Спеціальні потреби

Актуально

Посол України у США висловлює надiї на 2008-ий


Посол України у США Олег Шамшур переконаний, що хоча минулий 2007 рік у взаєминах між США та Україною і був дещо хаотичним у зв’язку з політичними перипетіями в Україні, він таки заклав добру основу для подальшої співпраці:

«Я думаю, що дуже важливо, що вдалось підтримати відповідний тонус двосторонніх відносин, вiдбувалася дуже ретельна кропітка робота з цілого ряду напрямків спiвробiтництва, якi становлять для нас спільний інтерес. Єдине, де я бачив певне вiдставання, -- це в інтенсивності та регулярності контактiв на високому рiвнi, i я думаю, що зараз є якраз пiдстави для того, щоби цю ситуацію виправити. I також, хоча були позитивнi зсуви i в розвитку торговельно-економiчних контактiв, в той же час все ще вiдчувалося вiдставання реальних процесiв від потенцiалу. Але, на загал, я думаю, що рік був достатньо успiшним, вiдбулися i певні обмiни-контакти i в принципi баланс на загал є позитивним».

Олег Шамшур висловив сподівання, що створення нового уряду в Українi пожвавить і стабілізує взаємини між країнами:

«Я думаю, що створенням саме цього уряду, який складається з партiй демократичної орієнтації, у нас є усi пiдстави вважати, що буде надано новий імпульс розвитку двосторонніх відносин, зокрема я маю на увазi інтенсифікацію обмiнiв на вищому i найвищому рівнях, зокрема вiзитiв керівників наших держав, високопосадовців, більш інтенсивної i ефективної роботи вiдповiдних консультаційних механiзмiв, i я думаю, що також складаються дуже сприятливі передумови для посилення економічної складової наших відносин – я маю на увазi перш за все, i подальший розвиток торговельних відносин, i посилення iнвестиційної присутності Сполучених Штатiв в Україні».

За словами посла України у США, 2008 рік може стати переломним у розвитку торговельно-економічних взаємин між Україною та США:

«Я також відчуваю велику зацікавленість американського бізнесу i, безумовно, новий уряд може – і я думаю, що саме так буде – вживе вiдповiдних крокiв для покращення інвестиційного клiмату i буде відповідний результат.... Я сподіваюсь, що наступного року ми вийдемо на затвердження так завної дорожньої карти або перелiку прiоритетiв двостороннього спiвробiтництва, i дуже важливо, що серед цих прiоритетiв є спiвробiтництво в розвитку таких передових напрямків як дослiдження космічного простору, як розвиток передових технологій, тобто те, що позицiонує Україну як сучасну державу, яка орієнтована саме на розвиток конкурентоспроможної економіки i на розвиток демократичних засад в житті суспільства».

За словами Олега Шамшура, світу не вистачає знань про Україну, і Посольство України у США планує закрити цю прогалину:

«Головне, що є розуміння України, її місця у світі, а що стосується інформаційної присутностi, то це одне з наших головних завдань, i я сподiваюся, що ми наступного року вiдкриємо культурно-iнформацiйний центр не стiльки для поширення iнформацiї про історію i традиції, стiльки про сучасну Україну і її перспективи», -- зазначив посол України у США Олег Шамшур.

Всі новини дня

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", – представник ГУР МО України. Відео

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", – представник ГУР МО України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

"Окупанти готуються до провокацій. Тобто вони збираються організувати ядерне зараження. Вони збираються використати атомну електростанцію для зараження свого особового складу, щоб потім звинуватити в цьому Україну", – про це Голосу Америки повідомив Андрій Черняк, представник ГУР МО.

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", - Міноборони України. Радбез ООН знову розглядає ситуацію на станції

У вівторок за 22.00 за Києвом ситуацію, як склалася довкола захопленою російськими військами ЗАЕС, знову розгляне Рада Безпеки ООН

Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО) стверджує, що безпекова ситуація на Запорізькій атомній електростанції продовжує залишитися загрозливою не лише для України, а й для цілого світу.

"За нашою інформацією, окупанти готуються до провокацій", - про це Голосу Америки повідомив Андрій Черняк, представник ГУР МО. За його словами, російські військові збираються організувати радіаційне зараження. Зокрема вони збираються використати атомну електростанцію для зараження свого особового складу, щоб потім звинуватити в цьому Україну.

"Для нас це не дивно. Ми знаємо їхні терористичні методи, як вони порушують норми правил ведення війни. Тому Україна до цього готова і ми зараз збираємо цю інформацію, аналізуємо її, і хочемо донести до всього світу", - пояснив він.

Про загрозу таких провокацій ГУР почав повідомляти наприкінці минулого тижня. За словами Черняка, розвідка бачила, що на ЗАЕС заїжджають вантажівки, і як "окупанти розвантажують певне майно".

"Також ми мали радіоперехоплення, де люди говорили безпосередньо про безпілотні літальні апарати, які могли на собі нести або хімічну зброю, або якісь ядерні матеріали, які могли спричинити зараження особового складу країни-агресора", - додав представник ГУР МО. І наразі, за оцінкою ГУР МО, загроза провокацій з використанням ЗАЕС абсолютно не зникла.

Ми мали радіоперехоплення, де люди говорили безпосередньо про безпілотні літальні апарати, які могли на собі нести або хімічну зброю, або якісь ядерні матеріали, які могли спричинити зараження особового складу країни-агресора
Андрій Черняк, представник ГУР МО

Черняк також додав, що дії, які вчиняє зараз Росія на Запорізькій атомній електростанції, є загрозою і мирному населенні України, "і взагалі це ядерний шантаж Європи і ядерний шантаж світу".

"Тому ми попереджаємо світову громадськість про те, що ядерна загроза теж поки що не зникла", - каже він.

У вівторок за 22.00 за Києвом ситуацію, як склалася довкола захопленою російськими військами ЗАЕС, розгляне на своєму засіданні Рада Безпеки ООН. Головним доповідачем буде генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Очікується, що він надасть оновлену інформацію щодо ситуації на ЗАЕС.

Ймовірно, він вже традиційно зверне увагу на те, що триваючі військові дії впливають на засади ядерної безпеки, до яких належать фізична цілісність і надійне зовнішнє джерело живлення. До цього МАГАТЕ неодноразово зазначало, що ситуація на ЗАЕС залишається небезпечною, особливо з огляду на посилену військову присутність у регіоні. Після свого візиту на ЗАЕС наприкінці березня Гроссі заявив, що "військова активність зростає в усьому цьому регіоні", який "переживає, можливо, більш небезпечну фазу з точки зору триваючого конфлікту".

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у кінці березня особисто відвідав ЗАЕС
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у кінці березня особисто відвідав ЗАЕС

Також очікується, що у своєму виступі Гроссі згадає і про складну кадрову ситуацію на ЗАЕС і важкі умови праці для персоналу, що залишився, та їхніх сімей. У квітні МАГАТЕ визнавало, що більше третини персоналу, який обслуговував станцію до початку повномасштабного вторгнення, залишив небезпечний район. На місці залишається лише чверть обслуговуючого персоналу, що вже призвело до скорочення обсягів обслуговування ЗАЕС. Очікується, що під час виступу Гроссі також представить свою останню пропозицію щодо забезпечення безпеки найбільшої атомної електростанції в Європі.

Це вже буде четвертий брифінг Радбезу на цю тему. Попередні три скликалися за запитом Росії. Цього разу зустріч ініціювали Еквадор та Франція.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – президент США Джо Байден про посилення атак Росії на Київ. Відео

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

США, ЄС непокоїть закон Польщі щодо розслідування російського впливу

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік

США та ЄС висловили занепокоєння через прийнятий у Польщі новий закон, який передбачає створення установи, що розслідувала б російський вплив. Закон може створити умови для переслідування опозиції та втручання у вибори, заявили політики в Польщі, а також США та ЄС.

"Ми поділяємо занепокоєння багатьох оглядачів тим, що цей закон щодо створення комісії із розслідування російського впливу можуть використати, щоб блокувати опозиційних кандидатів без відповідного процесу", - заявив речник Держдепу США Метью Міллер.

В ЄС також висловили занепокоєння, що новий закон обмежить доступ громадян до державної служби, а також може бути використаний проти незалежних суддів в Польщі. Європейська комісія "за необхідності без вагань вживатиме заходів", заявив єврокомісар Дідьє Рейндерс.

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік. Серед повноважень Комісії буде і обмеження для таких осіб можливості працювати на державній службі.

В статті використано матеріали AFP, AP.

Питання ATACMS для України "все ще на розгляді" – Байден

Архівне фото: президент США Джо Байден

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – заявив він.

На питання, чи вже час для США надати Україні ракети ATACMS, Байден відповів, що "це все ще на розгляді".

Сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Ґрем відвідав Київ 26 травня. Спілкуючись із журналістами, він висловився за надання Україні ракет ATACMS і касетних боєприпасів.

Адміністрація президента США Джо Байдена не планує надавати далекобійні ракети ATACMS Україні, повідомило 10 травня видання Politico із посиланням на джерела.

Більше

XS
SM
MD
LG