Спеціальні потреби

Актуально

Вiктор Янукович перебуває з візитом у США

У Вашингтоні проходить візит прем’єр-міністра України до США. До американської столиці Віктор Янукович прибув вчора ввечері. Це вже другий візит Віктора Януковича до Вашингтону на посаді глави уряду. Вперше він був у американськiй столицi, коли перший раз займав крісло прем’єр-міністра України. Нинiшнiй офіційний візит Віктор Янукович розпочав виступом у Центрі стратегічних та міжнародних досліджень.

Там український прем’єр розповів американським політологам, політикам, дипломатам та бізнесменам про плани свого уряду як в економіці так і в зовнішній політиці. Він запевнив американців, що Україна обирає курс на євроатлантичну інтеграцію при цьому зберігаючи добрі стосунки з Росією:

«Саме у сферi зовнішньої полiтики є спільне бачення -- європейський вибір як ключовий зовнішньо-полiтичний пріоритет України. Так само усi розуміють важливість подальшого розвитку стратегічного партнерства зi Сполученими Штатами та особливо партнерства з НАТО», -- сказав Вiктор Янукович.

Прем’єр розповів про запропоновані ним у Брюсселі кроки України на шляху до НАТО. Однак, вiн дав лише коротку вiдповiдь на запитання, як його сьогоднішня позиція щодо курсу до НАТО контрастує з виборчою кампанією Партії регіонів, під час якої Альянс зображували у негативному світлі.

«Я дуже коротко вiдповiм, що радикальну позицію Партія регіонів ніколи не займала по вiдношенню до НАТО».

Прем’єр-міністр також запевнив, що Україна буде надійним партнером у процесі транспортування газу через територію України до Європи. Віктор Янукович пообіцяв створити рівноправні умови гри на українському ринку та зробити крок на зустріч інвесторам.

Окрім того, глава українського уряду пообіцяв боротися з корупцією, яка стоїть на шляху іноземних інвестицій до України. Сигналом для інвесторів, зазначив Віктор Янукович, має стати вступ України до Світової організації торгівлі, від чого, на думку прем’єра, мають виграти всі.

Віктор Янукович запевнив американців, що дії його уряду прозорі і він не має подвійних стандартів. Однак, напередодні візиту Віктора Януковича до Вашингтона, у провідній американській газеті США Вашингтон пост, з’явилась стаття, присвячена енергетичному сектору України. Автори статті стверджують, що американські бізнесмени засмучені якраз відсутністю прозорості в українському енергетичному секторі.

У рамках візиту Віктор Янукович вже провів ряд зустрічей, як то з впливовим сенатором Ричардом Луґаром. За зачиненими дверима вони обговорили широкий спектр питань, але головними були проблеми енергетичної безпеки, реформування збройних сил України та утилізація застарілого озброєння. Після зустрічі сенатор Луґар заявив, що з оптимізмом дивиться на подальший розвиток американсько-українських відносин.

«Ми мали плідну зустріч. Прем'єр-міністр описав важливі плани розвитку країни і бачення того, як Сполучені Штати та Україна можуть співпрацювати більш ефективно. Я мав чудову нагоду зустрічатись з прем'єром у 2003 та 2004 роках. Я скажу, що цей візит дає мені найбільше оптимізму щодо України та нашої можливої співпраці».

Віктор Янукович у свою чергу заявив, що сподівається на плідне і довготривале співробітництво з США.

Сьогоднi Вiктор Янукович також провiв зустрiчi з державним секретарем США Кондолізою Райс, віце-президентом Ричардом Чейні, з іншими урядовцями та конгресменами. Завтра провідною зустріччю має бути розмова з президентом Світового Банку Полом Вулфовіцем. Відтак Віктор Янукович відбуде до Нью-Йорку, де поміж іншого зустрінеться з американськими інвесторами. Прем’єр-міністр відмінив зустріч з лідерами української діаспори, пославшись на зайнятість. Одна з провідних організацій української діаспори, а саме Український конгресовий комітет Америки щойно опублікував відкритого листа до прем'єр-міністра Януковича. У листі говориться, що українська громада Америки глибоко стурбована останніми подіями в Україні. Українці діаспори занепокоєні станом української мови в Україні, невизначеністю статусу вояків ОУН-УПА, тощо. УККА закликає прем'єр-міністра спрямувати свою працю на благо українського народу.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG