Спеціальні потреби

Актуально

Тарифи на комунальні послуги переглядатимуть

Конфлікт у Києві довкола політики мера Черновецького та підвищення тарифів на комунальні послуги сьогодні дістав продовження. Депутати від опозиції заявляють про серйозні травми внаслідок бійок у Київраді, а Президент Ющенко закликає владу Києва до порозуміння. Детальніше про це йтиметься у розмові з нашою київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

ІГ: Вікторіє, раніше Леонід Черновецький заявляв, що президент схвалює його політику у Києві, однак сьогодні Віктор Ющенко був не такий оптимістичний. Як він оцінив останні події у Київраді?

ВС: Про бійки, які відбулися вчора у Київській міській раді сьогодні говорять як засоби масової інформації так і політики. Буквально щойно надійшла інформація, що фракція “Наша Україна” подає до суду за фактом побиття кількох депутатів Київради невідомими особами. Щодо реакції президента, то тут існує якась загадкова історія, оскільки спочатку мер Черновецький заявив, що президент підтримує його дії, пізніше була заява прес-секретаря глави держави про те, що Ющенко занепокоєний тим, що відбувається у Києві. І сьогодні президент сказав, що його далеко не все влаштовує у роботі Київради і у її стосунках з виконавчою владою міста, зокрема з мером Черновецьким. Він вважає, що досі немає більшості у Київській міській раді, а через політизацію практичних справ немає гармонії у стосунках між різними політичними силами. Відтак він радить меру Черновецькому ретельніше працювати з депутатами і насамперед зусередитися на конкретних проектах. Ющенко радить йому більше займатися соціальними проблемами, наприклад будівництвом мистецького арсеналу та іншими програмами, навколо яких можна об’єднати усі політичні сили.

ІГ: А як саме Ющенко прокоментував підвищення тарифів у столиці?

ВС: Це ще одна досить серйозна тема. Ющенко закликає міську владу перерахувати ці тарифи, адже зростання у три з половиною рази – це досить серйозно, і це надто оптимістичне сподівання, що люди зможуть платити такі гроші за комунальні послуги. Відтак він вважає, що тарифи просто необхідно переглянути.

ІГ: Що пропонує опозиція та президент щодо відшкодування збитків у комунальній системі?

ВС: Ющенко вважає, що у Києві є достатньо ресурсів, яких не врахували під час проведення розрахунків тарифів. Президент відверто каже про те, що якість послуг, які надають у цій сфері, доволі низька і влада нічого не робить для того, щоб її підвищити. Опозиція пропонує київській владі запровадити демократичні і прозорі механізми зокрема у сфері нерухомості. Наприклад, якщо продавати землю Києва на відкритих аукціонах, можна було б отримати великі кошти і частину з них виділяти на компенсацію збитків у сфері комунального забезпечення. Чи буде це запроваджено – важко сказати. Слід сподіватися, що це стане предметом дискусії, адже Київрада повернеться до розгляду цього питання наступного тижня.

Всі новини дня

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Речниця Білого дому: Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Відео

Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, коментуючи підрив Каховської ГЕС.

Більше

XS
SM
MD
LG