Спеціальні потреби

Міжнародний день біженців – 20-го червня


Міжнародний день біженців – 20-го червня. За статистикою ООН, біженців з Іраку, які шукають притулку у затишніших районах своєї країни, або за її межами, налічується чотири мільйони. Кожного місяця їх кількість зростає на 40 тисяч. Пропорційно зростає і критика Сполучених Штатів за недостатні заходи у вирішенні кризи з біженцями. США також не дуже охоче впускають іракських утікачів до себе. Наприклад, 2006-го року візу на в’їзд одержали лише 202 іракці.

У районі розташованому на середньому заході міста Детройт, що в штаті Мічіґан, проживає приблизно півмільйона американців арабського походження. Ця кількість включає і громаду іракців, містечка Дерборн. Люди здебільшого прибули до Сполучених Штатів на початку 90-их, після першої війни в регіоні Перської Затоки. Однак Ахмед Карім проживає тут лише з минулого року. Колись він працював журналістом в одній іракській газеті, яка підтримувала Сполучені Штати. Ахмед каже, що змушений був залишити країну після замахів на його життя:

“Найостанніший стався тоді, коли два хлопці відкрили по мені вогонь. Це мене змусило залишити Ірак. Вони погрожували і моїй родині. А одного з братів убили”.

Карім мріє викликати до себе й інших членів своєї родини. Вони зараз проживають у Єгипті. Карім – один із небагатьох іракців, яким дозволили в’їхати на постійне проживання до Сполучених Штатів. У 2006-му році у США оселилися лише 202 іракські біженці. Чому так мало? На це запитання дає відповідь виконавчий директор Ради американсько-ісламських відносин штату Мічіґан. Він вважає, що уряд дискримінує арабів і загалом мусульман.

Натомість імам Гушам аль-Гусайну каже, що Сполучені Штати повинні бути дуже обережним, щоб запобігти просякненню до країни тих, хто симпатизував Саддаму:

“Мене дуже непокоїть імідж Іраку та безпека США. Якщо сюди прибудуть небажані особи, вони можуть створити поганий імідж усім іракцям в Америці та порушити в країні мир”.

Каріма його земляки вважають щасливцем. Бо багато іракських утікачів проживають у менш сприятливих умовах, наприклад у таборах біженців у курдських регіонах Іраку.

Цього року Адміністрація Президента Буша повідомила про збільшення на 20 мільйонів доларів асигнувань на підтримку програм біженців. Заступник Державного Секретаря США Пола Добрянскі каже, що США співпрацюватиме з Міжнародним агентством у справах біженців та з верховним комісаром ООН у справах біженців, щоб збільшити кількість іракців, яким буде дозволено в’їзд на постійне проживання до Сполучених Штатів.

XS
SM
MD
LG