Спеціальні потреби

Актуально

90% нафтопродуктів надходитиме із малорозвинутих країн

Нове дослідження про діяльність державних нафтових компаній свідчить, що саме вони контролюють більшість резервів енергії і саме від них залежить майбутнє збільшення виробництва енергії. Звіт був оприлюднений під час конференції, яка відбулась при факультеті політології університету Райса у Хьюстоні, штат Техас.

Експерти, які взяли участь у конференції, погодились, що дедалі більші потреби світу в енергоносіях змушені будуть забезпечувати національні нафтові компанії, більшість з яких розташована в країнах третього світу.

Організатор конференції Емі Меєрс Яффе говорить: “Дивлячись в наступний тридцятирічний період, вже відомо, що 90% наших потреб, зокрема зріст потреб на нафтопродукти, надходитиме з країни, які зараз перебувають на шляху розвитку”.

77% теперішніх покладів нафти у світі контроюють урядові нафтові компанії, причому великі міжнародні компанії контролюють неповні 10% відсотків. Джеймс Малва – голова компанії “Коноко Філіпс” репрезентував на конференції великі нафтові компанії:

“Споживачі енергоносіїв, зокрема в Америці, ще не зорієнтувалися в трансформації, що відбувається у ділянці міжнародної енергетики. Багато споживачів, посадовців і законодавців тримаються хибного переконання, що майбутні постачання енергії зможуть здійснювати виключно західні нафтокомпанії. Але порівняно із ННК їх доля є малою”.

Джеймс Малва каже, що приватні компанії повинні знайти шляхи своїх інвестиційних фондів і передової технології у співпраці з ННК:

“Національні нафтові компанії мають права на ресурси і доступ до них, вони мають надзвичайні спроможності та досвід. Тому міжнародним нафтокомпаніям слід шукати шляхів співпраці, які б відрізнялися від застосовуваних в минулому”.

Проте Дейвид Асмус з юридичної фірми “Бейкер Боттс”, що спеціалізується на питаннях енергоіндустрії, говорить, що необхідні для розвитку нафтопромисловості інвестиції часто скеровують на інші урядові проекти:

“ННК часто переконуються, що їх політичні господарі більш зацікавлені у створенні нових місць праці чи в соціальних програмах, аніж у пошуках нових нафтородовищ”.

І хоча деякі національні нафтокомпанії є сучасно обладнаними, інші лишаються частково чи повністю закритими для зовнішніх інвестицій. Наприклад, Мексика не дозволяє іноземним компаніям реалізовувати прибуткові проекти. Багато інших ННК практикують надзвичайно високе оподаткування міжнародних компаній, що діють на їх території. Метою деяких країн – таких, як Венесуела чи Іран – є використання надходжень від нафти для боротьби з убогістю.

У звіті факультету політології університету Райса не подано оцінки цього факту, але професор Емі Маєрс Яффе каже, що майбутні видобутки нафти у світі залежатимуть від того, скільки фондів такі ННК будуть готові інвестувати у своє виробництво:

“Багато національних нафтокомпаній витрачають величезні частки своїх прибутків на неважливі для промисловості елементи, надаючи послуги в соціальному захисті. Ось у випадку Венесуели – у субсидуванні харчів, а в Ірані – фактично безкоштовному пальному для споживачів. Це забирає частку капіталу, яка могла б бути використаною для розвитку власного нафтового сектора”.

Всі новини дня

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

США нададуть підтримку українському бізнесу на Заході країни. Документ про це сьогодні підписали Банк Львів та Фінансова корпорація розвитку США. Йдеться про угоду на 15 мільйонів доларів кредитних ресурсів. З посадовцями у Львові розмовляла Мирослава Гонгадзе.

Громадські організації, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією в США. Відео

Представники 4 громадських організацій, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією Сполучених Штатів. На слуханнях були присутні представники як з України, так і зі США та Литви. Волонтери наголосили, що допомога Заходу часто є недостатньо швидкою.

Американку Бріттні Ґрайнер обміняли на росіянина Віктора Бута – деталі з Білого дому. Відео

США обміняли увʼязнену в Росії американську баскетболістку Бріттні Ґрайнер на Віктора Бута – росіянина, який відбував термін у США за торгівлю зброєю. Більше про важливість цієї події та деталі з Білого дому – розповідає Юлія Ярмоленко.

Дві гуманітарні організації були обстріляні у Донецьку – речник ООН

Власниця зруйнованої квартири збирає свої речі в житловому будинку, який постраждав від обстрілу під війни Росії проти Україн. Донецьк, що на підконтрольній Росії території України, 6 грудня 2022 року. REUTERS/Олександр Ермоченко

Щонайменше дві гуманітарні неурядові організації були вражені під час атак на місто Донецьк, люди в будівлях не пострадждали, але одна людина була вбита поруч з будинком і одна поранена, речник ООН повідомив журналістам.

Під час щоденного брифінгу у четвер, 8 грудня, речник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік повідомив про напад у підконтрольній Росії частині Донецька, який стався цього тижня.

«Наші колеги з гуманітарних організацій повідомили нам, що офіси щонайменше двох гуманітарних неурядових організацій були вражені під час атак на місто Донецьк, у частині країни, яка зараз знаходиться під контролем Росії. Ці інциденти відбулися 5 і 6 грудня, і в одну з будівель двічі вдарили два дні поспіль», – сказав Дюжаррік під час брифінгу, повідомляє кореспондентка англомовної редакції «Голосу Америки».

Як зазначив представник ООН, за словами працівників гуманітарних організацій, внаслідок обстрілів постраждали не лише об’єкти, які зазвичай використовуються для роздачі допомоги, але й транспортні засоби організацій, які там перебували.

«Співробітники гуманітарної допомоги були на місці та готували пакунки з допомогою для роздачі, коли обстріляли будівлі. Всередині будівель ніхто не постраждав, але за їхніми межами атаки призвели до загибелі принаймні одного мирного жителя та ще одного поранено», – сказав речник ООН.

Посилаючись на колег, він наголосив, що «міжнародне гуманітарне право чітко говорить про те, що атаки ніколи не повинні бути спрямовані на цивільних осіб або цивільну інфраструктуру, і необхідно вживати постійних заходів, щоб оминати їх».

Відповідаючи на питання про те, чи відомо, хто вчинив обстріл, Дюжаррік сказав, що органзація не має «ні повноважень, ні присутності, ні можливості» проводити розслідування. Він також не назвав самі гуманітарні організації, чиї приміщення постраждали від обстрілів. «Незважаючи на це, ми знаємо результат», – додав речник ООН.

Як повідомили ЗМІ на підконтрольній Росії території Донбасу, українські сили з установок «Град» у ці дні проводили обстріли Київського та Куйбишівського районів Донецька, в результаті яких загинуло шестеро людей.

Центр стратегічних комунікацій при Міністерстві культри та інформації України заявив 6 грудня, що російській війська «вкотре обстріляли Донецьк і звинуватили Україну».

«6 грудня окупаційна влада Донецька заявила, що ЗСУ обстріляли місто та вбили шістьох людей. Але це – неправда», – мовиться у повідомленні, опублікованому на сторінці відомства у Facebook.

«Якщо звернути увагу на розташування місць прильотів, стає очевидним, що запуски відбувалися з окупованої території. ЗСУ аж ніяк не могли завдати такого удару зі своїх позицій. Адже тоді снаряду довелося би розвертатися на 180 градусів у повітрі, а це – неможливо», – мовиться у повідомленні.

«Голос Америки» не може незалежно перевірити цю інформацію.

За даними ООН, через війну понад 14 мільйонів українців стали вимушеними переселенцями, з них 6,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб в Україні та понад 7,8 мільйона біженців, зареєстрованих по всій Європі.

Згідно зі звітом УВКПЛ ООН з прав людини, з початку вторнення Росії станом на 6 грудня в Україні постраждала 17 181 особа з числа цивільного населення, 6 702 цивільних було вбито, але представники організації кажуть, що «реальні втрати набагато більші».

Минулого місяця заступниця речника ООН на брифінгу в Нью-Йорку повідомила, що з лютого 2022 року «працівники гуманітарних організацій надали критично важливу допомогу та послуги захисту приблизно 13,5 мільйонам людей у всіх регіонах України».

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

«Завдання №1 – це вижити», – Сергій Притула. Відео

«Завдання №1 – це вижити», – Сергій Притула. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

«Ти можеш вважати себе ким завгодно, але якщо Збройні Сили України не стримають ворога, ти будеш ніким», – Сергій Притула, засновник благодійного фонду Сергія Притули. Повне інтервʼю з Сергієм Притулою дивіться згодом на YouTube Голосу Америки Українською чи на нашому сайті.

Більше

XS
SM
MD
LG