Спеціальні потреби

Прем’єр критикує президента за передвиборчу агітацію


“Я прошу вас на виборах підтримати мою команду – Блок “Наша Україна – Народна самооборона”. З такими словами Віктор Ющенко звернувся до тисяч учасників народного віче, яке відбулося в суботу у центрі Львова. Закликавши голосувати за виборчий блок НУ-НС, глава держави додав, що на його думку, має право на таке прохання як президент і як громадянин:

“Саме вони є тією силою, що здатна допомогти мені здійснити наші плани”.

При цьому він запевнив учасників віче, що часи розбрату в демократичних силах минули і в його команді не буде повторення помилок минулого. Президент України висловив також віру в спільну перемогу НУ-НС та БЮТ, а також у те, що після виборів вони створять демократичний уряд.

Відверто агітаційна промова глави держави обурила його головного опонента. У неділю під час поїздки до Керчі Віктор Янукович звинуватив Віктора Ющенка у порушенні основного закону:

“За Конституцією президент не має права агітувати за ту чи іншу політичну партію. Президент вкотре продемонстрував, що для нього закону не існує”.

Як пожартував Янукович, на розвішаних по всій країні портретах Ющенка з написом “Закон один для всіх” слід було б дописати: “але не для мене”.

Водночас лідер “Нашої України – Народної самооборони” Юрій Луценко не бачить, у чому Ющенко порушив закон. За його словами, глава держави вчинив правильно, коли закликав підтримати на виборах демократичний блок. Перебуваючи в Івано-Франківську в неділю, Луценко заявив:

“Жоден пункт Конституції не забороняє президенту виказувати свою прихильність до тієї чи іншої політичної сили”.

Не вбачає прямих порушень у діях президента і Комітет виборців України. За словами голови КВУ Ігоря Попова, Комітет постійно критикує “Нашу Україну” за використання президента у виборчій кампанії, оскільки це не відповідає європейській практиці. Проте, як стверджує Попов, з формально-юридичної точки зору проблеми нема, бо немає такої статті в Конституції, яка б заборонила главі держави агітувати:

“Це не перший раз, коли Віктора Андрійовича використовують для ведення кампанії. Я читав Конституцію і Закон про вибори – прямого порушення жодної із статей у діях президента немає. Про це ми мали неодноразові дискусії і в штабі, і з помічниками, і наша позиція полягає в тому, що це просто погана практика. Надмірне втручання в кампанію на боці однієї з партій не відповідає європейським стандартам. Проте прямо притягнути до відповідальності, звичайно, ніхто не зможе”.

Водночас, наголошує Попов, закон обмежує в агітації керівників органів центральної виконавчої влади. Під це пряме обмеження підпадає прем’єр-міністр. А відтак саме Віктор Янукович порушує закон, коли на передвиборчих мітингах агітує за очолювану ним Партію регіонів.

А між тим міністр оборони Анатолій Гриценко звинуватив сьогодні прем’єр-міністра у порушенні виборчого закону, а саме нецільовому використанні вертольотів Міністерства з надзвичайних ситуацій для передвиборчої агітації.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG