсно приємно». Ветеранам, яких війна зробила неповносправними, допомагає чимало добровольців. Пояснення Кім Сіверс має просте: «Людей це дуже зворушує. Варто яких 5 хвилин поспостерігати за будь-якими змаганнями, і з'являється щире бажання їм допомогти».

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG