Спеціальні потреби

Імміграція у США коштуватиме значно дорожче


Цими днями під час візиту до навчального центру для прикордонників в штаті Джорджія Президент Буш закликав членів Конгресу підтримати імміграційну реформу. За словами Буша, основна мета цього законопроекту – вивести з тіні мільйони нелегальних іммігрантів та надати їм шлях до легалізації, а в майбутньому – і до американського громадянства. У той же час тарифи на отримання дозволу на постійне проживання та громадянство різко підвищуються.

Для тих, хто прибуває до Сполучених Штатів, легально чи нелегально, ціна американської мрії різко зросте. Служба США з імміграції та натуралізації підвищує тарифи на оформлення документів в кілька разів. Починаючи з 30-го липня цього року вартість отримання дозволу на постійне проживання становитиме понад тисячу доларів, громадянство – шістсот доларів.

Представник американської асоціації імміграційних юристів Кристал Вільямс каже, що для багатьох, хто проживає в США нелегально, тисяча доларів на кожного члена родини – недосяжна сума. Відтак чимало нелегалів ще довго залишатимуться в тіні.

Вільямс вважає, що підвищення тарифів може змусити багатьох бідних іммігрантів відкласти подання заявок на легалізацію. А дехто може і взагалі від цього відмовитися. Але співробітники імміграційної служби кажуть, що агентство не отримує грошей з федерального бюджету на роботу з документами щодо натуралізації та імміграції. Їхнє єдине джерело – самі подавачі заявок. Якщо тарифи не будуть підвищені, період розгляду заявок, який і зараз сягає кількох років, стане ще довшим.

Кріс Бентлі із Служби імміграції та натуралізації зазначає: “Ми розуміємо, що кожного разу, коли підвищуємо розцінки, хтось за це має платити. Для когось це боляче. Але для того, щоб рівень надання послуг залишався на світовому рівні, ми могли надавати послуги швидко та якісно тим, хто на них заслуговує, нам потрібні фінансові ресурси”.

Ці тарифи не поширюються на біженців та шукачів політичного притулку. Також нижчі розцінки передбачають для тих, хто перебуває в скрутному економічному становищі. Але дехто вважає, що той факт, що служба майже повністю фінансується за рахунок отримання плати за надання послуг, обмежує його ефективність.

Дехто в Конгресі не погоджується з тим, що американські громадяни мають платити за своїх майбутніх співгромадян. Конгресмен-республіканець Стів Кінґ каже, що навіть після підвищення офіційні тарифи все одно набагато менші, ніж ті суми, які нелегальні іммігранти сплачують контрабандистам за перетин кордону між Мексикою та Сполученими Штатами.

Працівники імміграційних служб кажуть, що в їхній системі є і позитивні риси. Вона досить гнучка, оскільки за умов збільшення кількості заявок пропорційно збільшується і кількість грошей, які служба отримує на їхню обробку. До того ж, доводять вони, в минулому зростання тарифів на отримання громадянства ніколи не призводило до зменшення кількості охочих це громадянство отримати. Втім, захисники прав іммігрантів кажуть, що сьогоднішнє зростання тарифів – найбільше в історії, і воно може зупинити частину нелегальних іммігрантів від здобуття легального статусу.

Втім, зростання тарифів не торкатиметься тих громадян Україні, які планують поїздку до Сполучених Штатів у справах бізнесу, чи для відпочинку. Отримання неімміграційної візи і далі коштуватиме 100 доларів, які потрібно сплатити не залежно від того, буде видана віза, чи ні.

XS
SM
MD
LG