Спеціальні потреби

Тейлор: США зацікавлені у приєднанні України до СОТ


Сполучені Штати сподіваються, що Україна приєднається до СОТ до кінця цього року. Такі сподівання висловив посол США в Україні Вільям Тейлор в інтерв’ю для “Голосу Америки”.

РД: Пане посол, коли, на вашу думку, Україна може стати членом Світової організації торгівлі?

ВТ: Сполучені Штати дуже зацікавлені допомогти Україні приєднатися до СОТ. Немає іншої країни у світі, яка б надала вам стільки допомоги для досягнення цієї мети. Ми допомагали українській делегації в Женеві для того, щоб вирішити спірні питання і щоб робоча група могла надати рекомендацію прийнити Україну. Ми сподіваємося, що це станеться цього року, була надія, що навіть вже цього літа. Але виникли певні проблеми.

РД: А про які саме проблеми йдеться?

ВТ: Одна із проблем – необхідність деяких змін у законодавстві. Минулої осені український парламент ухвалив близько 20 таких актів. Це було нелегко. Але й інші країни проходять через щось подібне. Адже це стосується торгівлі. І в Сполучених Штатах, і в інших країнах такі правила завжди викликають багато суперечок. Але ви змогли це зробити. У Женеві США та інші члени СОТ переглянули ці закони і запропонували декілька шляхів, як їх узгодити з правилами цієї організації. Є запитання щодо легітимності Ради. Президент ввжає, що вона недієздатна. Коаліція з цим не погоджується. Але в будь-якому випадку це стає суттєвою перешкодою. Отже залишається ухвалити принаймні один закон.
РД: Сполучені Штати наполегливо закликали український уряд скасувати експортні квоти на зернові. Дехто з експертів казав, що це також може стати перешкодою для вступу в СОТ. Чи усунуті ці суперечності?

ВТ: Вони не були повністю вирішені. Експортні квоти на пшеницю досі діють. Незважаючи на те, що скоро будуть збирати новий врожай. Ми дуже рекомендували Україні скасувати цю систему квотування. Але це не має прямого впливу на перспективу вступу в СОТ. Це просто показник, що в Україні зберігаються тенденції втручання у ринкові механізми, чого Світова організація торгівлі не вітає.

РД: Отже, між Україною і Сполученими Штатами немає суперечностей, які могли б бути перепонами для членства України в СОТ?

ВТ: Абсолютно правильно. Сполучені Штати, як я говорив, найбільший прихильник членства України в СОТ. І ми заохочуємо до цього також інші країни.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG