Спеціальні потреби

Актуально

Компанії США хочуть розгорнути бізнес на Кубі

Після погіршення здоров’я кубинського Президента Фіделя Кастро, все більше і більше американських компаній планують розпочати свій бізнес на Кубі. Ці плани грунтуються на повідомленнях про те, що виконувач обов’язків президента Рауль Кастро є значно прагматичнішим за свого старшого брата і може спрямувати розвиток Куби шляхом Китайської економічної моделі. Миролюбний тон його нещодавніх висловлювань на адресу Сполучених Штатів спонукав ще декілька компаній заговорити про можливе відкриття своїх представництв на острові.

У Маямі, де мешкає найбільша громада іммігрантів з Куби, бізнесмени та інвестори уважно слідкують за подіями на острові. Багато хто сприймає потенційні політичні зміни там як можлвість вигідно розвинути власний бізнес. Інвестиційний радник Томас Герцфельд створив портфоліо Американських компаній, що можуть значно виграти у разі, якщо США зніме ембарго з Куби:

“Будучи Американськими інвесторами і громадянами США ми не можемо напряму вкладати гроші в країну. Тому ми інвестуємо в компанії, які, як ми вважаємо, будуть успішними навіть якщо торгівля не буде відновлена з Кубою. А також ми інфестуємо в компанії, які значно виграють в разі якщо ембарго будуть зняті”.

Фонд Карибського Басейну Герцфельда є невеликим. Його капітал складає 14 мільйонів доларів. Це фонд закритого типу, і на відміну від відкритих фондів, його біржова вартість визначається не вартістю активів, а тим реальним попитом, який склався на ринку. Минулого року біржова вартість цього фонду зросла на 120%, що є найбільшим результатом серед фондів такого типу в Америці. Герцфельд говорить, що останні коментарі Рауля Кастро ще більше додають йому опимізму:

“Ті, хто слухав виступи Рауля Кастро з початку його приходу до влади у cерпні минулого року, підтвердять, що тепер він займає більш примирливу позицію стосовно Сполучених Штатів. Подивіться як далеко він просунувся в питаннях вільних виборів, звільнення політичних в’язнів, компенсацій за конфісковане майно. Він може піти ще дальше, і скоро він це зробить. На мою думку саме це стане ключовим у рішенні США відновити торгівлю з Кубою. Нам залишається лише чекати”.

Фонд Карибського Басейну Герцфельда об’єднує американські будівельні, залізничні, водні, телекомунікаційні та туристичні компанії. Однак традиційні кубинські індустрії такі, як виробництво рому, цукру, тютюну, гірнича промисловість і риболовля також можуть зацікавити іноземних інвесторів. Поза тим вони будуть потребувати значних інвестицій і багато допомоги у відбудові країни. І звичайно компанії, які прийдуть у посткастрівську Кубу саме це і робитимуть. Ця допомога надзвичайно важлива, оскільки створює нові робочі місця і виробницва яких зараз просто не існує.

Але в Маямі деякі американці кубинського походження вважають, що американський бізнес уже запізнився з капіталовкладеннями. Деякі фахівці кажуть, що всі, хто слідкує за подіями на Кубі розуміють, що Куба вже почала співпрацювати з іншими країнами світу – Китаєм, Італією, Іспанією, Мексикою та європейськими країнами.

Але Томас Герцфельд, як і багато інших, є менш скептичними. Він вважає, що неамериканські компанії, які працюють на Кубі, будуть усунуті від справ за те, що свого часу співпрацювали з урядом Кастро. Герцфельд зараз зустрічається з багатьма представниками різних компаній і планує почати інвестиції в Кубу як тільки ембарго буде скасоване.

Всі новини дня

Головні акценти допомоги Канади Україні - у інтерв’ю із посолкою України Юлією Ковалів. Відео

Канада надає не лише військову, а й потужну фінансову і гуманітарну допомогу. Про головні акценти допомоги Оттави Києву Юлія Ярмоленко поспілкувалася із посолкою України у Канаді Юлією Ковалів.

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України – подробиці. Відео

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:04 0:00

США надають Україні боєприпаси, зенітно-ракетні системи NASAMS, радари на 820 мільйонів доларів. З подробицями – Остап Яриш.

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:13 0:00

Український борщ визнали нематеріальною, культурною спадщиною ЮНЕСКО, яка потребує термінової охорони. Катерина Лісунова поспілкувалась про подію із відомим кухарем і ініціатором включення борщу до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО Євгеном Клопотенком.

США надають Україні боєприпаси, зенітно-ракетні системи NASAMS, радари на 820 мільйонів доларів

NASAMS кадр з відео Міністерства оборони США

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI). Про це в Пентагоні повідомив речник Міністерства оборони Тодд Бріссіл.

Це надання допомоги за спеціальними повноваженнями президента є чотирнадцятим за рахунком вилученням обладнання зі запасів Міністерства оборони України, яке адміністрація Байдена санкціонувала з серпня 2021 року. У цьому пакеті українська армія отримає додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS).

Згідно з заявою, в рамках програми USAI, «Міністерство оборони надасть Україні критично важливий потенціал для захисту від російської агресії». У цей пакет входить:

– дві норвезькі Національні вдосконалені зенітно-ракетні системи (NASAMS);

– до 150 000 снарядів 155 мм артилерії;

– чотири додаткові контрартилерійські радари.

Як пояснює Пентагон, на відміну від допомоги за президентськими повноваженнями, USAI є механізмом, згідно з яким Сполучені Штати закуповують озброєння у промисловості, а не постачають обладнання, яке вилучається зі запасів Міністерства оборони. Це оголошення, згідно з повідомленням, означає, що уряд починає процес укладання контрактів для надання додаткових можливостей Збройним Силам України.

Пентагон нагадує, що Сполучені Штати виділили близько 7,6 мільярдів доларів США на безпекову допомогу Україні з початку правління адміністрації Байдена, у тому числі приблизно 6,9 мільярдів доларів з початку неспровокованого вторгнення Росії 24 лютого. З 2014 року Сполучені Штати виділили понад 8,8 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні.

Міністерство оборони США говорить, що Україні постачається та зброя, яка їй в цей момент потрібна, в залежності від ситуації на полі бою.

У заяві Пентагона наголошується, що Сполучені Штати продовжують працювати зі своїми союзниками та партнерами і в цьому випадку особливо відзначають Норвегію, яка допомагає Сполученими Штатами надати «сучасні засоби протиповітряної оборони, які допоможуть Україні захиститися від жорстоких повітряних атак Росії».

Президент України Володимир Зеленський заявив у п’ятницю 1 липня, що Росія вже випустила проти України близько 3 тисяч ракет і російські ракетні удари підкреслюють важливість надання Україні оборонної підтримки країнами Заходу.

Внаслідок нічного обстрілу багатоквартирного будинку і бази відпочинку в Одесі у ніч проти 1 липня загинуло щонайменше 20 осіб. Як повідомили в оперативному командуванні «Південь», обстріл трьома ракетами Х-22 вели російські літаки стратегічної авіації Ту-22 з напрямку Чорного моря.

Як війна в Україні впливає на підготовку до проміжних виборів в США. Відео

Як війна в Україні впливає на підготовку до проміжних виборів в США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Рекордна інфляція, реформа зброїних сил, війна в Україні — все це частина політичних дебатів напередодні проміжних виборів в США, які відбудуться вже менш, ніж через півроку. Однак кандидати від партій визначаються вже зараз - напередодні праймеріз пройшли у кількох штатах.

Більше

XS
SM
MD
LG