Спеціальні потреби

Актуально

Проект бюджету-2008 пропонує збільшити пільги депутатам

Презентований вчора в парламенті проект бюджету уряду Януковича сьогодні критикували як опозиціонери, так і представники Секретаріату Президента. Колишній замміністра економіки Олекснадр Шлапак каже, що в документі уряду не враховано понад 15 мільярдів гривень.

Скасувати депутатські та чиновницькі пільги – це гасло сьогодні надпопулярне в Україні, його експлуатують практично всі лідери парламентських перегонів. Водночас, в проекті бюджету, визнають урядовці, пільги залишені всім – і парламенту, і уряду, і президенту. Опозиціонери, які хоч не були на презентації бюджету, але вже його вивчили, констатують, що всі пільги зростають.

Зокрема, за даними заступника лідера БЮТ Миколи Томенка, на третину зростає організаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Кабінету Міністрів України, обслуговування його діяльності збільшується на 18,2%, що передбачає, зокрема, придбання житла для працівників Секретаріату КМУ та здійснення капітального ремонту будинку уряду. У держбюджеті на наступний рік передбачено також суттєве збільшення коштів (на 50%) на стаціонарне медичне обслуговування народних депутатів та керівного складу органів державної влади. Микола Томенко зазначив:

“Незважаючи на численні передвиборчі обіцянки стосовно позбавлення пільг народних депутатів на придбання житла за рахунок бюджетних коштів, депутати коаліції не лише досі не повертають державі отриманих квартир та грошових компенсацій на поліпшення житлових умов, але виділяють з Держбюджету на 2008-ий рік ще 44 мільйони 26 тисяч гривень”.

Критикують проект бюджету і в Секретаріаті Президента. Там кажуть – незахищеними уряд пропонує зробити найважливіші соціальні статті, які в наступному році будуть залежати від надходжень від приватизації, що є дуже ненадійним джерелом. Заступник глави Секретаріату Олекснадр Шлапак каже:

“Доходи від приватизації прив’язані до конкретних видатків, а саме: соціально-економічний розвиток регіонів, позачергове забезпечення сільських населених пунктів, централізоване водопостачання. Тобто, якщо приватизація не відбудеться, то ці програми профінансовані не будуть”.

Також колишній заступник міністра економіки каже, що плановані прибутки занижені не багато не мало на 15 мільярдів. Втім, уряд ще не встиг відреагувати на ці звинувачення. Сам прем’єр зараз у відпустці, він зустрічається з виборцями, по шість разів на день.

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG