Спеціальні потреби

Актуально

Яценюк: НАТО – основний стратегічний напрям України

Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк підтверджує, що попри внутрішні дискусії, членство в НАТО залишається стратегічною метою держави. Про це він заявив в Осло під час зустрічі керівників зовнішньополітичних відомств країн-членів альянсу. Пан Яценюк також сказав, що Україна не потребує посередництва у переговорах президента та прем'єра.

Аресеній Яценюк вперше бере участь у подібних зустрічах як міністр закордонних справ. Він визнав, що політична ситуація в Україні нині складна, проте висловив впевненість, що українським політикам вдасться порозумітися, до того ж без допомоги іноземних посередників:

“Ми не хочемо в будь-якому випадку залучати альянс до владнання наших внутрішніх тимчасових проблем”.

Президент НАТО Яап де Хоф Схеффер висловив надію, що конфлікт між гілками влади буде подолано цивілізовано:

“Ми знаємо, що зараз складні часи для України. Вони непрості й для Вас, пане міністре. Але я впевнений, що ви подолаєте ці виклики згідно із демократичними нормами, якими власне й керується наш альянс”.

Водночас Арсеній Яценюк запевнив, що, не зважаючи на внутрішні протиріччя, стратегічний курс України на членство в НАТО не змінився:

“Український курс на євроатлантичну інтеграцію закріплений у наших законах. Цю позицію неодноразово підтверджував як президент, так і прем’єр-міністр. Тобто рішення про вступ України у НАТО нині залежить тільки від результату референдуму”.

Так само НАТО готове чекати поки Україна пройде усі внутрішні процедури та буде готовою до тісніших стосунків з альянсом, каже Схеффер. Він називає двосторонні стосунки добрими і не вважає, що за останній рік вони погіршилися, попри заяви деяких скептиків:

“Перед нами ще багато викликів. Сьогоднішня зустріч показує, що ми готові шукати відповіді на ці виклики разом. Двері до НАТО все ще залишаються відкритими. Але звичайно самі українці та влада, яку вони обрали, мусять визначати шляхи нашої майбутньої співпраці”.

Міністр Яценюк запевнив, що найближчим часом в Україні завершиться робота над планом спільних дій з альянсом:

“Я глибоко переконаний, що в найближчому майбутньому ми законодавчо затвердимо план дій. Потрібні ще деякі внутрішні бюрократичні процедури, для того, щоб нарешті увести в дію річний цільовий план на 2007-ий рік”.

Яценюк також несхвально відгукнувся про спроби різних політичних сил України спекулювати на темі співпраці з НАТО.

Всі новини дня

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

США та ЄС узгодили заходи в сфері торгівлі, щоб долати кризи, спричинені війною Росії проти України

 Держсекретар США Ентоні Блінкен, міністр торгівлі США Джина Раймондо, віце-президент Єврокомісії Маргарет Вестагер, Представник ЄС з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс, міністр закордонних справ Франції Жан-Ів ле Дріан, 15 травня 2022 року. (Kevin Lamarque/Pool Photo via AP)

Сполучені Штати та Європейський Союз домовились про тісну співпрацю з подолання економічних наслідків, до яких призвела війна Росії проти України. В заяві виданій в понеділок, за результатами перемовин посадовців США та ЄС, що відбулись в паризькому університеті Париж-Сакле, йдеться, зокрема про необхідність подолати збої в постачанні продовольства, які виникли через російську агресію в Україні.

Війна Росії проти України призвела до блокування поставок зерна та інших сільськогосподарських товарів, що спричинило різке зростання цін на аграрні товари в світі.

Головний представник ЄС з питань торгівлі Вадіс Домбровскіс заявив, що союзники також домовились використовувати такі міжнародні майданчики як заплановане на червні засідання Світової організації торгівлі, щоб протистояти таким обмеженням, пише Reuters.

Серед інших оголошених ініціатив - співпраця з налагодження роботи каналів постачання, експортних обмежень, безпеки нових технологій, цифрової інфраструктури, тощо, йдеться в заяві лідерів США та ЄС щодо засідання.

Більше

XS
SM
MD
LG