Актуально
Богатирьовій заборонили приймати пропозицію президента
Не брати дарів із рук президента. Такого рішення дійшла Партія регіонів, рекомендувавши Раїсі Богатирьовій відмовитись від посади секретаря Ради з нацбезпеки та оборони. Про ухвалу, винесену на засіданні політради, журналістів повідомив депутат-регіонал Василь Хара. Як він додав, пані Богатирьовій дали час до завтра, щоб визначитися з власною позицією. “Тепер все залежить від її особистого рішення,” – сказав Хара.
Яким воно буде – наразі не відомо. Із засідання політради Партії регіонів пані Богатирьова пішла, відмовившись від будь-яких коментарів.
А тим часом серед політикуму триває бурхливе обговорення несподіваного кроку президента. Вчорашнє призначення Богатирьової секретарем РНБО здивувало багатьох як опозиціонерів, так і коаліціянтів.
Різко негативно сприйняв це призначення лідер регіоналів Віктор Янукович. Як він заявив, Партія регіонів прийняла рішення про перехід в опозицію, а це не передбачає участі в керівництві державою. Сьогодні ж, коментуючи рішення політради, Янукович сказав, що призначення Богатирьової було несподіванкою для партії і для неї самої. Як він підкреслив, у разі згоди Богатирьової обійняти посаду “її діяльність як політика припиняється”. Позицію лідера поділяє дехто з партійців, вимагаючи виключити Богатирьову з лав партії у разі, якщо вона не відмовиться від запропонованої посади.
Рішення президента шокувало також багатьох у помаранчевому таборі. Депутат від НУ-НС Борис Тарасюк поставив цей крок особисто в провину главі держави. Бютівець Володимир Полохало зізнався, що якби таке сталося першого квітня, він сприйняв би це за жарт. А нунсівець Тарас Стецьків в інтерв’ю газеті “Комерсант-Україна” наголосив:
“Ніколи в цивілізованому світі таку ключову посаду – секретаря РНБО – не віддали б політичному супротивнику. Хотілося б щодо цього почути офіційний коментар Банкової”.
А між тим Президент Віктор Ющенко наразі не коментував свого рішення. Глава держави відбув з одноденним робочим візитом до Грузії.
Призначення Богатирьової прокоментувала Юлія Тимошенко. Прем’єр-міністр нагадала, що вибір кандидатури секретаря РНБО належить виключно до компетенції президента, і заявила, що готова співпрацювати з усіма керівниками, яких призначає глава держави.
Всі новини дня
- Голос Америки
Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.
Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.
- Голос Америки
Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео
Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.
- Голос Америки
США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).
Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.
“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.
За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.
Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:
- 18 пускових установок M142 HIMARS;
- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;
- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);
- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);
Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.
За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.
Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.
Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я
Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.
Форум