Спеціальні потреби

Актуально

Балкани вирішують як транспортувати нафту

Азербайджан повідомив про припинення імпортування газу з Росії. Це рішення прийняте після суперечки з “Газпромом” стосовно цьогорічних цін на блакитне паливо. Баку каже, що російська газова монополія підвищила ціну на газ у понад два рази.

Водночас до Москви для вирішення газової суперечки відбула сьогодні офіційна делегація з Білорусі.

Яким чином розв'язати проблему транспортування нафти вирішують і на Балканах. Розглядають три пропозиції транспортування нафти через турецькі протоки Босфор та Дарданелли. По-перше пропонується побудова нафтогону з Болгарії до Албанії, по-друге – між Болгарією та Грецією, а по-третє – з Румунії до Італії.

Пропускна спроможність турецьких проток Босфор і Дарданелли досягла свого максимуму. Відтак, з підвищенням цін на нафту та збільшенням обсягів її експорту з Казахстану, компанії, що займаються побудовою нафтопроводів, готові скористатися нагодою отримати нові проекти.

Тед Ферґюсон очолює консорціум, який працює над зведенням нафтопроводу Албанія-Македонія-Болгарія довжиною 850 кілометрів. Ферґюсон каже, що потрібно від 6 до 18 місяців, щоб завершити роботи з підготовки до будівництва.

Представник інвестиційного банку з Нью-Йорка Ричард Енніс підтримує інший проект – Європейський нафтопровід довжиною 1300 кілометрів – так званий Румунський шлях, який проходитиме Румунією, Сербією, Хорватією, Словенією та Італією. Проект коштуватиме більше, однак його пропускна спроможність буде удвічі вищою. Енніс вважає, що наразі регіон потребує лише одну нафтову магістраль. Успішним буде той нафтогін, який завершать першим. Навіть, якщо альтернативні проекти, що поступаються за показниками Румунському шляху, почнуть працювати першими – саме вони стануть переможцями на ринку.

Ґліґор Тоскович, Міністр Македонії з питань Міжнародних Інвестицій певний, що переможе саме проект нафтопроводу Албанія-Македонія-Болгарія. Лишилося, каже він, отримати фінансову пропозицію від нафтової компанії. Всі ці босфорські проекти потребують залучення нафтових компаній. Поки що ніхто не має таких контрактів.

Третій шлях найдешевший та найкоротший, це нафтопровід Болгарія-Греція. Саме цей проект має найбільші шанси найближчим часом тримати фінансування. Побудову магістралі довжиною 280 кілометрів підтримує Греція та Росія. Остання сподівається на отримання “Газпромом” 51 % пакета акцій цього нафтопроводу.

Міністр закордонних справ Болгарії Івайло Калфін каже, що регіону потрібні два нафтопроводи: до Албанії та Греції.

Колишній керівник нафтової компанії Френк Веррастро каже, що нафтопроводи рідко бувають прибутковими. Тому, каже він, їх важко будувати, особливо якщо у проекті задіяно більше однієї країни. Що більше акціонерів та країн, які беруть участь у проекті, то складніше та повільніше стає його виконання. Виглядає, що принаймні один нафтопровід буде таки збудований, хоча переможця змагань назвати поки що важко.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG