Спеціальні потреби

Актуально

Із стартом виборчої кампанії відбулися з’їзди блоків

В Україні офіційно стартувала виборча кампанія. У перший її день з’їзди провели Блок Юлії Тимошенко та мегаблок “Наша Україна - Народна самооборона”, на яких було оголошено про створення виборчих блоків. До БЮТу увійшла партія “Батьківщина”, партія “Реформи і порядок” та Українська соціально-демократична партія. До мегаблоку “Наша Україна - Народна самоборона” увійшли дев’ять політичних партій. Обидві політичні сили затвердили виборчі списки з 450 депутатів, але в алфавітному порядку. Водночас помаранчеві висловили сподівання у спільній роботі у Верховній Раді наступного скликання.

Готуються до виборчого з’їзду і соціалісти. Олександр Мороз заявив, що його політична сила піде на вибори окремо і навіть назвав першу п’ятірку, до якої на другій позиції увійде скандально відомий міністр внутрішніх справ Василь Цушко, голова Фонду держмайна Валентина Семенюк та міністр освіти Станіслав Ніколаєнко.

Водночас, Мороз не певен у доброму майбутньому коаліції націоанльної єдності. Він пригрозив Партії регоінів, що соціалісти вийдуть з коаліції, якщо регіонали не прийдуть на позачергову сесію, скликану Морозом 10 серпня. Відтак, на думку Мороза, це призведе до розпаду коалції і вже за 30 днів зробить уряд Януковича недієздатним.

Регіонали це заперечують, підкреслюючи, що позачергова сесія є недоцільною і що уряд допрацює до того дня, поки нова Рада не почне свою роботу.

Партія регоінів проведе свій з’їзд 4 серпня. Зараз регіонали формують виборчий список, до якого обіцяють включити низку нових обличь. Там очікують появу декількох соціал-демократів Віктора Медведчука, включно з Леонідом Кравчуком. У прохідній частині обіцяють залишити понад 80% нині діючих депутатів від Партії регіонів.

Всі новини дня

Українські військові завершать тренування на Patriot в США найближчими днями

Архівне фото. Системи Patriot під час польських військових тренувань в аеропорту Варшави, Польща, 7 лютого 2023. REUTERS/Kacper Pempel

Українські військовики завершать тренування на системах Patriot у США найближчими днями. Після цього вони вирушать у Європу для фінальних навчань з іншими групами українських військових. А самі американські зенітно-ракетні системи прибудуть в Україну "протягом наступних тижнів", заявив посадовець Пентагону.

Про це повідомляє журналіст Української редакції Голосу Америки Остап Яриш, який перебуває на американській військовій базі Форт Сілл у штаті Оклахома.

Раніше Голос Америки повідомляв, що координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі розповів, що Сполучені Штати шукають варіанти пришвидшити доправлення танків Abrams до України.

"Базове навчання з використання танків Abrams для американських солдатів триває 16 тижнів, і це просто базове навчання з використання. Також треба знати, як підтримувати цю техніку в робочому стані, а також треба логістичний ланцюжок, щоб продовжувати отримувати запчастини й витратні матеріали, поки ви у бою", - пояснив високопосадовець.

У коментарі про американські танки й протиповітряні системи, Кірбі відзначив закінчення навчань українців на Patriot і пояснив, що "коли ти отримуєш настільки складні системи, ти хочеш, щоб вони потрапили у підготовлені руки, щоб система постачань уже була готова, поки їх використовують у бою".

США хочуть прискорити передання Україні танків Abrams - Кірбі

Доправлення американського танку M1 Abrams в Латвії для участі в операції НАТО Atlantic Resolve, Гаркалне, Латвія, 8 лютого 2017. REUTERS/Ints Kalnins

Сполучені Штати шукають варіанти пришвидшити доправлення танків Abrams до України. Про це координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі розповів в ефірі американського телеканалу MSNBC.

"Пентагон працює якнайшвидше, й вони скоро розкажуть про зміни, які вони роблять, щоб подивитись, чи ми можемо передати танки Abrams Україні трохи швидше, ніж очікувалось до цього, тож ми працюємо над цим, є певні зміни, які можна привнести у процес, щоб пришвидшити це, - сказав Кірбі. - Але треба розуміти, що це дуже складні танки, по перше, у нас немає багато з них на складах, але навчання із користування цим танком потребує значної підготовки".

"Наприклад, базове навчання з використання танків Abrams для американських солдатів триває 16 тижнів, і це просто базове навчання з використання. Також треба знати, як підтримувати цю техніку в робочому стані, а також треба логістичний ланцюжок, щоб продовжувати отримувати запчастини й витратні матеріали, поки ви у бою", - сказав високопосадовець.

Водночас Кірбі зазначив, що США розуміють нагальну потребу ЗСУ у техніці та боєприпасах для весняного контрнаступу, й це відображено в оголошеному напередодні новому пакеті допомоги Україні на суму $350 млн, який включатиме більше ракет GMLRS для артилерійських установок HIMARS, 155-мм боєприпаси для гаубиць і 25-мм боєприпаси.

"Президент дуже чітко заявив, що станом на зараз ми не розглядаємо питання F-16 для України. Ми намагаємось визначити пріоритети у типах систем, які, як ми знаємо, (українці) потребуватимуть найбільше у наступні тижні й місяці, а це артилерія, боєприпаси, повітряна оборона, бронетехніка", - додав Кірбі у відповідь на запитання ведучого MSNBC щодо винищувачів.

При цьому Reuters повідомляє з посиланням на власне джерело в американському уряді, що Пентагон може здійснити доставлення Abrams вже цієї осені. Новий план прискорює постачання приблизно на рік, розповів працівник Конгресу, поінформований з цього питання.

У лютому в Пентагоні заявляли, що відправлення американських танків M1 Abrams в Україну - це "не питання тижнів", йдеться про "опції менш двох років, менш ніж півтора року".

Як сказав в інтерв'ю Голосу Америки заступник міністра оборони США Колін Кол, "навчання на американських танках ще не почалося, але навчання на танках Leopard стартувало".

"Насправді саме танки Leopard – це те, що можна буде доправити у більш доцільні терміни, - пояснив Кол. - Тож німці та інші європейські союзники працюють над цією підготовкою. Тим часом США тренують українські підрозділи з використання бойових машин Bradley і Stryker".

Напередодні Голос Америки повідомляв, що Норвегія доправила в Україну вісім танків німецького виробництва Leopard 2. На початку березня Польща, яка проводить для українців навчання на німецьких танках, повідомила, що надішле Україні ще 10 Leopard 2.

Минулого тижня речник Командування спеціальної підготовки збройних сил Бундесверу заявив, що українські військові майже завершили навчання на Leopard 2 у Німеччині, й скоро ці танки вже будуть в Україні.

У статті використано матеріали Reuters.

Сподіваюся, він побачив, що його армія зробила з цим містом - Кірбі про Путіна в Маріуполі

Фрагмент із відео, поширеного російським телебаченням, в неділю, 19 березня 2023 року. Президент Росії Володимир Путін зустрічається з мешканцями окупованого Маріуполя. (Pool Photo via AP)

Президент Росії Володимир Путін для свого візиту обрав тимчасово окуповане українське місто Маріуполь, яке розташоване далеко від зони бойових дій. На це під час брифінгу в Білому домі вказав координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

Він висловив сподівання, що Путін побачив шкоду і руйнування, яких завдали Маріуполю російські війська. "Я бачив прес-реліз, у якому він сказав, що подивиться на те, як іде відбудова Маріуполя. А як щодо того факту, що Маріуполь не треба було б відбудовувати, бо не треба було його бомбардувати… вибачте, я ледь не вжив слово, яке не маю вживати. Я сподіваюся, що він побачив, що його солдати, його армія, його війна зробили із цим містом", - зазначив Кірбі і додав, що президент Росії "має знати, наскільки погані його справи в Україні".

Водночас, у коментарі Українській службі Голосу Америки президент "Маріупольського телебачення" Микола Осиченко, який виїхав із міста 15 березня 2022 року, напередодні авіаудару по драмтеатру, розповів, що насправді центр Маріуполя зараз повністю зруйнований, а будівництво в місті ведеться лише в районах можливого наступу української армії.

"Якщо подивитися навколо драмтеатру, це центр міста, та частина розбита вся, там ніхто нічого не ремонтує взагалі. Всі ремонти ведуться в тих будинках, де більш-менш вціліло хоча б щось, а також у новобудовах, які зводять на околицях міста дуже швидко, і там дуже великі питання щодо технологій. Ті будинки стоять саме на тих напрямках, з яких, найвірогідніше, будуть наступати ЗСУ. Тобто ці будинки - це живий щит", - сказав Осиченко.

За його словами, у місті живе близько 120-130 тисяч маріупольців, також окупаційна влада привезла туди близько 30-35 тисяч гастарбайтерів, які приїхали зі своїми сім'ями, а в місцевих санаторіях та базах відпочинку проживають російські військові. "Люди звикли, що вони там уже люди другого сорту, окупанти ставляться до наших людей жахливо, гастарбайтери ставляться до наших людей жахливо, в місті повне беззаконня, місцевий бізнес переважно "відтисли" собі кадирівці", - розповів Осиченко.

Приїзд Путіна до Маріуполя після ордеру на його арешт Міжнародного кримінального суду є "символічною демонстрацією бравади", написали світові видання. При цьому, на сайті Кремля опублікували перемонтоване відео, де він спілкується із місцевими жителями, з ролика вирізали фрагмент із криком жінки: "Це все неправда! Це все напоказ!"

Кірбі: Путін мусить знати, наскільки погані його справи в Україні. Відео

Кірбі: Путін мусить знати, наскільки погані його справи в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:45 0:00

«Я сподіваюся, він [Путін] побачив шкоду і руйнування, яких завдали цьому місту [Маріуполю] його війська. Що його солдати, його армія, його війна зробили із цим містом. Він знає наскільки погані його справи в Україні», - заявив координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Вчителі, фермери, айтішніки. Добровольці-штурмовики на захисті Донбасу. Відео

Вчителі, фермери, айтішніки. Добровольці-штурмовики на захисті Донбасу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:08 0:00

У мирному житті вчителі, фермери, айтішніки - а зараз солдати-штурмовики. Через повномасштабний наступ Pосії вони були змушені покинути родини та улюблені професії та взяти до рук зброю. Їхнє життя тепер - це обстріли, окопи та смертельна небезпека.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG