Спеціальні потреби

Обрання спікера ВР перенесли на 20-те листопада


Український парламент у вівторок не розглядав питання про обрання спікера. Спільної кандидатури у процесі консультацій не знайшли. Нині у Верховній Раді перерва. Наступного разу спікера обиратимуть у четвер.

Спікеріада для українського парламенту – процес довгий. І цей раз не був винятком. Переговори у стінах Ради та Секретаріату президента результатау не дали – спільної кандидатури немає. Івана Плюща, якого, за інформацією ЗМІ хотів би бачити в кріслі голови Віктор Ющенко не підтримує 226 депутатів. Відтак найбільш ймовірним кандидатом станом на сьогодні називають Володимира Литвина, адже у його фракції фактично – золота акція голосів. Питання тільки, хто обиратиме Литвина спікером, під яку коаліцію і під яку програму.

Парламент не може працювати без голови, оскільки саме він підписує ухвалені закони до Секретаріату на підпис президента. Тепер регіонали збираються запитати в Конституційного суду, чи може це робити віце-спікер. Як відомо, цю посаду зараз обіймає Олександр Лавринович.

Але це процес тривалий. Якщо у четвер нового спікера не оберуть і коаліції не створять, гостро постає питання про перевибори, адже парламент стає абсолютно недієздатним, а уряд не матиме можливості проводити політику.

У цей час коли українські політики знову ділять владу, уряд подав на розгляд парламенту чотири антикризові законопроекти, також у парламенті зареєстровані альтернативні законопроекти з цього питання від народних депутатів. Однак, коли до них дійде справа – невідомо.

XS
SM
MD
LG