Спеціальні потреби

Актуально

Путін оголосив нові кадрові призначення в уряді

Новий Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін у понеділок провів своє перше засідання на посаді голови уряду. Після протокольної зустрічі з новим Президентом Росії Дмитром Медведєвим він оголосив нові призначення в уряді, які перед тим підписав президент.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін наголосив, що нові призначення та перестановки в уряді мають на меті посилити ефективність державного управління в Росії.

Путін оголосив призначення на 24 пости, вісім з яких нові. Колишній голова уряду Віктор Зубков призначений заступником прем'єр-міністра. Свої позиції залишились займати міністр закордонних справ Сергій Лавров, міністр оборони Анатолій Сердюков та міністр фінансів Олексій Кудрін.

Західні експерти сперечаються з проводу можливих сценаріїв розподілу влади в Росії. Дехто говорить, що як прем'єр-міністр, Путін може затьмарити нового Президента Росії – Дмитра Медведєва. Але на думку професора Стентфорського університету Майкла МакФола, Медведєв, згодом, може перестати бути таким лояльним:

“Я передчуваю, що Медведєв буде лояльним до Путіна в короткій перспективі, але з часом захоче стати самостійною фігурою та реальним президентом. Важко уявити, що Медведєв захоче залишатися в підпорядкуванні у Путіна через два-три роки. Його посилення просто не уникнути, беручи до уваги, що Росія має відмінну від України чи Франції Конституцію, де президент має надзвичайно великі повноваження. Я буду дуже здивований, якщо Медведєв не захоче цими повноваженнями скористатися. З часом відбудеться або поступовий перехід влади до Медведєва, або між Путіним та Медведєвим виникне конфлікт”.

Країни-сусіди Росії сподіваються на покращення відносин з Москвою у звязку з перестановками влади у Кремлі. Про це зокрема, перебуваючи у Вашингтоні сказала голова Грузинського парламенту Ніно Бурджанадзе:

“Звичайно, я хочу сподіватися, що новий президент покращить відносини з Грузією. Я хочу сподіватися, що він буде демократом та намагатиметься створювати демократичне та передбачуване суспільство в Росії. Я надіюсь, що російський президент має робити все, що в його силах, аби інші ставилися до його країни з більшою повагою.

Багато країн побоюються Росію, інші бачать в ній загрозу. Я не думаю, що це – найкращий шлях. Я думаю, що буде набагато краще, якщо інші країни поважатимуть таку велику країну як Росія. Наш президент зустрінеться з російським президентом 7-го червня. Я дуже сподіваюся, що ця зустріч стане початком покращення відносин з Росією. Давайте спробуємо бути оптимістами”.

Всі новини дня

​​​​​​​Московський патріарх «працював на КДБ» ще в 1970-х, кажуть у Швейцарії

У швейцарській пресі опубліковані матеріали поліції Швейцарії, які вказують на співпрацю теперішнього патріарха Російської православної церкви Кірілла з КДБ (Комітет державної безпеки СРСР), коли він з 1971 до 1974 року був представником Московського патріархату в організації Світова рада церков у Женеві.

Увага до глави Російської православної церкви зараз особливо велика з огляду на те, що він фактично підтримує російське вторгнення в Україну, а російські священики благословляють армію на війну та обіцяють опрощення гріхів російським солдатам.

Тижневики Sonntagszeitung та Le Matin Dimanche повідомляють, що отримали доступ до матеріалів поліції в національному архіві Швейцарії.

В публікаціях йдеться, що патріарх (світське ім’я Володимир Гундяєв), під кличкою «Міхайлов» працював для КДБ, зокрема виконуючи пропагандистську роль, відкидаючи звинувачення про утиски релігійних свобод комуністичною владою у тодішньому СРСР.

Москва також використовувала участь в міжнародних організаціях і зокрема у Світовій раді церков для критики західних держав і зокрема США.

Le Matin Dimanche подає коментарі родича патріарха Кірілла Міхаїла Ґундяєва, який зараз працює представником Московського патріархату в Женеві.

Міхаїл Ґундяєв визнав, що його дядько перебував «під суворим контролем КДБ», але стверджував, що той не був агентом.

Велика Британія і Канада влітку 2022 внесли московського патріарха до санкційних списків за його ідеологічну роль в російської агресії проти України.

Європейський Союз також хотів накласти санкції на патріарха Кірілла, але приязний до Росії уряд Угорщини, посилаючись на захист релігійних свобод, домігся, щоб його ім’я було вилучене.

Патріарх Кірілл, повторюючи твердження президента Путіна, каже, що Росія, воюючи в Україні, буцімто захищається від зовнішніх намагань її знищити, або насадити росіянам інші цінності.

У січні Кірілл сказав у проповіді, що неназвані зовнішні сили хочуть «нав’язати їм (людям в Росії) якісь цінності, які навіть і цінностями назвати неможливо, щоб вони були як всі і підпорядковувалися тим, у кого є сила контролювати більшу частину світу».

Він також наголошував на тому, що Росія налаштована на перемогу над ворогами.

Папа Римський Франциск на початку теперішнього російського вторгнення в Україну застерігав патріарха Кірілла, щоб він не був «вівтарним хлопчиком (прислужником) Путіна».

Франциск розповів італійському часопису Corriere della Sera, що під час 40-хвилинної телефонної розмови з російським церковним лідером у березні 2022 року, московський патріарх більшу частину спілкування витратив на виправдовування війни проти України.

Дивіться також:

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Більше

XS
SM
MD
LG