Спеціальні потреби

Пекін каже, що готовий до відкриття Олімпіади


Олімпійський вогонь прибув до Пекіна, на вулиці якого було виведено десятки тисяч поліцейських. Офіційна церемонія відкриття Олімпійських ігор відбудеться у п'ятницю, а поки китайська влада запевняє атлетів і глядачів, що у них немає причин боятися терористичних нападів. Представник організаційного комітету заявив журналістам, що Китай гарантує мирне і безпечне проведення Олімпіади.

Терористичний напад на північному-заході Китаю у понеділок забрав життя 16 поліцейських і ще 16 отримали поранення. Держане агентство новин стверджує, що нападники були мусульмани. Влада країни наразі підвищила рівень безпеки в усіх регіонах, де проживають мусульмани, а особливо у місті Кашґар, де стався теракт. Поліція посилила патрулювання шкіл, лікарень та урядових будівель.

Китай вдається до максимальних зусиль, аби гарантувати безпеку на Олімпійських Іграх. Китайська влада намагається не допустити, щоб будь-які заворушення – внутрішні чи міжнародні – затьмарили свято країни на міжнародній арені.

Понад мільйон гостей міста відвідає Площу Тяньаньмeнь в центрі Пекіна під час Олімпіади.

Тисячі камер спостереження допомагають правоохоронцям стежити за порядком. У столиці дислоковано понад 100 тисяч поліцейських і солдатів. Поряд з деякими спортивними спорудами розгорнено протиповітряні ракети. У пекінському метро охоронці перевіряють пасажирів, аби вони не мали при собі заборонених речовин, таких як вибухівка чи отрута.

Контрольно-пеперпускні пункти спричинюють масові затори на дорогах у китайській столиці. Один із водіїв таксі зазначає:

«Через Олімпійські ігри я витрачаю щонайменше дві-три години на пропускному пункті, щоб в’їхати у Пекін. Для мене це дуже неприємний олімпійський момент».

Олімпіада – найбільша в історії Китаю міжнародна подія. Китайські служби безпеки запевняють, що готові до можливих терористичних атак. Влада Китаю обіцяє пильно стежити за безпекою, аби запобігти будь-яким інцидентам, що можуть затьмарити олімпійське свято.

XS
SM
MD
LG