Спеціальні потреби

Актуально

Богатирьова: Партія регіонів своїх гасел не змінить (ВІДЕО)

Одна із лідерів Партії регіонів Раїса Богатирьова перебуває з візитом у столичному Вашингтоні, де вже встигла зустрітися із представниками американської громадськості та української діаспори.

Детальніше про політичну ситуацію в Україні напередодні нових парламентських виборів та свій візит пані Богатирьова розмовляла з Мирославою Ґонґадзе.

МҐ: Українські та західні експерти говорять про важливість проведення парламентських виборів. У чому Ви бачите важливість цих виборів і чи здатні вони подолати політичну кризу в Україні?

РБ: Внаслідок політичних домовленостей президент, прем’єр та Голова Верховної Ради підписали політичну угоду, елементом якої було проведення дострокових парламентських виборів. Ми вважаємо, що вибори, і дострокові зокрема, залишаються важливим демократичним інструментом швидкої зміни певних обставин і ситуацій в країні. Але наша позиція полягає також в тому, щоб дострокові вибори проходили відповідно до законів та Конституції України. Ці вибори дуже важливі, адже всі ті розбіжності, які виникли, і всі ті суперечки, які були покладені в основу політичного конфлікту, зможе вирішити суспільство. Суспільство дасть мандат довіри тим політичним силам, які більше відповідають його уподобанням.

МҐ: Під час виборів 2006-го року Партія реґіонів займала досить критичну позицію щодо інтеграції України з НАТО. Важливим було питання про статус російської мови. На яких проблемах партія наголошуватиме під час цієї виборчої кампанії?

РБ: Я знаю, що за короткий період з часу минулих виборів, жодна партія не виявила бажання змінювати свої програмні засади. І Партія реґіонів також не змінить своїх програмних засад. Гаслами цієї виборчої кампанії будуть ті, які і були. Насамперед ми говорили про те, що необхідно зусередити зусилля на економічному зростанні в країні. І саме програми економічної розбудови та розширення інвестиційних можливостей є дуже важливими.

Друге програмне положення було те, що ми мусимо всі зусилля скерувати на боротьбу з бідністю. І саме під цими гаслами наша партія буде проводити агітацію.

Що стосується НАТО, то позиція наша відома і такою вона залишається сьогодні, а саме: рішення буде прийняте за наслідками референдуму щодо інтегріції України в НАТО. Коли відбудеться цей референдум визначатиме суспільство. А позиція наша якою була, такою і залишається.

МҐ: Західні урядовці говорять, що через тривалу кризу Україна втрачає багато своїх можливостей. Як Вам вдається пояснити українські проблеми у Вашингтоні і чи вдається знайти порозуміння?

РБ: Політична криза могла б затягнутися на значно довше, якщо б не було відповідної позиції Партії реґіонів та її лідера на момент прийняття рішення та проведення переговорів. Думаю, що цей період з одного боку можна розглядати, як політичну кризу, а з іншого – як набуття політичного досвіду вирішення таких гострих проблем, які виникли в державі. На мій погляд, та позиція, яку зайняв Вашингтон щодо спостереження за подіями в Україні, дала можливість українським політикам дуже швидко ввести ситуацію в демократичне русло.

Мені легко вести діалог у Вашингтоні, оскільки всі позиції, про які говорив наш лідер і заявляла наша партія, ми виконали.

Всі новини дня

У Сан-Дієго відкрили благодійну виставку - "Український голос". Відео

У Сан-Дієго відкрили благодійну виставку - "Український голос". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

У Сан-Дієго відкрили виставку-фандрайзінг "Український голос". На ній представили понад 140 робіт українських художників, кошти від продажу яких підуть на допомоги родинам, що постраждали віж війни.

Лідери "Групи семи" домовились про ембарго на російське золото -ЗМІ

Фото: золоті зливки  (Photo by Девід Грей / AFP)

Президент США Джо Байден а також інші лідери "Групи семи" домовились запровадити ембарго на російське золото, повідомляють Reuters, CNN, Bloomberg з посиланням на осіб наближених до переговорів.

