Спеціальні потреби

Україна сподівається видобувати газ в Афганістані


Україна сподівається взяти участь у видобуванні енергоносіїв в Афганістані. Насамперед йдеться про розвідку газових покладів у цій країні. Ймовірну участь у міжнародних енергетичних проектах українські урядовці обговорювали під час візиту в регіон.

Українські компанії планують розпочати розвідку та видобування природного газу на території Афганістану. Про це керівник українського зовнішньополітичного відомства Арсеній Яценюк заявив після візиту до столиці цієї країни – Кабула. Там він зустрічався із афганськими урядовцями та Президентом Хамідом Карзаєм.

Проект, за словами Яценюка, може реалізовуватися спільно із компаніями із сусідніх країн. Україна сподівається видобувати в Афганістані від 10 до 15 мільярдів кубометрів газу. Сторони домовилися підготувати план співпраці в енергетичній сфері. До кінця року Україна відкриє в Кабулі власне дипломатичне представництво.

Пред відвіданням Афганістану пан Яценюк провів преговори із керівництвом Туркменістану. Ця країна є найбільшим постачальником газу до України. Однак паливо постачає посередник. Російська Федерація уклала із Ашгабадом багаторічну угоду, за якою викуповуватиме практично всі наявні обсяги палива. Середньоазійський газ українським споживачам монопольно постачає підприємство “РосУкрЕнерго”.

Останнім часом українські урядовці змушені активізувати міжнародні контакти у сфері енергетики. Адже видобування власного палива в країні – знижується. Так само падають обсяги транзиту російського газу до Європи. Україна може опинитися перед фактом його дефіциту на фоні подорожчання енергоносіїв на світових ринках.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG