Спеціальні потреби

Жінки заробляють на 20% менше, ніж чоловіки


Нове дослідження, яке провела Американська асоціація жінок в університетах, доводить, що жінки все ще продовжують заробляти менше, аніж чоловіки. І це навіть тоді, коли рівень освіти серед жінок зростає і вони працюють в одних із чоловіками галузях.

Сьогодні понад половини всіх студентів американських навчальних закладів – дівчата. І майже половина серед всіх здобувачів дипломів з права, бізнесу та медицини – жіночої статі. Нове дослідження свідчить, що вже через рік після закінчення університету, жінки заробляють на 20% менше, ніж чоловіки. А після десяти років різниця збільшується до 31%.

Співавтор дослідження Джуді Ґолдберг каже: “Ця для мене стало несподіванкою. Я вважала, що це вже не є проблемою для молодих жінок, які тільки розпочинають свою кар’єру. Я думала, що це стосується покоління моєї мами та бабусі”.

Дослідження каже, що жінки дорого платять за переривання кар’єри у зв’язку із народженням дитини. Також жінки частіше за чоловіків обирають працю в неприбуткових організаціях, де зазвичай платять менше, ніж у бізнесі. Правозахисники вважають, що частиною проблеми все ще залишається дискримінація за ознакою статі.

Евелін Мерфі очолює неприбуткову організацію у штаті Масачусетс, яка бореться з дискримінацією на місці праці. Мерфі їздить країною, навчаючи жінок як домогтися того, щоб отримувати рівну з чоловіками платню. Для цього жінки мусять не соромитися просити у своїх працедавців більшу платню, - каже вона. А якщо це не спрацьовує, слід звертатися до організацій, які борються з дискримінацією за ознакою статі.

XS
SM
MD
LG