Спеціальні потреби

Актуально

Світова спільнота думає над вирішенням близько-східного конфлікту

До врегулювання ізраїльсько-ліванського конфлікту чимало зусиль докладає міжнародне співтовариство. Сьогодні до Ізраїлю відбуде Державний секретар США Кондоліза Райс.

А у середу в Італії проходитиме міжнародна зустріч, присвячена пошукам розв'язання цієї проблеми. Між тим ізраїльський уряд переконаний, що вирішення кризи не буде легким процесом. Попри інтенсивні міжнародні зусилля врегулювати ситуацію на Близькому сході, ізраїльський уряд переконаний, що криза у Лівані ймовірно закінчиться не скоро, адже процес знешкодження терористичної інфраструктури Гезбола, кажуть ізраїльські посадовці, займе багато часу. Утім, вони підтримують ідею розгорнення міжнародних миротворчих сил на півдні Лівану, бажано під егідою НАТО у районах, що тепер знаходяться під контролем Гезболи.

«Наша мета створити ситуацію, в якій є якомога більше місця для дипломатичних зусиль. Цілі, які ми поставили перед собою, будуть досягнуті. Ми бачимо це як поєднання військових операцій, які досягають свого, плюс міжнародні зусилля завершити цей процес», - говорить міністр оборони Ізраїлю Амір Перез.

У той час, як в Ізраїлі перебуває міністр закордонних справ Німеччини Франк Вольтер Штайнмайєр, у Лівані знаходиться інший німецький посланник Петер Віттіґ, який зустрівся з прем'єр-міністром Лівану Фуадом Синіорою.

«Нашим пріоритетом є розрядження напруження у цій небезпечній ситуації. Нам необхідно створити умови, в яких зупинити насильство і створити політичні для знайдення розв'язки і стабілізації будуть знайдені», - говорить Віттіґ.

Між тим Ізраїль погодився послабити блокаду бейрутського порту, щоби відкрити доступ кораблям з міжнародною гуманітарною допомогою.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG