Спеціальні потреби

Актуально

Як США боротимуться з порнографією в Інтернет

Уряд США посилює заходи з метою покладення краю багатомільярдній порнографічній дитячій індустрії, що швидкими темпами поширюється в Інтернеті.

Подолати проблему, як вважають американські законодавці, можна шляхом обмеження банківських трансакцій, які користувачі комп'ютерної мережі використовують для оплати послуг. Проведене дитячою правозахисною організацією дослідження показало, що за останні 10 років кількість матеріалу, який зображує сексуальну експлуатацію дітей, виросла у 15 разів. Сенатор демократ Пол Сарбанес каже, що усунення фінансового складника допоможе боротьбі з цією проблемою. «Без доступу до системи оплати послуг, цілкого логічно припустити, що індустрія дитячої порнографії зменшить обороти та, можливо, згодом зникне. Найефективніший спосіб знайти та зупинити злочинців - через трансакції оплати послуг».

Сенатор республіканець Ричард Шеллі каже, що для цього потребуватиметься співпраця з боку кредитних компаній: «Нажаль, наші банки та кредитні компанії, які стали основним способом оплати при розрахунках в мережі Інтернет, стали частиною проблеми. Кредитні картки, які приймаються по всьому світу, дозволяють швидко та легко здійснити розрахунки. Постачальники дитячої порнографії це знають та за допомогою Інтернету та системи кредитних карток експлуатують та жорстоко поводяться з дітьми заради поживи».

Деякі кредитні компанії вже почали співпрацю з фінансовими установами та групами захисту прав дітей. Марк МакКарті голова відділу громадської політики компанії Віза-карт говорить так: «У серпні цього року наша фірма провела розслідування 11 мільйонів Інтернет сторінок кожного дня, дві з них для розрахунків приймали картки Віза. Навіть два сайти - це вже забагато». З того часу віза викрила ще дев'ять Інтернет сторінок. Ерні Аллен - президент Національного Центру Зниклих та Експлуатованих дітей каже, що одна з цих сторінок нараховувала 70 тисяч членів, які щомісячно платили 30 доларів за відео сексуальних знущань над дітьми. ''Справа процвітає, тому що прибутки астрономічні, а ризики мізерні. Тому ми намагаємось мінімізувати прибутки та збільшити ризики'', - додає він.

Генеральний прокурор Альберто Ґонзалес вимагає прийняття більш жорстких законів. Він переконує Конгрес прийняти закон, який би вимагав від Інтернет операторів зберігати документацію своїх операцій протягом двох років, що допомогло б правоохоронцям притягати до відповідальності осіб, які купляють та продають сексуальні зображення дітей. За підрахунками, індустрія дитячої порнографії приносить щорічно 20 мільярдів прибутку. Групи захисту прав дітей кажуть, що їхня ціль - знищити цю експлуатацію до 2008 року.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG