Спеціальні потреби

В Лівані – затишшя. Вступило в силу перемир’я


Увага світу сьогодні прикута до Близького Сходу. Після понад місяця збройних сутичок і бомбардувань Ізраїль та Гезбола припинили вогонь. Бойові дії зупинено згідно з угодою, досягнутою за допопомгою Об'єднаних Націй.

Генеральний секретар ООН Кофі Аннан заявив, що припинення вогню загалом дотримується. Поки що не надходило повідомлень про серьозні сутички, однак ізраїльська армія повідомила про вбивство двох бійців Гезболи в окремих перестрілках. Прем'єр-міністр Ізраїлю заявив, що припинення вогню ліквідує державу Гезбола у рамках країни Ліван. У свою чергу лідер Гезболи оголосив про історичну стратегічну перемогу над Ізраїлем. Між тим невинні цивільні, які страждають від конфлікту найбільше, отримали змогу повернутися до своїх домівок або до того, що залишилось від них.

Після довготривалих авіа ударів та обстрілів, о 8 годині ранку за місцевим часом у Бейруті настала повна тиша. Набрала силу домовленість про припинення вогню досягнута за участю ООН. Певна частина ізраїльських солдатів залишила південний Ліван відразу після восьмої години ранку. Однак, Ізраїль залишає більшість своїх військових на позиціях захоплених під час останніх боїв. Люди, які були змушені залишити свої домівки у південному Лівані через бої та бомбардування, повертаються додому. Мешканці Бейруту, які рятувались від бомб у парках та сховищах, у багатьох випадках знайшли на місці своїх будинків лише руїни. Одна з жінок запитує куди їй податися. Вона розповідає, що в її родині та у сім’ях її сусідів щонайменше по семеро дітей. Однак, чимало ліванців сприйняли припинення вогню як перемогу Лівану та Гезболи.

На протилежному боці конфлікту, у північному Ізраїлі, також здихнули з полегшенням. Біженці в одному з наметових містечок у Тель-Авіві скористались припиненням вогню аби зателефонувати родичам, які залишились у зоні конфлікту. Однак, не всі планують відразу повертатися додому. Наприклад один з мешканців Назарії не вірить, що Гезбола дотримається угоди про припинення вогню. Сполучені Штати та інші країни світу пильно стежать за дотриманням домовленостей. Речник Білого Дому Тоні Сноу назвав угоду перемогою демократії. ''На цьому етапі ми сподіваємося, що переможцем стане народ Лівану, оскільки він отримає уряд, в якому воля народу буде висловлюватися через політичну позицію цього уряду'', - говорить він. Тим часом гуманітарні агентства використовують припинення вогню для посилення допомоги постраждалим районам Лівану.

XS
SM
MD
LG