G7 планує оголосити про заборону на імпорт російського золота на саміті, що починається в неділю в Німеччині. У США ембарго введе в дію рішення Міністерства фінансів США, яке установа планує видати у вівторок, пише Bloomberg.

Після того, як Лондонська асоціація зливків виключила Росію із своїх котирувань, значна частина країн перестала купувати російське золото. Однак, в травні до Швейцарії надійшло майже три тонни російського золота, що могло свідчити про послаблення неформальних обмежень, пише Bloomberg. Також, за повідомленнями російських ЗМІ, російска влада заявила цього тижня про плани створити резерви коштовних металів для швидкої мобілізації у час війни.

Майже 10% видобутку золота в світі припадає на Росію. США та союзники запровадили масштабні санкції проти Росії, через її вторгнення до України.

Експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь. Відео

Українці, як неодноразово зазначали у Пентагоні, дуже успішно використовують нову зброю, і особливо креативно - дрони. Після чотирьох місяців повномасштабної війни, експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь.

«Герої не вмирають». Прем’єра короткометражного фільму Сергія Лисенка

«Герої не вмирають». Прем’єра короткометражного фільму Сергія Лисенка
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:23 0:00

Сергію Марущаку було 29 років. Він не встиг створити сім’ю, але вже будував дім для майбутньої дружини та дітей. Старший солдат першої окремої танкової бригади загинув під Харковом - його машина підірвалася на міні.

"Це врятує життя" - Байден підписав важливий закон щодо обігу зброї у США

Фото: президент США Джо Байден підписує закон, що посилює контроль над обігом зброї у США, 25 червня 2022 року. REUTERS/Елізабет Франц

ВАШИНГТОН (AP) — Президент Джо Байден у суботу підписав наймасштабніший за останні десятиліття закон про протидію збройному насильству. Закон підтримали обидві провідні партії США, завдяки компромісу, досягнутому на тлі масових стрілянин, що відбулись останнім часом, включаючи вбивство 19 учнів і двох вчителів у початковій школі Техасу.

"Це врятує життя", - сказав Байден у Білому домі. Наводячи слова родин жертв стрілянини, президент додав: "Їхнє послання до нас полягало в тому, щоб щось зробити. Сьогодні ми зробили".

Палата представників США остаточно схвалила закон в п’ятницю, після ухвалення Сенатом у четвер. Байден підписав закони перед тим, як поїхати з Вашингтона в Європу для участі в двох самітах.

Законодавство посилить перевірку наймолодших покупців зброї, обмежить доступ до вогнепальної зброї для винуватців домашнього насильства та допоможе штатам вилучати зброю у осіб, визнаних небезпечними.

Більшість передбачених ним коштів, обсягом 13 мільярдів доларів США, сприятиме розвитку програм психічного здоров’я та шкіл допомоги.

Байден сказав, що компроміс, досягнутий двопартійною групою сенаторів, «не досягає всього, що я хочу», але «він включає дії, до яких я давно закликав, які врятують життя».

"Я знаю, що попереду ще багато роботи, і я не збираюся здаватися, але це визначний день", - сказав президент, до якого при підписанні приєдналася його дружина Джилл, вчителька.

Байден сказав, що 11 липня вони проведуть захід для законодавців та сімей, які постраждали від насильства з використанням зброї.

Байден підписав цей закон через два дні після рішення Верховного суду, яким суд скасував закон Нью-Йорка, що обмежував можливість людей носити зброю в громадських місцях.

Хоча новий закон не включає жорсткі обмеження, за які виступають демократи, такі як заборона штурмової зброї та перевірка даних для всіх операцій з вогнепальною зброєю, це найефективніший захід проти вогнепальної зброї, розроблений Конгресом з моменту введення в дію Заборони штурмової зброї з тривалим терміном дії в 1993 році.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG