Спеціальні потреби

Актуально

Євро-2012 сприятиме залученню інвестицій в Україну  (ВІДЕО)

Цими днями у Нью-Йорку проходила інвестиційна конференція за участі провідних українських та американських компаній. Головним чином там йшлося про макроекономіку України, зокрема інвестиційні можливості на ринку нерухомості, у фінансовому секторі, на фондовому ринку.

Учасник конференції та партнер української компанії “СФС-Консалтинг”' Василь Мирошниченко розповів у розмові з Андрієм Годованцем про очікування та перспективи розвитку українсько-американських стосунків у сфері інвестицій.

АГ: Пане Василю, як би ви охарактеризували конференцію з погляду україно-американських інвестицій?

ВМ: Я б охарактеризував її дуже позитивно. Загалом ми побачили величезний інтерес в Україні серед американських інвесторів. Наша компанія “СФС консалтинг” з радістю виступила спонсором цієї конференції і зокрема зробила дуже багато для залучення українських компаній до участі.

Україну представили такі великі компанії “СКМ”, “Астарта”, “Джей Пі Морган” та інші. З боку уряду мали честь приймати колишнього прем’єр-міністра України Юрія Єханурова, також одним з основних доповідачів на нашій конференції був мільярдер Лаудер, який походить із сім’ї Есте Лаудер і він доповідав про інвестиції в Україні, а також в країнах Східної Європи.

АГ: Чи надасть ця конференція поштовх новим американським інвестиціям в Україну?

ВМ: Звичайно надасть. Річ у тому, що ця конференція насамперед презентує можливості України. Моя доповідь якраз висвітлювала тему тих можливостей, які зараз є в Україні у сфері залучення коштів, особливо в контексті Європейського футбольного кубка.

На сьогодні Україна досягла тієї критичної маси, коли завдяки проведенню реформ та створенню ефективного механізму партнерства між державним та приватним сектором, можна залучити американські та західні гроші. Завдяки цим коштам можна розвивати аеропорти, дороги, залізничний транспорт, готельний бізнес, тобто інфраструктуру, яка фактично дасть надзвичайний поштовх розвитку всієї економіки. І саме Євро-2012 може стати шансом, яким Україна повинна скористатися і використати в своїх цілях.

АГ: На вашу думку, чи багато українців думають, що американські інвестиції є якимось негативним феноменом?

ВМ: Це взагалі класична тема для дебатів міжнародної політичної економіки. Я досліджував саме це питання у Лондонській школі економіки. Тобто це питання західних інвесторів: чи вони лише хочуть прибутків, чи ще щось приносять в країну. Загалом я – ліберал. І мені здається, що в Україні також все більше людей розуміють, що західні інвестиції приносять капітал, який надзвичайно необхідний державі. Вони приносять робочі місця людям, платять податки. Тобто відповідно держава отримує зиск від західних інвесторів.

Однак найголовніше, що приносять компанії, це – знання. Окрім технологій, вони ще приносять знання у сфері менеджменту та маркетингу. Якщо ми говоримо про Америку, то це країна, де сфера менеджменту та управління зародилася, і американські інвестори, які приходять в Україну приносять досвід і передають його українцям. Відтак українці стають підприємцями і розвивають свої компанії. Таким чином ми маємо абсолютно усі зацікавлені сторони, тобто це ситуація, в якій виграють усі.

АГ: Як користь від збільшення інвестицій для пересічного громадянина України?

ВМ: Загалом від підвищення стандартів економіки виграють також пересічні українці, які на даному етапі можливо не відчувають якихось конкретних змін. Пересічний українець може отримати робоче місце, адже багато компаній наймають локальний персонал. Західний інвестор, який приходить на український ринок, створює конкуренцію. Якщо цей інвестор продає свій товар на ринку, то він створює більш конкурентне середовище, а відтак робить товари для вжитку дешевшими і якіснішими. Адже що більше конкуренції на ринку, то більше виграє пересічний українець.

АГ: Наведіть, будь ласка, кілька прикладів вдалих інвестицій?

ВМ: Загалом прикладів вдалих інвестицій в Україну – шалена кількість. Те, що відбувається в Україні за останні кілька років є феноменальним, тому до України зараз такий величезний інтерес. Подивіться, що відбувається у сфері фінансового сектору, скільки українських банків було викуплено за останні два роки. Вдалим прикладом є “Райфайзен банк”, який купив “Аваль” за декілька мільярдів доларів. Зараз вартість на цей актив зросла в два-три рази. Візьмімо нерухомість: ще три-чотири роки тому в середньому ціна на один метр квадратний у Києві була 500 доларів, сьогодні – 2500 доларів. Американських компаній на українському ринку дуже багато.

Всі новини дня

США заборонили устаткування HUAWEI, ZTE з міркувань національної безпеки

Архівне фото: офіс Huawei в Гуанжоу в Китаї, 2021 рік (AP Photo/Ng Han Guan)

Уряд США заборонив використання нового телекомунікаційного обладнання китайських Huawei Technologies і ZTE, через «неприйнятний ризик» для національної безпеки США.

Федеральна комісія зі зв’язку США (FCC) повідомила в п’ятницю, що затвердила правила, які забороняють і продаж або імпорт обладнання, виготовленого китайським виробником обладнання для відеоспостереження Dahua Technology Co, компанією відеоспостереження Hangzhou Hikvision Digital Technology Co. Ltd і телекомунікаційною компанією Hytera Communications Corp Ltd .

Вашингтон вжив низку заходів проти китайських технологічних гігантів на тлі побоювань, що Пекін може використовувати китайські технологічні компанії для шпигування за американцями.

«Ці нові правила є важливою частиною захисту американського народу від загроз національній безпеці, пов’язаних із телекомунікаціями», — заявила голова FCC Джессіка Розенворсел.

Huawei відмовився від коментарів. ZTE, Dahua, Hikvision і Hytera не відразу відповіли на запити про коментарі.

Минулого місяця Розенворсел передала проект документа, який фактично забороняє фірмам продавати нове обладнання в Сполучених Штатах, іншим трьом членам комісії для остаточного затвердження.

У червні 2021 року FCC повідомила, що розглядає можливість заборони обладнання для всіх компаній із зазначеного списку.

Це сталося після того, як у березні 2021 року п’ять китайських компаній було визначено такими, що становлять загрозу національній безпеці відповідно до закону 2019 року, спрямованого на захист комунікаційних мереж США: Huawei, ZTE, Hytera Communications Corp Hikvision та Дахуа.

Усі чотири члени комісії, включаючи двох республіканців і двох демократів, підтримали рішення.

Росія, ймовірно, знімає ядерні боєголовки з ракет, якими обстрілює Україну, - Британія

Фото: рятувальники працюють на місці удару російської ракети, Київ? 23 листопада 2022 року REUTERS/Valentyn Ogirenko

"Росія, ймовірно, знімає ядерні боєголовки зі старих ядерних крилатих ракет і веде вогонь по Україні неозброєними боєприпасами", — заявило Міністерство оборони Британії в суботу в оновлених даних розвідки, опублікованих у Twitter про вторгнення Росії в Україну.

"На зображенні з відкритих джерел видно уламки, очевидно, збитої крилатої ракети повітряного запуску AS-15 KENT (ALCM), розробленої в 1980-х роках виключно як система доставки ядерної зброї. Ймовірно, боєголовка була замінена на баласт", - йдеться в дописі.

У міністерстві заявили: "Хоча така інертна система все одно завдасть певної шкоди через кінетичну енергію ракети та будь-яке невитрачене паливо, вона навряд чи зможе досягти надійного ефекту проти призначених цілей. Росія майже напевно сподівається, що такі ракети функціонуватимуть як приманки та відвернути українську ППО".

"Якими б не були наміри Росії, - заявило британське відомство, - ця імпровізація підкреслює рівень виснаження російських запасів ракет великої дальності".

Як повідомляв Голос Америки, минулого тижня видання The New York Times перерахувало чотири джерела, звідки Росія може брати ракети для обстрілів України.

1. Зброя надходить із Ірану, або Північної Кореї, припускає видання і вказує на слова очільника Пентагону Ллойда Остіна, який в середу заявив, що на тлі зменшення резервів зброї Росія "звертається до Ірану, вони звертаються до Північної Кореї". В ЗСУ також говорили про те, що Росія може отримувати ракети від Тегерана.

Як повідомляв Голос Америки, директорка з національної розвідки США Авріл Гейнс стверджувала цього місяця, що "експортні обмеження змушують Росію звертатися до таких країн, як Іран і Північна Корея, за поставками, включаючи БПЛА, артилерійські снаряди та ракети".

2. Виробництво в Росії. Видання посилається на звіт оборонного аналітичного центру Janes, де йдеться, що Росія могла створити запаси мікрочипів до повномасштабного вторгнення, або отримати їх в рамках комерційних невійськових поставок, незважаючи на санкції. Також, йдеться в звіті, який наводить NYT, російська військова промисловість працює в три зміни без вихідних.

3. Росія використовує для обстрілів ракети ППО, на кшталт С-300, через нестачу атакувальних ракет. Раніше Росія застосовувала такі ракети для обстрілу місь в Україні. В цьому оглядачі вбачають ознаки нестачі ракет у Росії.

4. Росія створювала запаси, очікуючи війни з НАТО, припускає видання, спираючись на оцінки аналітика Центру Стратегічних досліджень США Марка Канчіана, який вважає, що Росія довгий час вважала таку війну можливою.

Керівники урядів Литви, Польщі та Бельгії в Києві говорили про підтримку України

Архівне фото: проапори ЄС та України. (AP Photo/Pascal Bastien)

У Києві з неоголошеними візитами перебувають прем’єр-міністри Литви, Польщі та Бельгії – Інгріда Шимоніте, Матеуш Моравецький та Александр Де Кроо.

Наразі відомо, що з урядом України інші дві держави-учасниці Люблінського трикутника – Литва та Польща – сьогодні ухвалили спільну заяву. В ній, серед іншого, сторони підкреслили «значну роль Люблінського трикутника у консолідації міжнародної підтримки України у протидії збройній агресії Росі».

«Підтвердили готовність активізувати дискусію в Альянсі щодо запрошення України до переговорів про вступ до НАТО з огляду на майбутній у 2023 році саміт НАТО у Вільнюсі. Уряди Литовської Республіки та Республіки Польща висловили надію на якнайшвидше досягнення відчутного прогресу на цьому шляху», – йдеться у заяві.

Також сторони підтвердили готовність продовжувати свої зусилля щодо забезпечення регулярної та структурованої бюджетної підтримки ЄС для України протягом 2023 року; подальшу участь у відновленні та реконструкції інфраструктури, пошкодженої внаслідок повномасштабної агресії Росії.

З повним текстом заяви можна ознайомитися ТУТ.

Крім того, стало відомо, про теми переговорів з прем’єр-міністром Бельгії Александром Де Кроо, який також сьогодні у Києві.

Як передає агенція УНІАН, на брифінгу за результатами зустрічі президент Володимир Зеленський повідомив, що обговорив із прем’єром Бельгії реалізацію ініціативи Grain from Ukraine, оборонну підтримку та необхідність посилення санкцій проти Росії.

Зеленський також розповів прем’єру Бельгії про стан української енергетичної системи після російських ракетних ударів та про потреби України у відповідній підтримці.

«Бельгія готова надати необхідні електрогенератори та інше обладнання, яке зараз життєво необхідне для нашого суспільства та України в цілому», – сказав Зеленський.

Повідомляється, що сторони говорили про і взаємодію Бельгії та України в ООН, структурах Євросоюзу, а також про допомогу із розмінуванням українських територій.

З початку повномасштабного російського вторгнення більшість країн ЄС надають Україні свою підтримку. Нещодавно Європейська комісія офіційно запропонувала надати Києву у 2023 році до 18 мільярдів євро макрофінансової підтримки.

У Вашингтоні вшанували пам’ять жертв Голодомору. Відео

У Вашингтоні вшанували пам’ять жертв Голодомору. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

USAID доправило до України вже понад тисячу електрогенераторів. Відео

USAID доправило до України вже понад тисячу електрогенераторів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

"Поки Путін продовжує вражати українські електромережі, Сполучені Штати працюють над тим, щоб світло не згасало" - заявила очільниця Агентства США з міжнародного розвитку Саманта Павер.

Більше

Відео - найголовніше

У Вашингтоні вшанували пам’ять жертв Голодомору. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00
XS
SM
MD
LG