Спеціальні потреби

Світова спільнота підтримує рух у Бірмі


Насильницькі заходи військової влади в Бірмі проти демонстрантів за демократію викликають міжнародний осуд і протести. Деякі уряди закликають до стриманості, а Сполучені Штати наклали санкції проти чотирнадцятьох офіційних представників Бірми.

У Таїланді, Австралії та інших країнах відбулися демонстрації на знак підтримки бірманського руху за демократію і на знак протесту проти придушення його військовою владою Бірми.

У Білому Домі представниця Президента Буша Дана Періно прочитала його заяву, в якій він закликає міжнародну громадськість підтримати бірманський народ:

“Я закликаю всі країни, які мають вплив на режим, приєднатися до нас у підтримці прагнень бірманського народу і сказати бірманській хунті припинити використання сили проти власного населення, яке мирно виступає за зміни”.

Чільні французькі і британські офіційні представники також закликали країни південно-східної Азії використати свій вплив на бірманський режим, щоб він припинив придушення руху за демократію.

У Пекіні представник міністерства закордонних справ Китаю також закликав до стриманості, але з боку всіх сторін. У Стразбурзі Європейський парламент проголосував за надання фінансової допомоги рухові за демократію в Бірмі.

З свого боку державне телебачення Бірми обвинуватило іноземні засоби масової інформації в підбурюванні до неспокою. Таку реакцію бірманської влади на повідомлення іноземних ЗМІ і на міжнародний осуд можна було передбачити, каже професор Джорджтаунського університету Вана Фелбаб-Браун:

“Що гостріше міжнародна громадськість висловлює своє обурення, то більше це підтверджує побоювання хунти і мотивує її до насильства”.

Прихильники демократії в Бірмі збираються в різних країнах світу, щоб продемонструвати свою підтримку народу тієї країни.

XS
SM
MD
LG