Спеціальні потреби

Актуально

Держдепартамент оприлюднив звіт з питань тероризму

Побачив світ річний звіт Державного Департаменту США з питань тероризму. У документі сказано, що кількість жертв терористичних атак у світі збільшилася на 40%, здебільшого за рахунок насилля в Іраку і Афганістані.

Автори звіту встановили, що жертвами терористичних атак у світі стали 20 тисяч людей. З них 13 тисяч загинули в Іраку. Подвоїлася частота терористичних нападів і в Афганістані. Рассел Траверс з Національного центру контр-тероризму каже, що торік від терактів найбільше постраждало саме мусульманське населення:

“З 20 тисяч жертв, понад половина були мусульмани, які загинули від рук інших мусульман-екстремістів”.

Ірак у звіті змальований як епіцентр війни, яку Сполучені Штати та сили коаліції ведуть із тероризмом. Провісниками терору виступають аль-Кайда, повстанці та бригади смерті. Френк Урбанчич займається питаннями контр-тероризму у Державному Департаменті США. Він каже, що хоча захоплювати та знешкоджувати ключових терористів важливо, але самими цими діями справі не зарадиш:

“Ми повинні намагатися створити мережі уряду, приватних громадян та організацій, як також мережі різноманітних установ і бізнес-груп, яким можна буде довіряти, і які співпрацюватимуть у боротьбі із загрозою насильницького екстремізму та його радикальною ідеологією”.

У звіті Держдепартаменту сказано, що у глобальних зусиллях побороти тероризм після учинених на США 2001-го року тератак, загалом поступ є. Посилено охорону кордонів між державами, заморожено значні ресурси фінансування терористів та ліквідовано деякі насильницькі угруповання. П’ять країн у документі названо державами, що спонсорують тероризм. Це – Іран, Сирія, Судан, Куба та Північна Корея. Держдепартамент стверджує, що на першому місці у цьому списку саме Іран, який продовжує дестабілізувати Ірак, бо допомагає вишколювати іракських бойовиків, забезпечуючи їх водночас зброєю і фінансами.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG