Спеціальні потреби

Актуально

Доступу до питної води не мають 40% населення Землі

“Як подолати нестачу питної води?” – така головна тема цьогорічного Всесвітнього дня води. Цей день відзначають щорічно 22 березня як спільне зусилля ООН та недержавних організацій привернути увагу громадськості до того факту, що понад мільярд людей на планеті не має доступу до придатної для споживання питної води.

Світові релігії вважають воду сакральною, пов’язуючи її з таємницею відродження та очищення. І вони в цьому мають рацію. Все в житті вимагає води. Вода покриває три чверті поверхні планети, але менше відсотка з неї є прісною та придатною для використання у господарстві. Близько 40% населення планети не мають доступу до питної води.

Представник програми розвитку ООН Хакім Гарлін каже: “Криза існує вже зараз. Вже сьогодні понад два мільйони дітей щорічно або п’ять тисяч щоденно вмирають через нестачу води та належних санітарних умов. Ситуацію погіршують інші фактори: глобальна зміна клімату, криза управління в окремих регіонах та прірва між бідними та багатими”.

У столиці Індії Нью-Делі мільйони людей не мають водогону і навіть в багатих районах всі, і старі і молоді, годинами чекають на питну воду в чергах, використовуючи навіть ту, яка не зовсім для цього придатна. Вони не мають іншого вибору.

Багатьом людям в Африці, Азії, Латинській Америці та в інших частинах світу доводиться ходити по воду кілометри по кілька разів на добу.

Сім років тому Організація Об’єднаних Нації поставила за мету скоротити на половину до 2015-го року кількість тих, хто не має доступу до чистої питної води. Працівник ООН Хакім Гарлін вважає, що поставленої мети можна буде досягти. Для цього потрібно близько 40 мільярдів доларів – стільки, скільки щомісячно витрачають в США та в Західній Європі на купівлю води в пляшках. Гарлін вважає, що досягти поставленої мети можна за рахунок ефективнї співпраці між громадами, організаціями та урядовими агенціями на всіх рівнях.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG