Актуально
Обрання спікера ВР перенесли на 20-те листопада
Український парламент у вівторок не розглядав питання про обрання спікера. Спільної кандидатури у процесі консультацій не знайшли. Нині у Верховній Раді перерва. Наступного разу спікера обиратимуть у четвер.
Спікеріада для українського парламенту – процес довгий. І цей раз не був винятком. Переговори у стінах Ради та Секретаріату президента результатау не дали – спільної кандидатури немає. Івана Плюща, якого, за інформацією ЗМІ хотів би бачити в кріслі голови Віктор Ющенко не підтримує 226 депутатів. Відтак найбільш ймовірним кандидатом станом на сьогодні називають Володимира Литвина, адже у його фракції фактично – золота акція голосів. Питання тільки, хто обиратиме Литвина спікером, під яку коаліцію і під яку програму.
Парламент не може працювати без голови, оскільки саме він підписує ухвалені закони до Секретаріату на підпис президента. Тепер регіонали збираються запитати в Конституційного суду, чи може це робити віце-спікер. Як відомо, цю посаду зараз обіймає Олександр Лавринович.
Але це процес тривалий. Якщо у четвер нового спікера не оберуть і коаліції не створять, гостро постає питання про перевибори, адже парламент стає абсолютно недієздатним, а уряд не матиме можливості проводити політику.
У цей час коли українські політики знову ділять владу, уряд подав на розгляд парламенту чотири антикризові законопроекти, також у парламенті зареєстровані альтернативні законопроекти з цього питання від народних депутатів. Однак, коли до них дійде справа – невідомо.
Всі новини дня
У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.
Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.
Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.
Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео
47 країн, а також представники НАТО та ЄС, взяли участь у другій зустрічі контактної групи з координування зусиль з оборонної допомоги Україні. З подробицями - Юлія Ярмоленко.
Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео
8 років війни на Донбасі та майже три місяці повномасштабного вторгнення Росії зробили Україну однією з найбільш замінованих країн у світі. Скільки часу та грошей потрібно, щоб очистити території та чим оперативне розмінування відрізняється від гуманітарного – в сюжеті Лесі Бакалець.
Facebook Forum