Спеціальні потреби

Посол України у США висловлює надiї на 2008-ийПосол України у США Олег Шамшур переконаний, що хоча минулий 2007 рік у взаєминах між США та Україною і був дещо хаотичним у зв’язку з політичними перипетіями в Україні, він таки заклав добру основу для подальшої співпраці:

«Я думаю, що дуже важливо, що вдалось підтримати відповідний тонус двосторонніх відносин, вiдбувалася дуже ретельна кропітка робота з цілого ряду напрямків спiвробiтництва, якi становлять для нас спільний інтерес. Єдине, де я бачив певне вiдставання, -- це в інтенсивності та регулярності контактiв на високому рiвнi, i я думаю, що зараз є якраз пiдстави для того, щоби цю ситуацію виправити. I також, хоча були позитивнi зсуви i в розвитку торговельно-економiчних контактiв, в той же час все ще вiдчувалося вiдставання реальних процесiв від потенцiалу. Але, на загал, я думаю, що рік був достатньо успiшним, вiдбулися i певні обмiни-контакти i в принципi баланс на загал є позитивним».

Олег Шамшур висловив сподівання, що створення нового уряду в Українi пожвавить і стабілізує взаємини між країнами:

«Я думаю, що створенням саме цього уряду, який складається з партiй демократичної орієнтації, у нас є усi пiдстави вважати, що буде надано новий імпульс розвитку двосторонніх відносин, зокрема я маю на увазi інтенсифікацію обмiнiв на вищому i найвищому рівнях, зокрема вiзитiв керівників наших держав, високопосадовців, більш інтенсивної i ефективної роботи вiдповiдних консультаційних механiзмiв, i я думаю, що також складаються дуже сприятливі передумови для посилення економічної складової наших відносин – я маю на увазi перш за все, i подальший розвиток торговельних відносин, i посилення iнвестиційної присутності Сполучених Штатiв в Україні».

За словами посла України у США, 2008 рік може стати переломним у розвитку торговельно-економічних взаємин між Україною та США:

«Я також відчуваю велику зацікавленість американського бізнесу i, безумовно, новий уряд може – і я думаю, що саме так буде – вживе вiдповiдних крокiв для покращення інвестиційного клiмату i буде відповідний результат.... Я сподіваюсь, що наступного року ми вийдемо на затвердження так завної дорожньої карти або перелiку прiоритетiв двостороннього спiвробiтництва, i дуже важливо, що серед цих прiоритетiв є спiвробiтництво в розвитку таких передових напрямків як дослiдження космічного простору, як розвиток передових технологій, тобто те, що позицiонує Україну як сучасну державу, яка орієнтована саме на розвиток конкурентоспроможної економіки i на розвиток демократичних засад в житті суспільства».

За словами Олега Шамшура, світу не вистачає знань про Україну, і Посольство України у США планує закрити цю прогалину:

«Головне, що є розуміння України, її місця у світі, а що стосується інформаційної присутностi, то це одне з наших головних завдань, i я сподiваюся, що ми наступного року вiдкриємо культурно-iнформацiйний центр не стiльки для поширення iнформацiї про історію i традиції, стiльки про сучасну Україну і її перспективи», -- зазначив посол України у США Олег Шамшур.

XS
SM
MD
LG