Спеціальні потреби

У краї Косово загинув український миротворець


У вівторок вночі у госпіталі помер один із українських миротворців, поранених напередодні у Косово. МВС оприлюднило ім’я загиблого, яким виявився заступник командира оперативного командування Спеціального миротворчого підрозділу старший лейтенант Ігор Кіналь. За повідомлпенням міністерства, причиною смерті стали численні пораннення отримані від осколків під час сутички із сербами, які захопили приміщення місцевого суду. Співчуття родичам загиблого висловили президент та керівницвто МВС.

За уточненими даними поранення у сутичках отримав 21 миротворець з України. Вони й надалі перебувають у госпіталі американської військової бази Бон-Стілл, Центральному військовому шпиталі місії ООН у Пріштіні, та за місцем постійної дислокації підрозділу у місті Гниляне. На даний час охорону поліцейської станції та суду здійснюють сили французького підрозділу.

У зв’язку з інцидентом питання про участь українських військових у врегулюванні ситуації в Косово розглянуть на засіданні Ради нацбезпеки і оборони. За словами, речника Секретаріату президента Ірини Ваннікової, питання про відкликання контингенту не розглядається:

“На засіданні РНБО будуть розглядатися пропозиції, щодо участі миротворчого персоналу України в місіях під егідою ООН. Тут варто зазначити, що мова про доцільність перебування наших миротворців не стоїть, мова йде про забезпечення безпеки наших миротворців”.

Вже у середу Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко відбуде до Косова. Він має на місці вивчити ситуацію з перебуванням українських миротворців та посиленням заходів їхньої безпеки.

Українське оборонне відомство повідомляє, що в зоні відповідальності українських військових на південному сході Косова ситуація залишається спокійною і контрольованою.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG