Спеціальні потреби

Джордж Буш: Аль-Кайда все ще становить загрозу для США  (ВІДЕО)


Джордж Буш заявив, що хоча терористична мережа аль-Кайда і втрачає сили, утім залишається загрозою для Сполучених Штатів та інших країн. Водночас Адміністрація Білого дому ознайомилася з новим звітом, який підготував американський Національний Центр контр-тероризму. Увагу звіту, кажуть фахівці, зосереджено на тому, як аль-Кайда відбудовує свою боєздатність.

Експерти вважають, що аль-Кайда відновила бойову міць до рівня, не баченого від часу терористичних атак 11 вересня 2001-го року. У дослідженні говориться, що після важких для неї часів 2001-го року аль-Кайда змогла перегрупуватися та створити для себе безпечний регіон у прикордонній зоні Пакистану. Однак Президент Буш не погоджується з припущенням, що аль-Кайда аж така вже міцна:

“З повідомлень засобів масової інформації можна дійти висновку, що аль-Кайда нині можливо така ж сильна, якою була до 11 вересня. Це не так. Бо через дії, до яких ми вдалися, аль-Кайда сьогодні слабша, аніж була. Утім мережа все ще становить загрозу. Вона все ще небезпечна і саме тому важливо досягнути успіху в Афганістані, Іраку і усюди, де ми їх знайдемо”.

Свої зауваги Президент Буш висловив у час дедалі зростаючого у США занепокоєння. З цього приводу голова Департаменту внутрішньої безпеки Майкл Чертофф нещодавно сказав: “Я передчуваю, що ризик терористичної атаки у США цього літа більший”. А Президент Джордж Буш прокоментував його слова так:

“Коли ми відчуємо вірогідність загрози, то сповістимо про неї людей, щоб забезпечити їхній захист. Мій уповноважений також каже, що аль-Кайда становить серйозну загрозу країні і ми повинні продовжувати діяти у напрямку запевнення доброї розвідки, добре налагодженого механізму протидії, як також зробити все можливе, щоб ворог не мав приводу радіти з наших невдач у країнах, де ми ведемо з ним боротьбу”.

А тим часом, щоб запобігти терористичним атакам, у декількох американських містах посилено заходи безпеки.

XS
SM
MD
LG