Спеціальні потреби

Актуально

Кіф Сміт: Eнергетичну незалежність визначить cклад коаліції

Протягом останнього тижня тема України в американських ЗМІ та заявах політиків лунала не лише у зв`язку з виборами, але також в контексті Росії. Газета “Вашингтон Пост” присвятила статтю ситуації, яка виникла у зв’язку з вимогами “Газпрому” до України повернути борги.

Американські експерти серед яких Кіф Сміт бачать у цьому цілеспрямовану політику Росії:

“Якщо ви подивитися, як Росія оперує в колишньому Радянському Союзі, а зараз все більше і в Західній Європі, постачання енергії перетворилося на дуже могутній інструмент зовнішньої політики”.

Ситуація погіршується ще тим, що Україна, за словами “ ”, є серед країн з найменш ефективним використанням енергії у світі. І причина цьому – не лише брак енергозберігаючих технологій:

“Енергетична ефективність, яка є позитивною для України, не приноситиме прибутків певним політичним групам. Існують різні групи в Україні, які зацікавлені в дуже міцних зв’язках з росіянами через свої приватні фінансові інтереси”.

Кіф Сміт каже, що іншою метою Росії є тримати західні енергетичні компанії якомога далі від ринків країн-сусідів:

“Вони досягли успіху, або взагалі не даючи західним компаніям можливість приходити на український ринок, або обмежуючи їхню діяльність в Україні до такого ступеню, що, як це відбувається зараз, західні енергетичні компанії працюють в Україні собі у збиток”.

Втім, на думку західного експерта, досягнення Україною енергетичної незалежності є досяжною метою:

“Якщо складеться коаліція, де будуть люди, які більш зацікавлені в досягненні енергетичної незалежності від Росії, я думаю, що Україна має чудові можливості збільшити власний видобуток.

Україна – одна з найбільш енергетично багатих країн світу. І це не лише вугілля, а також нафта та газ, що не використовується через політичні причини”.

У редакційній статті газета “Вашингтон Пост”, порівнюючи ситуацію в Росії та в Україні, зазначає, що в багатьох аспектах Україна переважає свого північного сусіда. Її економіка, пише газета, зростає майже так само швидко як і російська, але без допінгу у вигляді прибутків від продажу великої кількості газу та нафти. І хоча Україна матиме більше складнощів ніж Росія з призначенням нового прем’єр-міністра, у світі, який залишає автократів позаду, Україна має більше шансів на процвітання.

Всі новини дня

До Сан-Дієго на протезування прибули мати з донькою, які постраждали під час обстрілу вокзалу у Краматорську. Відео

Коли 8 квітня росіяни обстріляли переповнений людьми залізничний вокзал Краматорська, загинуло 59 людей, 114 отримали поранення. Зараз до Сан-Дієго прибули мати з донькою, які постраждали від вибухів.

«Я впевнений, що Україна отримає американські літаки» - Тарас Чмут, фонд "Повернись живим" – інтерв’ю. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Російська війна в Україні змусила Сполучені Штати відправити додаткові американські війська у Європу для захисту східного флангу НАТО. Втім загроза з боку Росії та Китаю змушує Вашингтон бути обачними не лише на сході від американського континенту, але й з крайньої півночі.

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона - ексклюзивний коментар. Відео

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона, де зустрілися з американськими конгресменами та сенаторами.

Підсумки саміту G7 для України. Відео

Підсумки саміту G7 для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

“Огидним варварством" назвав Джо Байден недільні обстріли житлових будівель у Києві. Про це він сказав на полях саміту «Групи семи», який в ці дні триває у Німеччині.

Більше

XS
SM
MD
LG