Спеціальні потреби

Актуально

Незалежне тестування замість вступних іспитів

За два роки всі українські університети повністю відмовляться від вступних іспитів. Їх замінять тестами, які проводитимуть незалежні центри оцінювання. Таким чином сподіваються подолати корупцію у системі освіти України. Цього року випускники шкіл проходитимуть тестування в режимі експерименту. Однак деякі навчальні заклади країни вже нині повністю відмовилися від чутливої до корупції системи екзаменування.

Вже наприкінці квітня 120 тисяч випускників українських шкіл складатимуть тести. Це майже втричі більше, ніж торік. Освітяни врахували недоліки проведення минулорічного тестування. На відповіді дадуть більше часу, змінили також самі завдання. Посилили й заходи безпеки – запитання знатимуть лише декілька людей в Україні.

Керівник центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук говорить – незалежне тестування – це чи не єдиний спосіб оцінити якість освіти у різних регіонах країни. Адже завдання – уніфіковані. Вже наступного року випускні тести складатимуть всі півмільйона випускників українських шкіл.

Ігор Лікарчук заявив: “Таким чином у 2009 році це дасть можливість відмовитися від державної підсумкової атестації в підсумковому вигляді у середніх загальноосвітніх навчальних закладах. І відмовитися від чинної сьогодні вступної кампанії до вищих навчальних закладів”.

На сьогодні випускники складають два тести. Обовязковий – з української мови, та на вибір – з математики або історії. Але згодом розроблять ще чотири-п'ять вибіркових.

Втім деякі українські навчальні заклади вирішили не чекати закінчення експерименту. Окремі львівські університети вже цього року повністю відмовляться від вступних іспитів. Випускників шкіл вони прийматимуть за результатами тестів. Однак, за словами Лікарчука, далеко не всі освітяни у захопленні від інновацій:

“Система, яку тільки запроваджують, ламає стереотипи, що склалися упродовж багатьох років. У нас саму форму тестів, як педагогічний інстумент, сприймають далеко не всі педагоги”.

Експерти не приховують – вступні іспити у нинішній формі – грунт для корупції. Саме тому уряд підримує запровадження системи незалежного тестування. Хоча є й інша причина. Вимога повністю відмовитися від вступних іспитів є в угоді з американським урядом. Це лише один із пунктів, виконавши який, Україна може претендувати на допомогу від американського урядового фонду “Виклики нового тисячоліття”.

Офіційний Київ сподівається отримати грант щонайменше півмільярда доларів на продовження реформ. Для виконання зобов'язань лише на пороговому етапі Україна отримує майже 45 мільйонів доларів.

Віце-президент корпорації “Виклик тисячоліття” Джон Гевко каже: “На момент підписання основної угоди хочемо бачити прогрес у виконанні порогової програми. Кожного листопада наше правління засідає і дивиться, де кожна країна стоїть відносно тих індикаторів. Якщо результати щодо цих індикаторів падають, ми завжди маємо можливість зупинити, або виключити країну з цієї програми”.

Угода між українським та американським урядом передбачає, що всі заходи будуть виконані до жовтня 2008-го року. Лише в цьому випадку Україна зможе претендувати на значно більшу суму.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG