Спеціальні потреби

Актуально

Євросоюз зменшив квоту на риболовлю

Європейський Союз знову зменшив квоту на риболовлю, намагаючись в такий спосіб не лише врятувати робочі місця, але й сповільнити процес зникнення риби.

Тривалі виснаження рибних запасів, які колись вважали нескінченими, призвели до важких втрат. Вчені кажуть, якщо негайно не вдатися до необхідних заходів, риба на планеті може зникнути вже до середини цього століття, а з нею і тисячі робочих місць. Після відхилення закликів зменшити на 25 % риболовецькі квоти, Жо Борг – Комісар Євросоюзу з питань риболовлі та судноплавства оголосив про досягнення компромісу, відповідно до якого рибалки Європи зможуть зберегти свої робочі місця.

Для тріски квота скоротиться на 20 % у водах Західної Шотландії та Кельтського моря. Для інших різновидів – на 15 %, за винятком Північного моря, де квота становитиме 14 %.

Борг каже, що нові квоти знову мають бути переглянуті наступного року. Втім, деякі рибалки вже зараз відчувають величезний тягар виплат за свої човни, вартість яких в деяких випадках може сягати трьох мільйонів доларів. Вони кажуть, що продовження скорочення квот може призвести їх до банкрутства.

Браян О'Генлон, засновник однієї з прибуткових рибних ферм, каже, що існує інший вихід із цієї ситуації. За три кілометри від берега Пуерто-Ріко водолази віднайшли глибинні води, які просто переповнена рибою. О'Генлон називає це рибною фермою майбутнього.

Рибні господарства наразі забезпечують більше 40 % загальних обягів риби, яку ми споживаємо. Ферма О'Генлона відрізняється від інших, оскільки в ній створені глибоководні умови, які необхідні для виживання багатьох різновидів. Крім того риба утримується у спеціальних кошах, звідки шкідливі для довкілля відходи, типові для мілководних ферм, вимиваються підводними течіями.

Втім, допоки існує достатньо господарств, щоб задовольнити світовий попит на рибу, науковці говорять, що для контролю ресурсів океанів потрібна нова технологія для відстеження різновидів риб, які опинилися під загрозою зникнення.

Доктор Джеймс Екман, науковець Американського Управління воєнно-морських досліджень каже, що його група розробила новий датчик, який точно відслідковуватиме переміщення риби в океанських водах. За допомогою цього інструмента законодавці і люди, які намагаються захистити і зберегти океан, його флору та фауну, матимуть інформацію, де і в якій кількості оселився певний різновид. А це - дуже важливо.

У той час як розробники системи висловлюють сподівання, що вона допоможе встановити, які саме популяції риб опинилися під загрозою зникнення, критики винаходу кажуть, що ця ж технологія може бути використана також і рибалками, які намагаються витягнути найбільший улов.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG