Спеціальні потреби

Актуально

Для України вiдкрилися дверi до СОТ

Україна подолала останню перешкоду на шляху до Світової організації торгівлі і розпочинає переговори про вступ. Питання обговорять під час майбутнього візиту прем`єр-мiнiстра Юлiї Тимошенко в Брюссель.

Остання перешкода на шляху України до СОТ подолана. 16 січня в Лондоні була досягнута домовленість щодо експортних мит – заключна вимога, яку Європейський Союз висував до України. Сторони, які на лондонській зустрічі представляв Комісар ЄС з питань торгівлі Пітер Мендельсон і віце-прем`єр з питань європейської та міжнародної інтеграції Григорій Немиря, зійшлися на компромісі: експортні збори для українських виробників не скасовують, як того вимагав Євросоюз, але й не запроваджують нових, -- це пообіцяла Україна. Тепер об`єднана Європа готова розпочати з Україною переговори про вступ до СОТ та про створення зони вільної торгівлі. Таке повідомив у четвер речник Єврокомісії Пітер Пауел:

«Вчора ввечері в Лондоні ЄС і Україна досягли домовленості з вирішального питання, яке відкриває перед Україною двері до членства у Свiтовiй органiзацiї торгiвлi. Домовленість дає змогу приступити до остаточного затвердження членами СОТ термінів вступу України. Після ратифікації угоди про вступ Україна стане членом СОТ. І зараз Європейський Союз розпочинає переговори про створення з Україною зони вільної торгівлі. Ми маємо мандат на початок цих переговорів 27 січня 2008 року».

А між тим питання СОТ і зони вільної торгівлі має намір обговорити, під час свого візиту до Брюсселя, очільниця українського уряду. Юлія Тимошенко, яка планує відвідати європейську столицю 28-29 січня, зустрінеться з Комісаром ЄС з питань торгівлі Пітером Мендельсоном. Про це повідомив, перебуваючи на переговорах в Лондоні, віце-прем`єр-міністр Григорій Немиря.

Нагадаємо: наприкінці минулого року президент Віктор Ющенко заявив, що Україна приєднається до СОТ до березня 2008-го. Вступивши до організації, Україна стане її 152-м членом. І як твердять експерти, надалі все залежатиме від того, чи зможе Україна скористатися можливостями, які пропонує Світова організація торгiвлi. На думку експерт економічних програм Центру Разумкова Костянтина Кузнецова, вступ до СОТ буде для України i поштовхом, i викликом:

«Механізми, які пропонує СОТ, безумовно, дають поштовх для економічного розвитку і створюються відповідні умови для цього. А яким чином, наскільки ефективно ці умови будуть використані Україною, це вже безпосередньо залежить від українського уряду, від Верховної Ради і бізнес-середовища. Для них це також виклик – працювати в нових умовах, які встановлює СОТ. Однозначної відповіді, що це буде добре – так, це буде добре, якщо будуть використані всі можливості, які дає СОТ».

Як зазначає експерт, для однієї частини українського бізнесу вступ очікуваний і бажаний, для іншої ж є викликом, оскільки означає нову потужну конкуренцію. Що ж до простого споживача, то для нього приєднання до СОТ – однозначне благо, оскільки український внутрішній ринок наповниться якісною європейською продукцією, а за рахунок товарного насичення ціни знизяться чи, принаймні, не зростатимуть.

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG