Спеціальні потреби

Актуально

Роль суперделегатів у визначенні єдиного кандидата

Попередні вибори в Сполучених Штатах, на яких партії визначаються які саме претенденти врешті змагатимуться між собою за президентське крісло – проводяться за досить складною системою. Голоси виборців, трансформуються у так званих делегатів, які в свою чергу, на з’їзді партії голосуватимуть за того чи іншого претендента.

На останніх виборах в Меріленді, Вірджинії та Окрузі Колумбії демократ Барак Обама отримав впевнену перемогу і обігнав свого однопартійця Гілларі Клінтон за кількістю делегатів. Втім змагання між ними настільки щільне, що існує ймовірність того, що жоден з кандидатів не зможе у підсумку здобути необхідної більшості делегатів і забезпечити собі номінацію партії. У такому випадку остаточне рішення прийматимуть суперделегати.

Барак Обама, виступаючи після впевненої перемоги в столиці США Вашингтоні, заявив, що Гілларі навряд чи вдасться наздогнати його за кількістю делегатів. Втім, існує ймовірність, що жодному з них не вдасться набрати бажаної цифри – 2025 делегатів, що гарантує номінацію від партії. І якщо так станеться, тоді долю висуванця від партії вирішуватимуть голоси суперделегатів – а це близько 800 партійних функціонерів та активістів. Вони голосують на свій розсуд. Такий розвиток подій напружує атмосферу партії до межі.

Поки що більшість суперделегатів, які традиційно схиляються до більш авторитетної в партії людини підтримують Клінтон. Барак Обома тим часом заявляє:

“Я думаю це буде несправедливо, якщо чи я, чи сенатор Клінтон здобудемо більшу кількість делегатів загалом по країні, а потім партійні боси своїм рішенням змінять результат”.

Партійна верхівка демократів запровадила поняття суперделегатів в середині 70-их років, після того, як звичайні делегати двічі поспіль висували єдиним кандидатами в президенти незручних для керівництва партії претендентів.

Вoлтер Мондейл здобув номінацію партії у 1984-му році саме завдяки впливу суперделегатів, які ще перед початком попередніх виборів заявили що підтримають його. Його конкурент Ґері Гарт каже, що суперделегати мали би до останнього не втручатися в процес.

Обама вважає, що суперделегат повинен голосувати за того, за кого проголосував його штат. Але така пропозиція може зашкодити і самому Обамі. Адже один з таких суперделегатів Джон Керрі, який публічно підтримав Обаму – представляє штат, в якому перемогла Клінтон. Керрі закликає 400 суперделегатів, які ще не визначились за кого голосуватимуть – почекати до кінця кампанії:

“Який сенс цим суперделегатам поспішати і казати що Вашингтон краще знає кого обирати?”

Розв’язка попередніх виборів у демократів обіцяє бути не передбачуваною та історичною, втім як і багато іншого, що сталося на цих виборах до цього часу.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG