Спеціальні потреби

Сенат не поспішає приймати план Адміністрації Буша


У середу в Сенаті продовжилися слухання щодо запропонованого Адміністрацією США плану врятування американської економіки. Законодавці від обох партій скептично налаштовані на урядові заходи боротьби з наслідками кредитної кризи. Одні вважають, що у плані вартістю у 700 мільярдів доларів не достатньо захищені інтереси пересічних американців, яким загрожує втрата житла. Інші ж не бачать у документі потужних механізмів контролю за роботою фінансових установ. Цікаво, що у розпал цих дебатів найбагатша людина світу за рейтингом журналу «Форбс» – Воренн Баффетт зробив надзвичайно сміливий крок в напрямку відновлення довіри інвесторів.

Американський мільярдер і філантроп Воррен Баффет вирішив подати руку допомоги інвестиційному банку «Ґолдман Сакс» – одному з небагатьох, які ще не прогоріли на ринку. Баффет придбав їхні акції на суму у п`ять мільярдів доларів. Влиття нових коштів підніме рівень ліквідності банку і, найголовніше, відновить довіру інвесторів. Однак у теперішній ситуації, що склалася на Волл Стріт, це крапля в морі. Реальною допомогою може стати запропонований Адміністрацією Буша план виходу з кредитної кризи. Голова Управління Федеральної резервної системи Бен Бернанке зазначив:

«Посилення фінансового стресу останніми тижнями робить кредиторів дуже обережними у видачі кредитів на житло та бізнесам, що може негативно позначитися на зростанні економіки».

Голова Центрального Банку США закликає законодавців не зволікати з прийняттям плану. Але план Адміністрації Буша дужий дорогий – 700 мільярдів доларів, і у разі схвалення, вся сума, до останнього цента, надійде з федерального бюджету, який і так уже давно сидить у мінусах. Сенатори, розуміючи покладену на них відповідальність, не поспішають виписувати чек. І зокрема у світлі того, що Федеральне бюро розслідувань розпочало справи проти керівників кількох фінансових інститутів, які нещодавно збанкрутували, чи були перекуплені конкурентами.

Зрештою сенатори не єдині, кого непокоїть кредитна криза. Згідно з останніми опитуваннями громадської думки, американці реально стурбовані сьогоднішнім станом економіки. За менш ніж шість тижнів до виборів у США, кандидати у президенти уважно прислухаються до побажань виборців і своїх радників. Ані Барак Обама, ані Джон Маккейн не мають свого плану виведення країни з фінансової кризи. Загалом вони підтримують план Адміністрації Буша, хоча і вимагають внесення у нього певних корективів, як то накладення обмежень на зарплату великих босів з Волл Стріт.

XS
SM
MD
LG