Спеціальні потреби

Актуально

Міжнародний день біженців – 20-го червня

Міжнародний день біженців – 20-го червня. За статистикою ООН, біженців з Іраку, які шукають притулку у затишніших районах своєї країни, або за її межами, налічується чотири мільйони. Кожного місяця їх кількість зростає на 40 тисяч. Пропорційно зростає і критика Сполучених Штатів за недостатні заходи у вирішенні кризи з біженцями. США також не дуже охоче впускають іракських утікачів до себе. Наприклад, 2006-го року візу на в’їзд одержали лише 202 іракці.

У районі розташованому на середньому заході міста Детройт, що в штаті Мічіґан, проживає приблизно півмільйона американців арабського походження. Ця кількість включає і громаду іракців, містечка Дерборн. Люди здебільшого прибули до Сполучених Штатів на початку 90-их, після першої війни в регіоні Перської Затоки. Однак Ахмед Карім проживає тут лише з минулого року. Колись він працював журналістом в одній іракській газеті, яка підтримувала Сполучені Штати. Ахмед каже, що змушений був залишити країну після замахів на його життя:

“Найостанніший стався тоді, коли два хлопці відкрили по мені вогонь. Це мене змусило залишити Ірак. Вони погрожували і моїй родині. А одного з братів убили”.

Карім мріє викликати до себе й інших членів своєї родини. Вони зараз проживають у Єгипті. Карім – один із небагатьох іракців, яким дозволили в’їхати на постійне проживання до Сполучених Штатів. У 2006-му році у США оселилися лише 202 іракські біженці. Чому так мало? На це запитання дає відповідь виконавчий директор Ради американсько-ісламських відносин штату Мічіґан. Він вважає, що уряд дискримінує арабів і загалом мусульман.

Натомість імам Гушам аль-Гусайну каже, що Сполучені Штати повинні бути дуже обережним, щоб запобігти просякненню до країни тих, хто симпатизував Саддаму:

“Мене дуже непокоїть імідж Іраку та безпека США. Якщо сюди прибудуть небажані особи, вони можуть створити поганий імідж усім іракцям в Америці та порушити в країні мир”.

Каріма його земляки вважають щасливцем. Бо багато іракських утікачів проживають у менш сприятливих умовах, наприклад у таборах біженців у курдських регіонах Іраку.

Цього року Адміністрація Президента Буша повідомила про збільшення на 20 мільйонів доларів асигнувань на підтримку програм біженців. Заступник Державного Секретаря США Пола Добрянскі каже, що США співпрацюватиме з Міжнародним агентством у справах біженців та з верховним комісаром ООН у справах біженців, щоб збільшити кількість іракців, яким буде дозволено в’їзд на постійне проживання до Сполучених Штатів.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG