Спеціальні потреби

Путін оголосив нові кадрові призначення в уряді


Новий Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін у понеділок провів своє перше засідання на посаді голови уряду. Після протокольної зустрічі з новим Президентом Росії Дмитром Медведєвим він оголосив нові призначення в уряді, які перед тим підписав президент.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін наголосив, що нові призначення та перестановки в уряді мають на меті посилити ефективність державного управління в Росії.

Путін оголосив призначення на 24 пости, вісім з яких нові. Колишній голова уряду Віктор Зубков призначений заступником прем'єр-міністра. Свої позиції залишились займати міністр закордонних справ Сергій Лавров, міністр оборони Анатолій Сердюков та міністр фінансів Олексій Кудрін.

Західні експерти сперечаються з проводу можливих сценаріїв розподілу влади в Росії. Дехто говорить, що як прем'єр-міністр, Путін може затьмарити нового Президента Росії – Дмитра Медведєва. Але на думку професора Стентфорського університету Майкла МакФола, Медведєв, згодом, може перестати бути таким лояльним:

“Я передчуваю, що Медведєв буде лояльним до Путіна в короткій перспективі, але з часом захоче стати самостійною фігурою та реальним президентом. Важко уявити, що Медведєв захоче залишатися в підпорядкуванні у Путіна через два-три роки. Його посилення просто не уникнути, беручи до уваги, що Росія має відмінну від України чи Франції Конституцію, де президент має надзвичайно великі повноваження. Я буду дуже здивований, якщо Медведєв не захоче цими повноваженнями скористатися. З часом відбудеться або поступовий перехід влади до Медведєва, або між Путіним та Медведєвим виникне конфлікт”.

Країни-сусіди Росії сподіваються на покращення відносин з Москвою у звязку з перестановками влади у Кремлі. Про це зокрема, перебуваючи у Вашингтоні сказала голова Грузинського парламенту Ніно Бурджанадзе:

“Звичайно, я хочу сподіватися, що новий президент покращить відносини з Грузією. Я хочу сподіватися, що він буде демократом та намагатиметься створювати демократичне та передбачуване суспільство в Росії. Я надіюсь, що російський президент має робити все, що в його силах, аби інші ставилися до його країни з більшою повагою.

Багато країн побоюються Росію, інші бачать в ній загрозу. Я не думаю, що це – найкращий шлях. Я думаю, що буде набагато краще, якщо інші країни поважатимуть таку велику країну як Росія. Наш президент зустрінеться з російським президентом 7-го червня. Я дуже сподіваюся, що ця зустріч стане початком покращення відносин з Росією. Давайте спробуємо бути оптимістами”.

XS
SM
MD
LG