Спеціальні потреби

Лiвi сили в Українi активiзуються до маневрiв


Українські ліві партії погрожують зірвати українсько-американські військові навчання. Вони закликають своїх прихильників і органи місцевої влади перешкоджати маневрам. Однак в українському оборонному відомстві переконані, що протести не вплинуть на проведення традиційних навчань.

Прогресивна Соцпартія хоче зірвати призначені на липень українсько-американські військові маневри Сі Бриз. Лідер цієї політсили Наталія Вітренко закликала своїх прихильників не допустити проведення навчань в Криму, та на полігонах півдня країни. ПСПУ також звернулася до органів місцевого самоврядування в цих районах перешкоджати маневрам. В партії не виключають, що до протестів долучаться й місцеві осередки комуністів.

Навчання Сі Бриз – наймасштабніші цього року. З української сторони у них беруть участь півтори тисячі службовців, 15 кораблів, 4 літаки і 10 вертольотів. Ще тисяча військових прибудуть з інших країн, переважно із Сполучених Штатів. Головна мета маневрів – узгодити спільні дії під час миротворчих та гуманітарних операцій.

Протести лівих проти українсько-американських навчань, історія яких налічує понад десятиліття, вже стали традицією. У 2006-ому роцi проти їх проведення виступила і опозиційна на той час Партія регіонів. Щоб уникнути протистояння командування вирішило скасувати маневри. Американських військових відправили до місць дислокації. Однак тоді для запрошення іноземних підрозділів не було необхідного у цих випадках рішення парламенту. Минулого ж року Верховна Рада дала усі необхідні дозволи. Відтак, протести були не такими масовими і не змогли завадити навчанням. У квітні цього року парламент майже одностайно дозволив 11 військових маневрів за участю іноземних підрозділів на території України. Серед них і Сі Бриз.

Тому військові переконані, жодні протести не зможуть зірвати маневри і вплинути на їх підготовку. Втім після минулорічних протестів деякі із елементів навчань перенесли із Криму на територію інших областей – Одеську та Миколаївську.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG