Спеціальні потреби

Актуально

Обговорено житлово-комунальнi проблеми

Проблеми житлово-комунального господарства обговорили на всеукраїнській нараді, що відбулася у містечку Котовськ, Одеської області. Про актуальність цього питання, особливо напередодні зими, свідчив переповнений представниками місцевого самоврядування з усіх областей України зал міського Будинку культури. У нараді взяли участь голова Верховної Ради України Олександр Мороз, віце-прем`єр-міністр України Володимир Рибак, заступник голови секретаріату президента України Віктор Бондар.

Голова Верховної Ради Олександр Мороз у своєму виступі перед учасниками представницького заходу сказав, що питання діяльності житлово-комунального господарства набуло особливої гостроти після нещодавнього підвищення цін на енергоносії. Він висловив сподівання, що від багаторічних розмов про необхідність реформування ЖКГ в Україні перейдуть до реальних справ.
Верховна Рада нині працює над змінами до чинного українського законодавства і Конституції, які стосуються реформи місцевого самоврядування.

„Якщо ми це вирішимо – тоді і реформа ЖКГ стане реальністю. У цьому питанні я прохаю вашої підтримки, бо політичні партії представлені у парламенті мають різне бачення розв`язання існуючих проблем. Учора усі вони були за реформу системи самоврядування, а сьогодні результат голосування залежить від того, хто до якої коаліції належить, бо це досить часто не збігається з амбіціями окремих політиків”, сказав Олександр Мороз.

Голова Верховної Ради наголосив і на необхідності вже найближчим часом внести зміни до Закону „Про вибори в Україні” таким чином щоби голосування далі відбувалося за партійними списками, але кожен народний обранець відповідав за вирішення проблем у конкретно визначеному окрузі.

Віце-прем`єр-міністр України Володимир Рибак назвав питання реформування ЖКГ серед найактуальніших. Від цього, на його думку, залежить настрій людей і оцінка роботи уряду. Мабуть не випадково, що ці питання розглядалися на останньому засіданні Кабміну.

Подібні нинішній наради вже були проведені у містах Алушта, Бердянськ, Донецьк, Київ. Вони мають допомогти скласти чітку програму реформування житлово-комунального господарства на найближчі п`ять років. “Питання потребує особливої уваги, бо ще рік чи два – підготувати нині існуюче господарство до зими буде практично неможливо”, -- зазначив вiце-прем`єр.

Володимир Рибак закликав залучати до реформування ЖКГ у регіонах і інвестиції Світового банку за допомогою реалізації різноманітних пілотних проектів.

Присутні на нараді представники місцевого самоврядування наголошували на необхідності припинити практику перекладання відповідальності за проблеми, пов`язані з нинішнім підвищенням тарифів, з уряду на владу у регіонах.

Міський голова Славутича, Київська область, Володимир Удовиченко переконаний, що правової бази для реформування ЖКГ у повному обсязі не існує:

„Верховна Рада не схвалила ще 50 законопроектів, серед них і житловий кодекс. Місцеве самоврядування готове до реформування і сподівається, що до 15 квітня наступного року народні депутати України ухвалять необхідні постанови”.

А заступник голови секретаріату президента України пан Бондар назвав питання реформування ЖКГ одним з пріоритетів державного будівництва, діяльності Верховної Ради, Кабінету Міністрів:

„Президент України глибоко переконаний, що реформування житлово комунального господарства можливе лише одночасно з підготовкою адміністративної, бюджетної, податкової реформ. Одночасно ми розуміємо, що треба розмежувати функції і повноваження президента і уряду. Для цього зараз слід схвалити Закон „Про Кабінет Міністрів... Нині ж поточні питання господарської діяльності держави, питання тарифів, підготовки до зими – є у колі відповідальності уряду. Президент відповідає за міжнародну, оборонну політику, правоохоронний блок, національну безпеку... Сьогодні ми є свідками формування нової політичної системи в країні. Різні гілки влади не повинні займатися одними і тими ж питаннями... Президент готовий співпрацювати з урядом, парламентом. Віктор Ющенко першим ініціював, приміром, вихід з парламентської кризи”.

Пан Бондар запевнив, що секретаріат президента, уряд та апарат Верховної Ради „сьогодні налаштовані на співпрацю”.

Представники Одеської області покладали особливі надії на результативність всеукраїнського заходу. Це не випадково, адже саме у придунайських містах Вілкове і Килія минулої зими мешканці багатоповерхових будинків опинилися без тепла. Заступник голови Одеської обласної Ради Микола Тіндюк запевнив, що проблема забезпечення теплом саме цих населених пунктів є серед найгостріших проблем і сьогодні. Нині ведуться роботи з метою перевести житлові будинки Килії і Вілкове на опалення від електроенергії.

Всі новини дня

Експлейнер: Міжнародний кримінальний суд (МКС)

В Пентагоні хочуть інспектувати використання зброї Україною

Архівне фото: Військовий ЗСУ стріляє з "Джавеліна" під час навчань, Україна, 2022 рік. Ukrainian Joint Forces Operation Press Service/Handout via REUTERS 

Пентагон вивчає можливість надіслати до України інспекторів, щоб безпосередньо отримувати інформацію про застосування зброї наданої США Україні. Про це заявив Джед Роял, заступник голови Агенції Пентагону США з оборонної співпраці.

"З часом ми хотіли б мати можливість збільшити свою обізнаність і наростити присутність на місці", - вказав Роял під час спілкування з пресою з четвер. Така місія експертів, яка б перебувала на місці, могла б фізично оглянути зброю і перевірити серійні номери, заявив посадовець, повідомляють ЗМІ.

Наразі Пентагон має покладатись на інформацію української сторони, щодо застосування зброї наданої США Україні. Роял відзначив, що координація з українською стороною відбувається ефективно. "Комунікація з українцями - надзвичайно активна і запевнення, які ми отримуємо від українців про те, як вони оперують цими системами та захищають їх, я б сказав, є гарними і задовільними", - додав він.

Американські законодавці заявляли про необхідність більшої підзвітності щодо використання оборонної допомоги. В травні республіканці Джон Кеннеді та Ренд Пол пропонували створити посаду інспектора, який перевіряв би використання Україною оборонної допомоги. В червні сенаторка-демократка Елізабет Воррен закликала уряд до більшої підзвітності. В коментарі Politico, вона вказала на те, що американський народ очікує на "суворий нагляд" від Конгресу і "повну підзвітність Міністерства оборони", щодо мільярдів "економічної та військової допомоги українському народові задля перемоги у путінській брутальній війні".

Цього тижня Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).

35 країн вимагають виключити Росію та Білорусь з міжнародного спорту

Команда Білорусі на Олімпійських іграх 2022 року

Міністри спорту 35 країн закликали міжнародні спортивні федерації призупинити членство Росії та Білорусі, через російське вторгнення до України і роль, яку в ньому відіграє Білорусь. Відповідну заяву опублікувало польське Міністерство спорту.

Посадовці також закликали зняти із впливових міжнародних посад в спортивних організаціях осіб, пов'язаних з держустановами Росії та Білорусі та припинити угоди про показ подій федерацій на телебаченні цих країн.

«Ми вимагаємо призупинення членства російських і білоруських спортивних союзів у міжнародних федераціях, усунення представників цих країн із керівних органів міжнародних федерацій, а також призупинення трансляції міжнародних спортивних заходів у Росії», — сказав польський міністр спорту Каміль Бортничук під час прес-брифінгу в суботу.

До заклику приєднались 25 з 27 країн ЄС, США, Канада, Велика Британія, Норвегія, Південна Корея, Нова Зеландія, Ісландія, Ліхтенштейн та Японія.

В березні подібну спільну позицію озвучили 37 країн. З початку повномасштабної російської агресії проти України, російські спортсмени фактично виключені з міжнародного спорту, а Міжнародний олімпійський комітет назвав вторгнення порушенням олімпійського перемир'я, повідомляє видання InsideTheGames.

У відповідь на заклик МОК, переважна кількість міжнародних федерацій виключили російських та білоруських спортсменів із змагань. Вони можуть змагатись під нейтральним прапором в деяких видах спорту.

Регулятор закликає німців підготуватися до можливої нестачі газу

Архівне фото: труби "Північного потоку-1", Любмин, Німеччина, 8 березня 2022 року. REUTERS/Ганнібал Ганске/File Photo

БЕРЛІН (AP) — Побоюючись, що Росія може припинити постачання природного газу, голова регуляторного агентства Німеччини з питань енергетики в суботу закликав жителів економити енергію та готуватися до зими.

Президент Федерального мережевого агентства Клаус Мюллер закликав власників будинків і квартир перевірити та налаштувати свої газові котли та радіатори, щоб максимізувати їхню ефективність.

"Технічне обслуговування може зменшити споживання газу на 10-15%", - сказав він Funke Mediengruppe, німецькому виданню.

Мюллер сказав, що мешканцям і власникам нерухомості потрібно підготуватися за 12 тижнів до настання холодів. Він сказав, що сім’ї мають обговорити те, "чи потрібно в кожній кімнаті встановлювати звичайну температуру взимку, чи в деяких кімнатах може бути трохи холодніше".

Звернення надійшло після того, як на початку цього місяця Росія скоротила потік газу до Німеччини, Італії, Австрії, Чехії та Словаччини, в той час як країни Європейського Союзу намагаються поповнити сховища паливом, яке використовується для виробництва електроенергії та опалення будинків.

Російська державна енергетична компанія "Газпром" пояснила скорочення поставок газу технічною проблемою з "Північним потоком-1", трубопроводом, який проходить дном Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Компанія заявила, що обладнання, яке ремонтували в Канаді, залишається там через санкції Заходу, введені через війну Росії в Україні.

Німецькі лідери заперечили це пояснення та назвали скорочення політичним кроком у відповідь на санкції Європейського Союзу проти Росії після того, як вона вторглася в Україну.

Віце-канцлер Роберт Хабек, який також є міністром економіки та клімату Німеччини та відповідає за енергетику, попередив про можливе «блокування» трубопроводу з 11 липня, коли мають розпочатися регулярні роботи з технічного обслуговування. За його словами, минулого літа робота призводила до закриття “Північного потоку-1” приблизно на 10 днів.

Питання полягає в тому, чи перетвориться майбутній регулярний ремонт газопроводу "Північний потік-1" на "довше політичне технічне обслуговування", - сказав Мюллер.

Якщо потік газу з Росії буде "зменшений на більш тривалий період, нам доведеться серйозніше говорити про економію", сказав він.

За словами Мюллера, у разі припинення газопостачання приватні домогосподарства будуть захищені, як і лікарні чи будинки для літніх людей.

"Я можу пообіцяти, що ми зробимо все можливе, щоб приватні домогосподарства не залишилися без газу, - сказав він, додавши. - Ми навчилися з коронавірусної кризи, що ми не повинні давати обіцянок, якщо ми не зовсім впевнені, що ми може виконати їх".

Він сказав, що його агентство "не бачить сценарію, за яким газ взагалі більше не надходитиме до Німеччини".

Також у суботу німецька хімічна компанія Henkel заявила, що розглядає можливість заохочення своїх співробітників працювати вдома взимку як відповідь на можливий дефіцит поставок.

"Тоді ми могли б значно знизити температуру в офісах, тоді як наші співробітники могли б обігрівати свої домівки до нормального рівня", — заявив генеральний директор Henkel Карстен Кнобель щоденній газеті Rheinische Post.

Сенатор з охорони навколишнього середовища від уряду землі Гамбург також висловив занепокоєння та сказав, що не може виключити, що північному німецькому місту доведеться обмежити гарячу воду для приватних домогосподарств у разі дефіциту газу.

«У разі гострої нестачі газу гаряча вода доступна лише в певний час доби», — сказав Єнс Керстан тижневій газеті Welt am Sonntag.

Раніше цього місяця міністр економіки Хабек активував другу фазу триетапного плану надзвичайної ситуації в Німеччині щодо поставок природного газу, попередивши, що найбільша економіка Європи зіткнулася з «кризою» і цілі зберігання на зиму під загрозою.

TikTok прагне угоди з урядом США, де компанію назвали "вовком в овечій шкурі"

Зображення TikTok. (Photo Вакіл Косар / various sources / AFP)

TikTok працює над домовленістю із урядом США, щоб забезпечити захист даних американських користувачів від Китаю. Про це керівник соцмережевої компанії Шу Зі Чу повідомив у листі до дев'яти американських сенаторів від 30 червня.

У листі він вказав, що компанія усуне дані американских користуваів зі своїх серверів, а буде зберігати ці дані на хмарному сервісі Oracle у США. Збереження і доступ до таких даних здійснюватиметься "у відповідності до протоколів, схвалених урядом США", запевнив Чу.

В американському Конгресі звучала критика на адресу компанії за те, що вона може надавати доступ до даних користувачів Китаю.

Раніше цього тижня член Федеральної комісії зв'язку США Брендан Барр назвав TikTok "вовком в овечій шкурі" і закликав Google та Apple усунути додаток. Відповідний лист Барр оприлюднив у Twitter.

“TikTok - не те, чим видається на поверхні. Це не просто застосунок для поширення кумедних відео та мемів, - йдеться в листі Барра. - Це вовк в овечій шкурі. Зрештою, TikTok діє як складна система спостереження, яка збирає велику кількість особистої та чутливої інформації".

Згідно з новими звітами, такі дані доступні Пекіну, написав Барр.

Більше

XS
SM
MD
LG