Спеціальні потреби

Україна отримає майже 400 млн доларів інвестицій СШАМайже 400 мільйонів доларів вдалося залучити інвестиційному фонду «Horizon Capital» для фінансування проектів в Україні. Це гроші американських університетів, пенсійних фондів і приватних інвесторів. Зважаючи на світову фінансову кризу, це може виявитися наймасштабнішою інвестицією в українську економіку у найближчі два-три роки. Більшість коштів підуть на проекти в Україні – решта – в Молдові і Білорусі, розповідає керуючий партнер компанії Наталія Яресько:

«Моя роль зараз з цими інвестиціями – пошукати найкращі інвестиційні можливості, з’єднати ці можливості із менеджерами і партнерами і створити лідерів у кожній маленькій галузі».

У фонді наголошують – інвестують гроші не в спекулятивні операції, а у реальну економіку і лише довготривалі проекти. Один із них – мережа фастфудів «Швидко» – серед лідерів у сегмені закладів громадського харчування. Загалом в управлінні фонду – майже 300 мільйонів доларів, які інвестували в 11 підприємств. За час діяльності в Україні фонд створив 24 тисячі робочих місць.

Яресько каже – з початком у світі фінансової кризи інвестиційні плани щодо України не згорнули, бо й надалі високо цінують потенціал українського ринку:

«Якщо говорити про середньо і довгострокові можливості українського ринку, то вони досить позитивні. Це – останній європейський ринок такого розміру де можна розвивати якийсь товар чи послугу».

Уряд Сполучених Штатів прогнозує що найближчі рік-півтора в Україну може прийти додатково близько півмільярда доларів американських інвестицій. Це станеться, після повернення на український ринок державної Корпорації закордонних інвестицій ОПІК. Про відновлення її роботи уряди двох країн домовилися цього тижня.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG