Спеціальні потреби

Актуально

Експерти про головні аспекти останньої промови Буша

Звернення президента до обох палат Конгресу стало темою обговорення та детального аналізу американськими політиками та експертами. Одна із таких дискусій відбулась в Інституті Брукінґса у столичному Вашингтоні.

Присутні експерти одразу ж дійшли згоди в тому, що у зверненні президента до обох палат Конгресу було дуже мало нового. Дехто вважає це показником послідовності президента та більш тверезого погляду на завдання і можливості Сполучених Штатів. Зокрема експерт цього інституту Сюзан Малоні зазначила:

“Хоча президент говорив про такi загальні концепції як свобода та демократія, він негайно перейшов до викликів, які постають під час їх запровадження. І це – більш тверезий погляд та більш реалістична оцінка того, в чому полягають американські інтереси та американська роль у поширенні демократії”.

На думку інших, той факт, що президент не згадав про чимало проблем, які турбують багатьох американців, – радше ігнорування цих проблем. Віце-президент Інституту Брукінґса Вільям Ґейл зауважив:

“Перед країною стоїть велика кількість проблем – у галузі інфраструктури, енергiї, охорони навколишнього середовища та інших. Зрозумійте, що це – останнє звернення президента, його останній рік на посаді. Це шанс сказати, почнімо долати ці проблеми. А він вирішив нічого не робити. Хтось це називає дотриманням принципів. Я це називаю величезною втратою можливостей”.

На думку Вільяма Ґейла, таким чином Джордж Буш також відкинув можливість закласти засади спадщини свого президентства:

“Наразі вся його спадщина це – закон щодо зменшення податків, дія якого закінчується 2012-го року, та ситуація в Іраку”.

Частина промови, присвячена Іраку на думку Сюзен Малоні, була спробою президента забезпечити послідовність американської політики в регіоні після закінчення його терміну:

“Президент намагався дістати схвалення щодо успіху в Іраку протягом останнього року. Це зрозуміло. Ніхто не буде сперечатися з тим, що, не зважаючи на песимістичні прогнози, збільшення американської військової присутності допомогло призупинити цикл насилля в Іраку. Окрім цього президент минулої ночі також намагався забезпечити продовження свої політики в регіоні”.

Також Малоні запевнила, що поширення демократії, де в якості захоплюючих прикладів успіху Президент Буш згадав Україну та Грузію, залишиться складовою частиною зовнішньої політики Сполучених Штатів і після закінчення його президентського терміну:

“Після 11 вересня питання поширення демократії стало постійним питанням зовнішньої політики США”.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG