Спеціальні потреби

Актуально

Вiктор Янукович перебуває з візитом у США

У Вашингтоні проходить візит прем’єр-міністра України до США. До американської столиці Віктор Янукович прибув вчора ввечері. Це вже другий візит Віктора Януковича до Вашингтону на посаді глави уряду. Вперше він був у американськiй столицi, коли перший раз займав крісло прем’єр-міністра України. Нинiшнiй офіційний візит Віктор Янукович розпочав виступом у Центрі стратегічних та міжнародних досліджень.

Там український прем’єр розповів американським політологам, політикам, дипломатам та бізнесменам про плани свого уряду як в економіці так і в зовнішній політиці. Він запевнив американців, що Україна обирає курс на євроатлантичну інтеграцію при цьому зберігаючи добрі стосунки з Росією:

«Саме у сферi зовнішньої полiтики є спільне бачення -- європейський вибір як ключовий зовнішньо-полiтичний пріоритет України. Так само усi розуміють важливість подальшого розвитку стратегічного партнерства зi Сполученими Штатами та особливо партнерства з НАТО», -- сказав Вiктор Янукович.

Прем’єр розповів про запропоновані ним у Брюсселі кроки України на шляху до НАТО. Однак, вiн дав лише коротку вiдповiдь на запитання, як його сьогоднішня позиція щодо курсу до НАТО контрастує з виборчою кампанією Партії регіонів, під час якої Альянс зображували у негативному світлі.

«Я дуже коротко вiдповiм, що радикальну позицію Партія регіонів ніколи не займала по вiдношенню до НАТО».

Прем’єр-міністр також запевнив, що Україна буде надійним партнером у процесі транспортування газу через територію України до Європи. Віктор Янукович пообіцяв створити рівноправні умови гри на українському ринку та зробити крок на зустріч інвесторам.

Окрім того, глава українського уряду пообіцяв боротися з корупцією, яка стоїть на шляху іноземних інвестицій до України. Сигналом для інвесторів, зазначив Віктор Янукович, має стати вступ України до Світової організації торгівлі, від чого, на думку прем’єра, мають виграти всі.

Віктор Янукович запевнив американців, що дії його уряду прозорі і він не має подвійних стандартів. Однак, напередодні візиту Віктора Януковича до Вашингтона, у провідній американській газеті США Вашингтон пост, з’явилась стаття, присвячена енергетичному сектору України. Автори статті стверджують, що американські бізнесмени засмучені якраз відсутністю прозорості в українському енергетичному секторі.

У рамках візиту Віктор Янукович вже провів ряд зустрічей, як то з впливовим сенатором Ричардом Луґаром. За зачиненими дверима вони обговорили широкий спектр питань, але головними були проблеми енергетичної безпеки, реформування збройних сил України та утилізація застарілого озброєння. Після зустрічі сенатор Луґар заявив, що з оптимізмом дивиться на подальший розвиток американсько-українських відносин.

«Ми мали плідну зустріч. Прем'єр-міністр описав важливі плани розвитку країни і бачення того, як Сполучені Штати та Україна можуть співпрацювати більш ефективно. Я мав чудову нагоду зустрічатись з прем'єром у 2003 та 2004 роках. Я скажу, що цей візит дає мені найбільше оптимізму щодо України та нашої можливої співпраці».

Віктор Янукович у свою чергу заявив, що сподівається на плідне і довготривале співробітництво з США.

Сьогоднi Вiктор Янукович також провiв зустрiчi з державним секретарем США Кондолізою Райс, віце-президентом Ричардом Чейні, з іншими урядовцями та конгресменами. Завтра провідною зустріччю має бути розмова з президентом Світового Банку Полом Вулфовіцем. Відтак Віктор Янукович відбуде до Нью-Йорку, де поміж іншого зустрінеться з американськими інвесторами. Прем’єр-міністр відмінив зустріч з лідерами української діаспори, пославшись на зайнятість. Одна з провідних організацій української діаспори, а саме Український конгресовий комітет Америки щойно опублікував відкритого листа до прем'єр-міністра Януковича. У листі говориться, що українська громада Америки глибоко стурбована останніми подіями в Україні. Українці діаспори занепокоєні станом української мови в Україні, невизначеністю статусу вояків ОУН-УПА, тощо. УККА закликає прем'єр-міністра спрямувати свою працю на благо українського народу.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG