Спеціальні потреби

Колишні суперники обговорили план співпраці


Зустріч колишніх суперників президентських перегонів після дня виборів, під час якої вони гарно посміхаються перед камерами та обіцяють надалі плідно співпрацювати – як правило лише формальність. У випадку ж новообраного президента Барака Обами та сенатора Маккейна, сторони насправді мають намір підтримувати робочі стосунки, принаймні так кажуть їх радники.

Обама якось назвав Маккейна непослідовним. Кампанія Маккейна неодноразово пов’язувала Обаму з терористами. Сьогодні ж розмова між колишніми суперниками перейшла у мажорну тональність. Новообраний президент зазначив:

«Нам лише треба провести серйозну розмову про те, як працювати разом, щоб виправити стан речей у країні. І я б хотів подякувати сенатору Маккейну за те, що він вже зробив для цієї країни».

Так, на запитання, чи має намір Маккейн допомагати новій адміністрації, той відповів – безсумнівно. Колишні суперники обговорювали можливість спільної роботи над реформою системи бюджетних асигнувань, імміграційним законодавством, у питаннях надмірних витрат Пентагону, закриття в’язниці у Ґвантанамо, корпоративних зловживань та кліматичних змін.

Загалом же представники обох таборів кажуть, що зустріч пройшла чудово, а їх лідери відчули справжній зв’язок та порозуміння.

Тим часом вашингтонський політикум жваво обговорює можливість іншого гучного партнерства. Союз Барака Обами та Гілларі Клінтон як лідерів на світовій арені насправді захоплює подих.

Схоже, розмови про зайняття Гілларі посади Держсекретаря США дедалі отримують все більше грунту під ногами. Біл Клінтон уперше публічно дав коментар на цю тему:

«Якщо він запропонує їй цю посаду і вони знайдуть спільну мову – вона стане чудовим Держсекретарем».

Але насправді саме Біл Клінон може завадити кар’єрному росут своєї дружини. Цю заяву він зробив у Кувейті під час свого виступу на конференції Національного банку Кувейту, за який він отримав грошову винагороду, яка може сягати 300 тисяч доларів. Саме активні міжнародні бізнес-контакти Біла Клінтона, його робота у сфері доброчинності, та пожертвування на його президентську бібліотеку, на думку радників Обами, можуть спричинити конфлікт інтересів.

Втім, сам Біл вже заявив, що готовий представити будь-яку інформацію щодо своїх фінансів, що має полегшити Обамі зробити свій вибір на користь Гілларі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG