Спеціальні потреби

Актуально

Путін оголосив нові кадрові призначення в уряді

Новий Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін у понеділок провів своє перше засідання на посаді голови уряду. Після протокольної зустрічі з новим Президентом Росії Дмитром Медведєвим він оголосив нові призначення в уряді, які перед тим підписав президент.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін наголосив, що нові призначення та перестановки в уряді мають на меті посилити ефективність державного управління в Росії.

Путін оголосив призначення на 24 пости, вісім з яких нові. Колишній голова уряду Віктор Зубков призначений заступником прем'єр-міністра. Свої позиції залишились займати міністр закордонних справ Сергій Лавров, міністр оборони Анатолій Сердюков та міністр фінансів Олексій Кудрін.

Західні експерти сперечаються з проводу можливих сценаріїв розподілу влади в Росії. Дехто говорить, що як прем'єр-міністр, Путін може затьмарити нового Президента Росії – Дмитра Медведєва. Але на думку професора Стентфорського університету Майкла МакФола, Медведєв, згодом, може перестати бути таким лояльним:

“Я передчуваю, що Медведєв буде лояльним до Путіна в короткій перспективі, але з часом захоче стати самостійною фігурою та реальним президентом. Важко уявити, що Медведєв захоче залишатися в підпорядкуванні у Путіна через два-три роки. Його посилення просто не уникнути, беручи до уваги, що Росія має відмінну від України чи Франції Конституцію, де президент має надзвичайно великі повноваження. Я буду дуже здивований, якщо Медведєв не захоче цими повноваженнями скористатися. З часом відбудеться або поступовий перехід влади до Медведєва, або між Путіним та Медведєвим виникне конфлікт”.

Країни-сусіди Росії сподіваються на покращення відносин з Москвою у звязку з перестановками влади у Кремлі. Про це зокрема, перебуваючи у Вашингтоні сказала голова Грузинського парламенту Ніно Бурджанадзе:

“Звичайно, я хочу сподіватися, що новий президент покращить відносини з Грузією. Я хочу сподіватися, що він буде демократом та намагатиметься створювати демократичне та передбачуване суспільство в Росії. Я надіюсь, що російський президент має робити все, що в його силах, аби інші ставилися до його країни з більшою повагою.

Багато країн побоюються Росію, інші бачать в ній загрозу. Я не думаю, що це – найкращий шлях. Я думаю, що буде набагато краще, якщо інші країни поважатимуть таку велику країну як Росія. Наш президент зустрінеться з російським президентом 7-го червня. Я дуже сподіваюся, що ця зустріч стане початком покращення відносин з Росією. Давайте спробуємо бути оптимістами”.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG